Автор Тема: Почукване във волана  (Прочетена 57410 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Почукване във волана
« Отговор #150 -: Септември 02, 2009, 11:09:07 am »
на вас ви прихлопва отляво, а на мен ми прихлопва отдясно като мина по неравности или шахта :)

иначе кората на багажника и пожарогасителя ми, който се търкаля из багажника си прехлопват редовно  8-)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Почукване във волана
« Отговор #151 -: Септември 03, 2009, 08:09:09 pm »
Днес ми оправиха колата за час и половина. Поздравления за бързата и добра работа.

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Почукване във волана
« Отговор #152 -: Септември 03, 2009, 08:33:29 pm »
И какво се оказа?

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Почукване във волана
« Отговор #153 -: Септември 04, 2009, 10:00:57 pm »

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Почукване във волана
« Отговор #154 -: Октомври 16, 2009, 09:36:06 am »
и аз вече 42к.карам с това похлопване във волана, защото от началото си го имаше,но не беше толкова дразнещо, но зимата става доста неприятно и сякаш се засилва осезаемо.затова я оставих да преценят в сервиза дали има нужда от корекция.в крайна сметка проблема е отстранен и сега нещата са съвсем различни.много добре се чувства волана при двежение по неравности.

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Почукване във волана
« Отговор #155 -: Декември 26, 2013, 09:20:59 pm »
Интересно инфо за проблема с почукването във волана от братушките
https://www.youtube.com/watch?v=Eor5a6kaJys

kooki4

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Почукване във волана
« Отговор #156 -: Януари 21, 2015, 02:24:48 pm »
Руския ми е нулев, но при смяна посоката на движение на волана на ляво и сътветно на дясно се чува едно такова почукване, което показват и на клипа по-горе на 1:33 ( https://www.youtube.com/watch?v=Eor5a6kaJys ).

Какво е това точно и скъпо ли е ?

Ceed 1.4 109 2009год.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Почукване във волана
« Отговор #157 -: Януари 21, 2015, 05:20:05 pm »
Ако чукането се чува от към педалите
Вариант 1 - рейката да се натегне
Вариант 2 - рейката да се смени

Ако чукането е откъм волана - кормилната колона трябва да се подмени
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Почукване във волана
« Отговор #158 -: Януари 21, 2015, 09:27:08 pm »
Колега Smirnoff, при мен щом нищо не сменят, значи ще е цялата кола накрая...от два дни тракането в кормилната конзола е константа, нищо не помага, а в кия само се почесват и викат - ми кво да напраим, нищо не можем щот сме некадърни :)...смени колата и всичко ще е ОК ;D...май и так ще се случи... rofl

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Почукване във волана
« Отговор #159 -: Януари 21, 2015, 09:35:04 pm »
кофти история ... нали за това е гаранцията и трябва да ти подменят дефектиралата част

Можеш да си направиш следния експеримент. да се откачиш волана тоест да не застопорено захващането нагоре надолу и да пробваш да минеш по паветата нали все пак когато го размести волана чукането изчезва.
така ще можеш да определиш със сигурност дали проблема е в застопоряването на телескопичния волан.
« Последна редакция: Януари 21, 2015, 09:40:33 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Почукване във волана
« Отговор #160 -: Януари 21, 2015, 10:13:07 pm »
Тъкмо навреме идва твоето предложени Smirnoff, точно днес карах така и ефекта е никакъв, тракането вече не се влияе, а си тропа постоянно...затова и ще се скараме с Кия...и както изглежда ще сменя возилото...никаква заинтересованост, вчера ходих отново и след проверка ми заявиха, че всичко е ОК, седят шест човека и навели глави като първокласници нищо не могат да обяснят...дори проблема да не е в конзолата никой не си направи труда близо година да се поинтересува защо се оплаквам...явно има защо, но клиента, явно, кучета го яли...обслужването е под всякаква критика за мен, никой не го боли, че имам проблем, и да не се учудваме, че в топ гиър се гаврят с марката...честно казано не искам и да чувам повече за кия, джипката е готина, но само визуално, технически куца и вече се оглеждам за друга марка SUV, само да не трака волана!!!...лошото, е че съм в безизходица...не знам какъв реално е проблема, а от кия ги боли оная работа...абе тъжна история...мое мнение, а вече и убеждение е,че хората, които работят в кия, не са наясно с колите, просто защото не ги карат. А ако да, то недостатъчно. Доста недостатъци се хващат при постоянно , натоварено градско каране...както при мен...

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Почукване във волана
« Отговор #161 -: Януари 21, 2015, 10:27:42 pm »
Здравейте :)!
@vladodikov: На филмчето от линка, няколко поста по-горе, доста добре е обяснен проблема за рейките с електро-усилване. Много вероятно е и при теб да е същия. Е надявам се да са ти заминали само втулките. В предишен пост ти бях препоръчал да се разходиш до Пазарджик при бай Стоян (във Форума има контакти). Не е далече, разбира си от работата и съм сигурен, че ще ти обърне внимание и ще ти помогне. Ако не друго - поне ще знаеш какъв е проблема.
Преди (2009) на сийда ми смениха рейката по гаранция точно поради това тропане, но сега явно вече са други времената: не ремонтират а те убеждават че нямаш проблем :)
 
« Последна редакция: Януари 21, 2015, 10:33:12 pm от ndg »

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Почукване във волана
« Отговор #162 -: Януари 22, 2015, 12:22:11 pm »
Странно е пасивното поведение на сервиза.Преди няколко години масово се оплаквахме от хлопането във волана на Сиид, но в сервиза го лекуваха.Аз лично направих това още на 30-40хил. и до 90хил.не се беше обадило.Тогава в сервиза си знаеха за проблема и приемаха гаранционно колите за корекция.Искренно съжалявам, че сервиза си е променил отношението към клиента, а той е важен фактор при избор на марка автомобил.Много им е пораснала работата сигурно.Пишете жалби.

vladodikov

  • Гост
Re: Почукване във волана
« Отговор #163 -: Януари 23, 2015, 02:28:10 pm »
От сервиза на Кия получих обаждане, че са пуснали поръчка за нова рейка. Изненадах се, да си призная, Ще трябва да почакам, че е поръчка от Корея, и след подмяната ще пиша пак дали е решен казуса write

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Почукване във волана
« Отговор #164 -: Януари 23, 2015, 02:49:39 pm »
Честито!
Не прибързвайте с определенията !