Автор Тема: ЗА или Против газовите уредби  (Прочетена 92133 пъти)

pooh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #30 -: Март 25, 2012, 03:33:00 pm »
Да разходът е наистина впечатляващ. Но все пак това не е чисто градско, а основно извънградско. Аз ще използвам колата 50/50 градско/извънградско. Градското ще е 5-10км по Цариградско основно без големите задръствания. Та въпросът ми е дали тогава ще успее да загрее двигателят, че да падне разходът до по-нормален. От тази гледна точка газта за града е много по-икономична. Имам преки наблюдения от колега с дизел 128кс, който минава по 20км градско. Разходът му градско е 8л/100. Като слага от "хубавата" нафта. Но той кара доста нервно и зимата му вдига дори и 9. Лятото пада на 7. Интересен за мен ще разхода в града на дизела 90кс? Някой има ли впечатления? Надявам се да е по-малък от по-мощните мотори. Иначе си прав за цената. Като се има в пред вид че 90кс бензин не върви, то тогава 126кс безнин + газова става точно колкото 90кс дизел. Като сметнем и по-малкия данък + търкалящата се резервна гума в багажника + вероятно по-добрият вървеж на дизела направо се замислям за дизел. За съжаление нямаха в момента такъв и следващата седмица очаквам да го пробвам. Само ме притеснява разхода в града на дизела през студените месеци... Дори мисля да пусна отделна тема с още някой въпроси за дизеловия Ceed.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #31 -: Март 25, 2012, 06:26:36 pm »
Колега , дизела през студените месеци си харчи толкова , колкото и през горещите - в единия случай се пуска парно , подгряване на седалки и т.н. , а в другия климатика/климатроника дъни яко... Всичко зависи от начина на каране , гуми , разработен двигател , от къде сипваш нафта и т.н.
А разликата между 90 и 115 кс се усеща вероятно при "подпис върху асфалта" (груба селска проява) или вероятно при изпреварване....
А и в данъка , също... )))))
« Последна редакция: Март 25, 2012, 06:49:56 pm от jorko.b67 »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #32 -: Март 25, 2012, 08:04:12 pm »
разхода на 90кс дизела е същия като на 115кс дизела, т.е. аз съм правил и по 6л/100км градско (говоря за изминато разстояние с 1 резервоар), обаче трябва да се кара спокойно.
Разликата между 90кс и 115кс е основно в данъка :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

pooh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #33 -: Март 25, 2012, 10:36:37 pm »
Тъй като тази тема е за газови уредби, а ние се увлякохме към дизелите, отворих нова, по въпроса за покупка на нов Ceed. Колеги jorko и smirnoff, ако може да ми дадете мнение по допълните въпроси, които съм задал там.

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #34 -: Април 08, 2012, 08:01:34 pm »
Колеги,колко литра ториадална бутилка се събира на мястото на резервната гума !

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #35 -: Април 08, 2012, 09:09:03 pm »
Колеги,колко литра ториадална бутилка се събира на мястото на резервната гума !

30 л, но се пълни до към 22 л. На мен ми е много малка, затова ще слагам поне 50-литрова.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #36 -: Април 08, 2012, 11:23:49 pm »
Има ли място за 50 литра ?

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #37 -: Април 09, 2012, 08:03:04 am »
Има ли място за 50 литра ?

В багажника има място, слага се т.нар. "пура". За мястото на резервната гума има различни бутилки, но най-голямата е някъде около 45 литра и се пълни на 80%. Всичко зависи от модела на автомобила и обема на легена за резервната. Премери диаметъра, премери дълбочината, след което потърси в интернет има списъци с възможните бутилки и ще можеш сам да прецениш кое би паснало. Другият вариант е да идеш при майстор, който от опит знае какво може да влезе и само с поглед ти казва вариантите.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #38 -: Април 09, 2012, 07:29:58 pm »
По принцип майстора съм си аз,до сега на последните 3 коли сам си монтирах газовите уредби,като последната беше ГИ,обаче на сеед'а карам на бензин и вече не се издържа,последните 3 години децата ми бяха малки и багажника беше много важен,колички,играчки  и т.н.Сега ходят сами и вече мога да перна една ГИ....монтажа ще е от мен ,принципно няма никаква философия,когато е за лични нужди няма проблем да отделя една събота за тая работа !Имам една 60 литрова и една 50 литрова бутилка,но ми се ще да е ториадална !
« Последна редакция: Април 09, 2012, 07:33:48 pm от Ronin »

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #39 -: Април 09, 2012, 10:18:57 pm »
Казва се "тороидална" бутилка. Името идва от формата:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B4

Не се обиждай приятелю, но ти си некъв идиот, в добрия смисъл на думата. Не може човек да си монтира сам газова уредба, да я "перне" за една събота време, и в същото време да не знае колко му е обема на легена за резервната гума. Кефиш ме, честно!  yahoo bravo

Обаче аз сигурно съм пълен идиот, поради това, че не мога сам да си монтирам газовата...а в същото време си мисля, че знам каква бутилка влиза...отзад, вътре и отдолу. Ааааахахахаха, лудница!!!  rofl rofl rofl

Аааа, и един съвет, купи си по-голям пожарогасител и си го монтирай до шофьорската седалка, защото от тия самоделни монтирания на ГУ, току виж стане "инфекция".  write ;D :)
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #40 -: Април 09, 2012, 10:51:58 pm »
Ха......ха бъди сигурен че ако пламне,няма причината да е в газовата,нито ще е самоделка,па ако знаеш как съм се развалнувал колко ми е обема на резервната,като започна ще меря......а и няма човек на тая планета ,който да ми монтира газова уредба с толкова внимание,изобретателност и любов най-вече,като дупча за тръбата ,слагам грунд,после лепя разцепен гумен шлаух,пълня със силикон,преди да дупча облепям с фолио......излишна драскотина да няма........нищо не знаеш.......а и поръчки не приемам....!

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #41 -: Април 09, 2012, 10:57:33 pm »
Обмислях да те наема да монтираш моята. А аз ще гледам как става и ще "крада" занаят. После ще има бира с картофки на сефелък и снимки за форума.  bravo yahoo Може да направим среща на форума с бонус-програма "Нагледно монтиране на ГУ", а? Каса бира от мен.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #42 -: Април 10, 2012, 07:52:38 am »
Е вие сте си съседи! Чак ви се чудя,как не сте го направили вече music

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #43 -: Април 10, 2012, 07:57:17 am »
Малиииии, верно е! Той колегата бил от Пловдив. Аз точно там мисля да монтирам ГУ след 10 дена. Ронин, точно толкова ти е срока да обмислиш дали да не сложиш едно рамо в монтажа. Ма Кларуса не е като Сийда...
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: ЗА или Против газовите уредби
« Отговор #44 -: Април 10, 2012, 08:26:14 am »
Не е и като галопера :)
Нито както голфа ;D