Автор Тема: От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.  (Прочетена 10285 пъти)

batkata1

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 78
  • CEED SW 1.6 CRDI
Колега някой да ти е опрял дулото на пистолет в главата и да те е накарал да си купиш Кия, като почнете с тези "кво правят на 30К сметай, ... мноо зле".
 
Да ти дам Пример за Супер Здравите ЯПОНСКИ Мазди, конкретно Мазда 6 (на бащата Японската кола  8-)), за 1 година пробег 50 К, 3 пъти в сервиз:
- ново ECU
- съединител
- козметики

Според мен си е до късмет, и до слаба музика  :-*

Поздрави и Успех!


оказа се,че трябва да сменят нещо по кутията обаче нямат частите налични и ще ги поръчат  смятай щом кутията ще правят на 30000 км за ко става дума мноо зле ...... корейска работа

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.
« Отговор #1 -: Март 25, 2011, 12:59:52 pm »
единственото което ме привлече в тази кола е гаранцията и тогава я купих на добра цена иначе никакъв шанс да зема тва отново. карал съм ново ПОЛО (подчертавам понеже е доста по нисак клас) и няма вразка с тва.

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.
« Отговор #2 -: Март 27, 2011, 10:48:01 am »
и на новото поло колко пъти ти смениха части и колко пъти ти обясниха че вече не си в гаранция?
или то е нечупливо или всичките му части са винаги налични във всеки сервиз.....и няколко мърмота се возят в багажника за да ти сменят гума при нужда.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.
« Отговор #3 -: Март 27, 2011, 11:48:14 am »
да си кажа, не ги разбирам нещата с "голфа за начинаещи", демек - поло.
само мога да спомена, че както се отнасяш към колата си, така и тя ще ти служи.
Ако я лашкаш из трапищаците и очакваш да не се потроши, ако ще и УАЗ да е - жестоко се лъжеш, пак ще се почупи.
Аз лично, моята кола си я гледам и до момента ми служи перфектно, вече 76000км :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.
« Отговор #4 -: Март 28, 2011, 12:07:27 am »
да си кажа, не ги разбирам нещата с "голфа за начинаещи", демек - поло.
само мога да спомена, че както се отнасяш към колата си, така и тя ще ти служи.
Ако я лашкаш из трапищаците и очакваш да не се потроши, ако ще и УАЗ да е - жестоко се лъжеш, пак ще се почупи.
Аз лично, моята кола си я гледам и до момента ми служи перфектно, вече 76000км :)

+10000

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.
« Отговор #5 -: Март 28, 2011, 12:23:31 am »
+ 16 000 над Арис.
И аз съм така - аз си я гледам - и тя си ме слушка...
Ако не - ще има бой по г.за :)

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.
« Отговор #6 -: Март 28, 2011, 02:51:20 pm »
и аз си гледам колата така,че не е  тва проблема голф за начинаещи я слага в малкия си джоб тази кия .аре да не спорим сега точно за кия и фолксваген щото на секи му е ясно, че немското е с класа над корейците колкото и да ми се панете в опит да докажете че не е така аз поне си казам какво мисля не като си купя кия и вече едва ли не няма по добра кола от нея няма ама друг пат  :) така че момчета незнам ко ви служи и ко не ама тва е положението

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.
« Отговор #7 -: Март 28, 2011, 03:28:29 pm »
не знам. ама гледам на повечето от нас това че са собственици на киа не им пречи нито на граматиката, нито на пунктуацията. примерно.
кажи конкретно за полото с какво е повече? за какъв период на ползване ги сравняваш примерно? и за какво предназначение?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.
« Отговор #8 -: Март 28, 2011, 04:02:42 pm »
хехе,колегата с полото.....явно си недоволен от киата.
Незнам как сравняваш поло/киа-сиид.Та те са в различен сегмент,в който полото невлиза.
Относно немско/корейско,мога смело да заявя,че немците вече искат да догонват корейците!

Относно препинателните знаци,зависи кой до кой клас е бутал rofl

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.
« Отговор #9 -: Март 28, 2011, 08:36:09 pm »
и аз си гледам колата така,че не е  тва проблема голф за начинаещи я слага в малкия си джоб тази кия .аре да не спорим сега точно за кия и фолксваген щото на секи му е ясно, че немското е с класа над корейците колкото и да ми се панете в опит да докажете че не е така аз поне си казам какво мисля не като си купя кия и вече едва ли не няма по добра кола от нея няма ама друг пат  :) така че момчета незнам ко ви служи и ко не ама тва е положението
и аз си гледам колата така,че не е  тва проблема голф за начинаещи я слага в малкия си джоб тази кия .аре да не спорим сега точно за кия и фолксваген щото на секи му е ясно, че немското е с класа над корейците колкото и да ми се панете в опит да докажете че не е така аз поне си казам какво мисля не като си купя кия и вече едва ли не няма по добра кола от нея няма ама друг пат  :) така че момчета незнам ко ви служи и ко не ама тва е положението

Подкрепям мнението на митето.
Колега предишната ми кола ми беше поло не ми го сравнявай с сийда.

Аз само ще кажа 3 неща защото ще спамим темата.

1. Ако не ти харесва марката защо си взе тогава КИА? Аз почвам вече да се съмнявам че вопще я притежаваш или говорим за друг по стар модел.

2. Отностно баш фолксваген че е висок клас и дали е по добра марката в момента от КИА не за преди е това бих искал много да го обсъдим на друга тема :)

3. Сподели с нас на друга тема по кое дори новото поло е по добро от новия сийд? Дори голфа неможе да се сравни с сийда относно винаги цена-качество!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.
« Отговор #10 -: Март 28, 2011, 10:25:42 pm »
ехе,голфа влиза в сегмента на нормалния сиид.
Единственото с което може да се опъне е DSG,ама ремонта после му е златен rofl както и скоростната кутия.
Може да сложа на колега от шкода форума,фактурата за ремонта на тея неща.Полувината кола струва,на 30к км crazy
да не съм само на думи,слагам 1-та фактура тук:


bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.
« Отговор #11 -: Март 29, 2011, 03:06:24 pm »
Аз също харесвам немските автомобили и преди във фамилията сме имали и Голф3,Бора,Голф5 и ми е познато качеството им.Не бих се съгласил обаче че НОВОТО Поло "нямало нищо общо" с Киа Сеед.Да, няма и по никакъв начин не може да се сравнява ,след като са в различни класове.Що се отнася за качеството на материалите и Бората и Петицата след 70 000 хил.км изглеждаха по износени от Сеед-а.А новото Поло от всякъде материалите са по-кофти: и таблото и тапицериите и пространството и седалките и....това все още е малка кола(това са ми наблюденията от автосалона до разклона за Лозен).Съжалявам но наистина няма база за сравнение със Сиид.

batkata1

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 78
  • CEED SW 1.6 CRDI
Смех  :)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
ехе,голфа влиза в сегмента на нормалния сиид.
Единственото с което може да се опъне е DSG,ама ремонта после му е златен rofl както и скоростната кутия.
Може да сложа на колега от шкода форума,фактурата за ремонта на тея неща.Полувината кола струва,на 30к км crazy
да не съм само на думи,слагам 1-та фактура тук:



 krivogled krivogled krivogled krivogled krivogled krivogled krivogled krivogled krivogled krivogled krivogled krivogled krivogled krivogled

Гаранционен и ремонт на скоростна кутия 12000лв???  %)
И после сума ти и пари за ремонти по двигателя и масла???
Тия са откачени, тоя Супърб щеше да им ходи по главите  silen
« Последна редакция: Март 30, 2011, 12:09:06 am от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
ами ако искате може да сравним голф на 20 години и киа на 20 само,че едва ли ще стане понеже киата вече ще се е разпаднала.