Автор Тема: Почукване във волана  (Прочетена 57224 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Почукване във волана
« Отговор #45 -: Юли 18, 2008, 04:27:28 pm »
Смирнофф-чо

сега си говорих с приятели в ИНД ,споделих им какво се случва на наще колички :(

Казаха ми,човече,имаме чат-пат подобни оплаквания от и30,обаче на нас си ни пращат сервизни(някви пръстени) за уплътняване на тоя проблем.Точно в рейката ви е проблема,няма се косиш.Баси,поне разбрах къде им е точно болката,точно в левия накрайник.Там е тропането ;D


ами да ходим тогава дружно да ремонтираме  ;D  кажи кога ще ходиш да сме двамата, че колкото повече толкова по-силни сме  ::)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Почукване във волана
« Отговор #46 -: Юли 18, 2008, 04:29:36 pm »
Смирнофф-чо

сега си говорих с приятели в ИНД ,споделих им какво се случва на наще колички :(

Казаха ми,човече,имаме чат-пат подобни оплаквания от и30,обаче на нас си ни пращат сервизни(някви пръстени) за уплътняване на тоя проблем.Точно в рейката ви е проблема,няма се косиш.Баси,поне разбрах къде им е точно болката,точно в левия накрайник.Там е тропането ;D


ами да ходим тогава дружно да ремонтираме  ;D  кажи кога ще ходиш да сме двамата, че колкото повече толкова по-силни сме  ::)
ами мисля ,че сряда (тогава не се сяда) е добре да се изсипем,па и тонката мое да дойде тогава.Хем да се запознаем,щом е от Горубляне :D

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Почукване във волана
« Отговор #47 -: Юли 18, 2008, 04:30:19 pm »
Смирнофф-чо

сега си говорих с приятели в ИНД ,споделих им какво се случва на наще колички :(

Казаха ми,човече,имаме чат-пат подобни оплаквания от и30,обаче на нас си ни пращат сервизни(някви пръстени) за уплътняване на тоя проблем.Точно в рейката ви е проблема,няма се косиш.Баси,поне разбрах къде им е точно болката,точно в левия накрайник.Там е тропането ;D

Абе вие да ходите да се биете там, щото после няма да могат да ви свършат работа  :)

ами да ходим тогава дружно да ремонтираме  ;D  кажи кога ще ходиш да сме двамата, че колкото повече толкова по-силни сме  ::)
Love is suicide!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Почукване във волана
« Отговор #48 -: Юли 18, 2008, 11:01:10 pm »
съгласен съм за сряда да им се "тропнем" и да видим какво ще ни кажат тогава ...  8)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Почукване във волана
« Отговор #49 -: Юли 20, 2008, 07:02:43 pm »
преди малко се върнах от Копитото :'( направо по едно време инах чувството че волана ще ми остане в ръцете ...  >:(
Вече съм сигурен, ако искат да види някой механик какво представлява проблема ще го пусна по този маршрут, няма как да не усети биенето и да чуе "чукането"  :(
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Почукване във волана
« Отговор #50 -: Юли 21, 2008, 02:56:53 pm »
кой ще идва в сряда до сервиза ?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Почукване във волана
« Отговор #51 -: Юли 27, 2008, 05:24:44 pm »
аз смятам в понеделник да им се занеса на крака, а ако и тоз път ми се правят на интересни тогава вече ...  >:(


ПП Я кажете сега при вас кога потропва отпред?

Здравейте! Вижте сега за какво става въпрос и, кое мен ме притеснява. Първо явно има проблем с предницата на Сийда това е общо казано по принцип. Едно от може би най-слабите места на този модел. Откакто купих колата в началото нищо, обаче след 3500 км. забелязах, че се чува тракане отпред срещу пасажерското място! И това тракане е много омагьосано. Защото трака и като спра колата и е остава за 15 мин. да почине или е остава на паркинга и тръгна отново с нея на другия ден тракането изчезва. След това се появява чака след 10-15 дена и после пак и пак изчева. Изобщо не е постоянно. И затова не мога до сега да сфара, че се чува, за да мога да отида до сервиза в рамките на тяхното работно време, за да кача един от механиците понеже така се разбрахме с тях, за да чуе за какво тракане става на въпрос и да почне да го търси по изражението и вида на шума. Обаче не уви не мога да сфара този подходящ момент, а на мен сърцето ми се къса от притеснение. От това, което чета тука се притесних единствено да не трака пасажерския AirBag, обаче не трака той. Ходих в сервиза не знаете колко пъти съм ходил, обаче не съм писал тук за това досега. Първия ми път като отидоха от Киа Моторс България категорично отказаха да дрънчи вътре въздушната възглавница и единия ми вика забрави не е това. После пак ходих и като ме видяха колко съм притеснен единия от момчетата ми каза да не се притеснявам и да изчакам. Влезна после в колата на пасажерското място и свали всичко цялата жабка гледа там по уплътненията, връзките по сглобката, захващането на щипките няма нищо не е това и въздушната възглавница не е! И пак същото елате тук на място пак ми казаха като трака да се кача и да ти кажа за какво става въпрос. Да ама не. И хем им казах и на него и той знае, че по време на тракането като натисниш черната пластмаса над жабката където пише встрани AirBag натискайки е, обаче по средата с юмрук тоест по силно и тракането спира! Ужас ще полудея! Обаче не е въздушната възглавница и това е. Не знам това за мен е омагьосана работа направо Ви казвам. Защото последния път тракаше преди 3 седмици пак за пореден път. Днеска ходих да измия колата на автомивка, измих я, потеглям и с потеглянето онова пак започна да трака. И пак почна да ми се къса сърцето отвътре та не знам напарво ще хвана някоя болест и ще се разболея с тая кола. Пишман станах!
devil >:( :( :o :-X silen krivogled %) crazy devil

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Почукване във волана
« Отговор #52 -: Юли 27, 2008, 05:30:04 pm »
Смирнофф-чо

сега си говорих с приятели в ИНД ,споделих им какво се случва на наще колички :(

Казаха ми,човече,имаме чат-пат подобни оплаквания от и30,обаче на нас си ни пращат сервизни(някви пръстени) за уплътняване на тоя проблем.Точно в рейката ви е проблема,няма се косиш.Баси,поне разбрах къде им е точно болката,точно в левия накрайник.Там е тропането ;D


lilostich  write кажи ми моля те това за левия накрайник при теб от коя страна го виждаш, че е от лявата страна? Когато си вътре в колата или когато си от вънка срещу нея?  silen
« Последна редакция: Юли 27, 2008, 05:32:27 pm от Oil_Blue_Cee'd »

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Почукване във волана
« Отговор #53 -: Юли 27, 2008, 05:30:56 pm »
Смирнофф-чо

сега си говорих с приятели в ИНД ,споделих им какво се случва на наще колички :(

Казаха ми,човече,имаме чат-пат подобни оплаквания от и30,обаче на нас си ни пращат сервизни(някви пръстени) за уплътняване на тоя проблем.Точно в рейката ви е проблема,няма се косиш.Баси,поне разбрах къде им е точно болката,точно в левия накрайник.Там е тропането ;D


lilostich  write кажи ми моля те това за левия накрайник при теб от коя страна го виждаш, че е от лявата страна? Когато си вътре в колата или когато си от вънка срещу нея?  silen



Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Почукване във волана
« Отговор #54 -: Юли 28, 2008, 08:46:30 am »
в левия е ,да

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Почукване във волана
« Отговор #55 -: Юли 28, 2008, 11:15:30 am »
Незнам дали е точно ляв накрайник, но аз го чувам зад волана, тоест в кутията между таблото и самия "геврек".
Това за рейката също ще ги накарам да го гледат, защото като минавам през неравности понякой път дрънчи лошо  krivogled
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Почукване във волана
« Отговор #56 -: Юли 28, 2008, 12:49:56 pm »
Незнам дали е точно ляв накрайник, но аз го чувам зад волана, тоест в кутията между таблото и самия "геврек".
Това за рейката също ще ги накарам да го гледат, защото като минавам през неравности понякой път дрънчи лошо  krivogled
пак от там е бре >:(

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Почукване във волана
« Отговор #57 -: Юли 28, 2008, 01:47:46 pm »
хм, ако се запънат нещо в сервиза ще има  silen
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Почукване във волана
« Отговор #58 -: Юли 28, 2008, 04:21:37 pm »
хм, ако се запънат нещо в сервиза ще има  silen
обади ми се да идвам и аз devil

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Почукване във волана
« Отговор #59 -: Юли 28, 2008, 06:04:44 pm »
smirn0ff, по стечение на обстоятелствата и аз ходих днес до копитото и на връщане мисля, че усетих това което и ти. Наистина имаше странно биене на волана, но чак пък да ми остане волана в ръцете твърдо не. Незнам дали са ни различни критериите просто, или аз го нямам проблема, но аз не се притеснявам за сега и няма да ходя в сервиза. Интересно ми е ти като отидеш дали ще намерят някакъв дефект и дали ще отремонтират нещо??? :) плс сподели какъв е резултата. Междо другото ти с каква скорост горе долу минаваше по неравностите?
Skype: Slumky