Автор Тема: ЗА или Против газовите уредби  (Прочетена 92127 пъти)

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #15 -: Март 17, 2012, 07:51:11 pm »
Кой са добри тогава? Според мен са добри който КИА ти монтират без да губиш гаранцията

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #16 -: Март 17, 2012, 09:04:41 pm »
Да ви кажа, че тази тема тук ме провокира да се поинтересувам за възможността да монтирам газова инсталация на Кларуса. Оказа се че не е никакъв проблем. Инвестицията би ми струвала около 850 лв. По мои изчисления тя ще се върне след 1 год. Ходих днес при майстор, обясни ми основните неща и се разбрахме - на 21-ви април ГИ ще се монтира. Нарочно не казвам къде и каква марка, защото  е без значение. В момента разхода ми е 7,1 л/100км бензин. Значи на газ ще съм на около 9/100. При евентуален качествен монтаж, няма  да има причини да не съм доволен.

Така че, благодаря  предварително на целия  форум,  че ме окуражихте на тая стъпка. Бях твърдо против газта...до вчера.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #17 -: Март 17, 2012, 09:15:32 pm »
лелей г-н инженер krivogled
Чак ви се чудя,на тази късна стъпка 8-)
Аз досега,винаги съм газифицирал всичките коли,които съм имал.
Със шкодата се замотах,та ме е яд.Ама пък,вече съм избил уредбата! :)
На ГИ е важно,да сменяш редовно филтъра ;)

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #18 -: Март 17, 2012, 10:07:00 pm »
Темата за чуденето е доста дълга и не е за тук А решението дали  е късно или не, зависи от 2 неща: 1) принципи; 2) пари. Казвам това добронамерено и очаквам окуражителни отговори.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #19 -: Март 17, 2012, 10:51:24 pm »
Аз си карам на бензин,45 000 км съм вече,на един сеед се получи проблем ,прескочи девет зъба на веригата ,засрещна клапаните ,задра вала на смукателните клапани,както знаете обтегача на веригата е маслен и пак с него се постига промяната на газоразпределението в частност,предполагаемата причина е че ГИ е кихнал в момент на гасене и е прескочила веригата !
За сметка на това имаме над 20 сееда ,всички газифицирани и проблеми нямат над 100 000 км !Моите задръжки за ГИ е багажника  ,ториидална бутилка е решение но пък резервната .....??

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #20 -: Март 20, 2012, 10:10:52 pm »
Аз, съм за газовите уредби! днес ходих да питам за цени и монтаж най доброто което ми предложиха е на цена 1350 лева и както ми го обясни човека от сервиза става въпрос за самоубочаващ се компютър свързан за компютъра на колата и няма шанс за грешки светване на чекове и т.н. и колата си гори нормално като на бензин не повече! И мисля че това с гаранцията вече си е просто блъв на производителя. Колите ни са добри и с и без гаранция!

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #21 -: Март 20, 2012, 11:14:21 pm »
Аз, съм за газовите уредби! днес ходих да питам за цени и монтаж най доброто което ми предложиха е на цена 1350 лева и както ми го обясни човека от сервиза става въпрос за самоубочаващ се компютър свързан за компютъра на колата и няма шанс за грешки светване на чекове и т.н. и колата си гори нормално като на бензин не повече! И мисля че това с гаранцията вече си е просто блъв на производителя. Колите ни са добри и с и без гаранция!


Можеш ли да споделиш кой ти предложиха тази цена?

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #22 -: Март 21, 2012, 09:52:11 am »
На мен от Киа ми се обадиха преди няколко месеца споделяйки, че има възможност за монтаж на газова със запазване на гаранцията. Цената беше някъде между 1800 и 2000лв. Проста сметка с моя стил на каране (8 в града 7 извън за 1.4) показва около 20 000км с днешните цени на горивата. Още не съм се решил обаче ;)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #23 -: Март 21, 2012, 10:09:05 am »
На мен от Киа ми се обадиха преди няколко месеца споделяйки, че има възможност за монтаж на газова със запазване на гаранцията. Цената беше някъде между 1800 и 2000лв. Проста сметка с моя стил на каране (8 в града 7 извън за 1.4) показва около 20 000км с днешните цени на горивата. Още не съм се решил обаче ;)
като се решиш,питай ги къде се прави монтажа!После ми се обади,да ти споделя нещичко crazy

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #24 -: Март 21, 2012, 11:37:22 am »
И аз съм говорил с КИА БГ и ми казаха, че газов инжекцион се монтира само на 1.4. Ако има промяна за 1.6 и 2.0 е новост 8-)

jovan83

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #25 -: Март 21, 2012, 06:17:42 pm »
На мен от Киа ми се обадиха преди няколко месеца споделяйки, че има възможност за монтаж на газова със запазване на гаранцията. Цената беше някъде между 1800 и 2000лв. Проста сметка с моя стил на каране (8 в града 7 извън за 1.4) показва около 20 000км с днешните цени на горивата. Още не съм се решил обаче ;)
като се решиш,питай ги къде се прави монтажа!После ми се обади,да ти споделя нещичко crazy

В сервизната база на Киа Моторс в Горубляне се монтират.

pooh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #26 -: Март 25, 2012, 12:35:50 am »
Здравейте,

Нов съм във форума. Пред дилема съм за закупуване на автомобил. Един от вариантите е Ceed бензин/газ или дизел. Днес бях на тест драйв в Киа студентски град (София). Имат един модифициран на газ автомобил 1.4 90кс. За 1.6 нещо смънкаха че не можело, но после ми казаха че не е невъзможно. Цената е 1800лв., а марката Landi-Renzo, която си е един от най-добрите газови инжекциони на пазара. Монтира се зводски на много големи марки автомобили. Бутилката беше тороидална на мястото на резервната гума. Гумата е в кожен калъф, закрепен с велкро към тапицерията на багажника и така не се търкаля по завоите. При намаляне на газта до минимум се задейства аларма, предупреждаваща да се напълни бутилката. Пълначаката беше под капачката за бензин. Неудобството е че за да се зареди газ трябва да се навие приставка за пищова, но пълначката може да се монтира и на задната броня. Като вървеж колата няма разлика с бензин. Силно впечатление ми направи, че при подаване на газ рязко, колата се замисля за 1/2 - 1 сек преди да започне да набира. Това го има на газ и на бензин. Моля колеги, които имат подобен двигател да споделят мнение, има ли го това при тях или е в следствие монтажа на газовата?
Иначе лично аз съм за газова. При грамотно монтиране двигателят трябва да изкара дори по-дълго. За това съвет - монтаж само в официални представители на сътоветните газови производители. По днешни цени и груби сметки на газ излиза с 200 до 300лв на 15 000 км по-евтино в сравнение с дизел.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #27 -: Март 25, 2012, 01:46:13 am »
Здравейте,

Нов съм във форума. Пред дилема съм за закупуване на автомобил. Един от вариантите е Ceed бензин/газ или дизел. Днес бях на тест драйв в Киа студентски град (София). Имат един модифициран на газ автомобил 1.4 90кс. За 1.6 нещо смънкаха че не можело, но после ми казаха че не е невъзможно. Цената е 1800лв., а марката Landi-Renzo, която си е един от най-добрите газови инжекциони на пазара. Монтира се зводски на много големи марки автомобили. Бутилката беше тороидална на мястото на резервната гума. Гумата е в кожен калъф, закрепен с велкро към тапицерията на багажника и така не се търкаля по завоите. При намаляне на газта до минимум се задейства аларма, предупреждаваща да се напълни бутилката. Пълначаката беше под капачката за бензин. Неудобството е че за да се зареди газ трябва да се навие приставка за пищова, но пълначката може да се монтира и на задната броня. Като вървеж колата няма разлика с бензин. Силно впечатление ми направи, че при подаване на газ рязко, колата се замисля за 1/2 - 1 сек преди да започне да набира. Това го има на газ и на бензин. Моля колеги, които имат подобен двигател да споделят мнение, има ли го това при тях или е в следствие монтажа на газовата?
Иначе лично аз съм за газова. При грамотно монтиране двигателят трябва да изкара дори по-дълго. За това съвет - монтаж само в официални представители на сътоветните газови производители. По днешни цени и груби сметки на газ излиза с 200 до 300лв на 15 000 км по-евтино в сравнение с дизел.
колко по-дълго изкарва двигателят на газ - това си е в зависимост от шофирането :)
иначе съм карал 1.4 и е малко тромав, трябва да се държи в по-високи обороти за да има "ряз" ... и трябва да го "развъртиш" за да влезе компа в час, че понякога заспива (вкарва се в икономичен режим) :P
« Последна редакция: Март 25, 2012, 01:47:54 am от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

pooh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #28 -: Март 25, 2012, 11:17:58 am »
Надали от равъртането.  По-скоро е от компа. Защото после двигателят си дърпа прилично. Може би нямах време да му свикна, защото преди това тествах Октавия 1,6 102 кс, която си набираше еднакво в ниските обороти като след 3500 започва сериозното дърпане. Мойта кола е стара 1995 Сеат. При нея пак има плавно набиране. Отдавам "проблема" на софтуера на Киата.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #29 -: Март 25, 2012, 11:23:03 am »
Добре дошъл във форума !  ok
Да те питам - пробва ли на тест - драйв Сийд дизел , с двигател 1,6/115кс. (новия 1,6 може би е с малко повече или по-малко  кс.) как върви , как набира и т.н.?
http://www.drive2.ru/cars/kia/ceed_sw/ceed_sw/jorkob67/journal/288230376152341786/#post
Прегледай тук това , което съм показал като разход на моята кола (1,6/115кс дизел) и помисли дали ти е необходима газова уредба за 1800лв . На колата ми не съм й правил НИКАКВИ подобрения по двигателя (все пак е гаранционна)...Дано да си добре с руския , та да разбереш какво съм писал , но и от снимките на борд-компютъра се вижда разхода...
Заслужава ли си при такъв разход газова уредба ???
Успех !  ;D
« Последна редакция: Март 25, 2012, 11:35:43 am от jorko.b67 »