Автор Тема: От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.  (Прочетена 10278 пъти)

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
аз си харесвам колата, сега че се е преебала скоростната кутия случва се може да си е била дефектна просто. Обаче да се тварди,че киа е по добра от WV като марка е смешно просто .

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
ако искаш погледни все пак 100 000 километровия тест на Аутобилд и виж кой е на 3то място и кой е някъде след 20то.
немско списание, немски ескперти и то фенове на VAG, а пък да допуснат такива грешки в класацията. срамота.

пообсъдено е в тази тема:
http://www.kia-bg.com/smf/index.php?topic=997.0

а пък може да питаш и митето колко и какви проблеми се описват във VW форума за моделите от 2005та насам и да прегледаш колко и какви са проблемите тук.

просто ти го предлагам да го ползваш като база на която да си направиш сравнението. като начало си избери някой показател: цена, надеждност, качество на материалите, вътрешно пространство, разходи за поддръжка

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
спора е излишен бре.
Ваг си имат неща,които са си техни и в киа/хюндай,никога няма да влезнат.Било качество/модел.
Всяка марка си има плюсове и минуси!
Колегата като толкова мрънка за скоростната кутия,да взема да го заведа в балкан стар,да се нагледа на мечовците какви безумни проблеми имат!
Колко гаранция дават ВАГ,колко дават Киа?
Отговор:
Ваг=2 години,непълна!
Киа= 7 години.5 на .... 7 на ..... crazy

Ако попрочетеш темата за гаранционните сервизи,ще разбереш какво ми смениха на мен.Конзолата на климатроника=2500лв yahoo
Айде Ваг да ти го подменят гаранционно на 3-та година 8-) та и ремонта ще плащаш,без значение,дали е поло или амарок music .Само цената ще е драстично различна crazy

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
дано сте прави сега ще видим нали на скоростната е 7 години .Да видим какво е положението. :) готов съм да си взема всички лоши думи назад :) ако....

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
ще си ги вземеш,само да видим по какъв начин 8-)

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
аз също съм сигурен че няма да имаш грижи със скоростната кутия и ако се налага отремонтиране или подмяна на част,ти ще си човека който най-малко ще занимават с този проблем.от към гаранционни ремонти досега не съм имал проблем.никога не са ми отказвали нищо.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Късметлия...

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
гаранцията на автомобила е прецедент на БГ пазара ... няма така поддържани автомобили и то 5г
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.
« Отговор #23 -: Април 14, 2011, 09:04:32 am »
днес трябва да си взема колата след 1м в сервиза :) да видим какво ще е положението!! :o

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.
« Отговор #24 -: Април 14, 2011, 01:24:11 pm »
сменили са ми всички синхронизатори на кутията (явно са много) като я взех карах прекалено малко за да видя дали пак ще дере. Би трябвало да няма проблем..

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: От скоростна кутия сийд до VW Поло. Пътят е кратък.
« Отговор #25 -: Април 14, 2011, 01:26:19 pm »
спред мен,не са тия правили тук кутията и едва ли ще имаш проблеми занапред ;D