Автор Тема: За колегите с други модели КИА  (Прочетена 35807 пъти)

Avella

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: За колегите с други модели КИА
« Отговор #15 -: Януари 13, 2010, 08:14:24 pm »
Имам такава от 2000г. В момента е на 220000, .....

Здравейте, колеги,
Само добавям, че гореспоменатата уличница навъртя вече 250 000, само ръждичката й по задните калници май малко се увеличи (не май, ами със сигурност)  ok
KIA Avella на метан
Alfa Romeo JTD на нафта
Lancia Lybra на бензин/газ

jojo

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: За колегите с други модели КИА
« Отговор #16 -: Януари 13, 2010, 09:56:52 pm »
дано и още толкова км да издържи и да те радва евентуално.
това с ръждата и аз много се притеснявам,за момента има само много малки петънца на преден ляв панел,отзад за момента нямам ,защото уже правена преди да я взема,но как е правена не се знае,от едната страна личи доста ,че нещо е правено и малко дразни,но се надявам да не избие там отново.
А и мога да кажа,че и мен колата вече си ме радва,защото отначало бях доста песиместично настроен,но може и да се дължи на това,че сега като лична кола карам нея,че продадох една от другите ми,и останах само с две като тази която не я карам няма нищо платено,защото май и за нея ще има пазар ,а и мотор 3.0 за софийските задръствания не е гот. %)

аз само дето още не мога да свикна че е толкова на високо се седи,и че си е тясничко между предните седалки,но иначе за момента съм доволен.
В този форум за съжаление с този леко симпатичен модел,май се броим на пръсти на една ръка,затова ако имате някакви идеи за нещо по модела,с радост ще съм съпричастен.

jojo

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: За колегите с други модели КИА
« Отговор #17 -: Септември 08, 2010, 04:43:42 pm »
колеги я кажете какво моторно масло слагате на авелите си.

аз преди за нея сложих YACCO 10 w 40 (300 VX) полусинтетика се води.от него ем уж доволен съм ,ама вече мотора "бръмчи" доста шумно,а преди беше много тих(но за това аз си виновен,че излезна ли извън София и явно съм си нервничък и под 140 км/ч на сухо време не  съм падал (с около 170 най-често) а знаете колицата е само 1.5.
вече съм решил да си я карам нормално,и ми се иска двигателя пак да си стане тихичък.
чудя се какво масълце да слагам сега,като км направи вече 150 000 ,и си мисля за пълна синтетика от горната марка,или пък същото защото дори имам 2 л. (но пък е седяло 7 месеца на слънце и не знам дали е добре) и да купя още два литра.
от Castrol  също съм доволен,но на други коли с мощни двигатели и нз дали тук ще е добре,за това дайте съвет какво да си взема или кажете вие какво сипвате.
мерси hi

shantavdundi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 112
Re: За колегите с други модели КИА
« Отговор #18 -: Март 19, 2011, 10:38:54 pm »
И аз съм на същото масло като теб. Честно казано засега ми се вижда добре, макар че вече е на около 6к. км и дава признаци за смяна. За Castrol баща ми като я е карал преди ми и споменавал, че започват да чукат клапани и не работи добре. Подобна е ситуацията и при Elf. А относно шума си прав. Над 110 става шумна, за по- високи скорости да не говорим.
Та това е за маслото няма как да намалиш шума от двигателя при високи скорости, но Yacco по мои впечатления май работи най- добре.

kylara

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
  • Газта до края - душата в рая ;)
Re: За колегите с други модели КИА
« Отговор #19 -: Април 09, 2011, 08:07:01 pm »
Веднъж КИА, Винаги КИА ;D

Евала пич.Много си прав  ;D

Avella

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: За колегите с други модели КИА
« Отговор #20 -: Октомври 27, 2011, 04:13:48 pm »
Имам такава от 2000г. В момента е на 220000, .....

Здравейте, колеги,
Само добавям, че гореспоменатата уличница навъртя вече 250 000, само ръждичката й по задните калници май малко се увеличи (не май, ами със сигурност)  ok

Я да дигнем малко темичката  write

Уличницата направи вече 270 000, върви, вози ме, ама й дойде време за бокса:
 
- Един изпуснал заден амортисьор в комплект със счупена пружина (преди няколко месеца й святнах няколко торби цимент в багажника и превзех едни офроуд баири до вилата), та сега съм в процес на търсене на амортисьори, искат ми от 110 до 150лв./бройка silen

 - Виещ пистов ремък, ама как няма да вие, като се оказа, че е останал съвсем без писти, ама съм и забравил кога е сменян  ;D

 - Ръждата значително се е увеличила, а като я погледнах отдолу на канал, направо се стреснах  :-X , иска кърпежи като едновремешните лади и москвичи, ама няма да го бъде - ще кара на доизгниване, дано не изгубя някой пътник през пода :)

 - Двигателчето обаче пее, в отлична форма  ;D

Та така - двигател, окачване, кормилна, спирачна система - много здрави, климатик и парно - без грешка и т.н, обаче пустата ръжда полека-лека я изяжда, та ще я търкалям докато се разпадне  bye
KIA Avella на метан
Alfa Romeo JTD на нафта
Lancia Lybra на бензин/газ

radkoDI

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 169
  • SOUL 1,6 бензин, МТ; SEAT Toledo - 1,8 LPG
Re: За колегите с други модели КИА
« Отговор #21 -: Октомври 27, 2011, 09:36:45 pm »
Поздравления за завидния пробег, който е натрупала Авелата - само се надявам и нашите колици да достигнат до тези цифри. Относно амортесьорите бих ти дал съвет да го вземаш и монтираш при търговеца с гаранция и на монтажа, защото колега с Авела си изпати с амортесьори закупени от един, монтирани при друг, изпуснали след 2 месеца и подменени в КМБ срещу 2-3 пъти повече пари.

morphy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: За колегите с други модели КИА
« Отговор #22 -: Декември 13, 2011, 09:18:33 pm »
Айде и аз да допълня:
 - и моята малко започна да изгнива отдолу, особено отзад на гредите, така че я закарах да я изкърпят за 100 лв я направиха като нова.
 - отпред имах износена втулка на носача и трябваше целият да го сменя, тъй като не ми се занимаваше да го рециклира(което щеше значително по-евтино да излезе).

Пробега е 292 000.

Малко проблеми имам с паленето като е влажно, но то е от познат проблем: прескача ми иска между кабела към делкото и бобината - един колега от форума ми препоръча да я лакирам няколко пъти и мисля скоро да го направя, тъй като при мокро време докато загрее губи искра и ми прескача малко :)


ivelina87

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: За колегите с други модели КИА
« Отговор #23 -: Март 05, 2014, 01:10:15 pm »
Ето и един не толкова известен, но доста внушителен модел на Kia, а именно Mohave![/url]! Модела се пердлага главно в САЩ, но и с този двигател в България трудно щеше да си намери пазар. :-*

Уважаема колежке!
С оглед рекламата която се опитвате да направите,не сте познали !
Тук ,както и на всякъде из интернет пространството,поне се пита дали може !
Митето
« Последна редакция: Март 05, 2014, 02:36:48 pm от Митето »