Автор Тема: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления  (Прочетена 16256 пъти)

tsvetomir.tsankov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Здравейте, приятели на KIA,

От два месеца притежавам KIA SPORTAGE 2000 куб. дизел и малко след моята покупка на пазара беше пуснат, със същия като моя мотор, но със 184 к.с.. Може ли някой да ми каже дали може да се постави чип, или сняма на софтуер за да стане от 136 на 184 к.с. и дали това се предлага от КИА България и дали ще продължи да ми важи гаранцията?
Не че се оплаквам от поведението на колата, напротив вчера дори се гоних с един мерцедес CDI 280, по магистрала Хемус, но след като го минах с около 210 км., тоя се удари по челото!!! yahoo
Също така  пробвах джипа  и на сняг и искам да ви кажа че е пълно удоволствие. Малко е скучно когато влезеш в завой с по-голяма скорост, колата леко тръгва да се занася и тогава системите за сигурност си казват думата, отнемат ти газта, изправят те на пътя и продължаваш!!!
Поведението на КИА е перфектно, преди си я купя и да се обедя, че това е моята кола пробвах следните джипове: Хонда CRV, Нисан X-Trail, Jeep Cherokee, Нисан Кашкай, Субару Форестер, Шевролет Каптива, Тойота  Rav4 и Ройвър Фрилендър и Киа спечели със своя дизайн, икономичност, возия, управление и най-важното- поведение на сняг, защото аз съм скиор и това е важно за мен!!! ;D ;D ;D

Мерси Предварително
« Последна редакция: Април 09, 2011, 10:17:25 pm от Митето »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #1 -: Април 09, 2011, 10:19:17 pm »
Нищо гордо няма в постъпката ти с изпреварването и голямата скорост!
Джипката си е хубава,но киа непредлагат такова чипване в техните сервизи!
Даже може да си имаш проблем с гаранцията.От чипването и от  това,че още не си я разработил,до колкото разбирам 8-)

И повече без такива викания по заглавията!

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #2 -: Април 10, 2011, 12:13:50 am »
Човека е решил да се изфука сега и ти веднага го резна.  8-)
Пожелай му просто всичко най- и да не го дават по новините как режат ламарини, за да го извадят.  crazy
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

tsvetomir.tsankov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #3 -: Април 10, 2011, 05:29:09 pm »
Принципно карам доста разумно и не обичам високите скорости, но този с мерцедеса кара около 10 километра зад мен и почти не му виждах фаровете , защото се беше залепил зад мен.

blgmspt

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
  • AWD 2.0 cdri 136hp ръчка
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #4 -: Април 10, 2011, 08:45:49 pm »
здр. Колега.

На мен специално ми предложиха дигане на конете от самия дилър на 177коня, без да пада гаранцията. Е не вярвам да ме лъжат хората които са официални представили за моя регион. Не съм говорил за 184 коня и каква е разликата в двигателите но смятам да питам!


tsvetomir.tsankov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #5 -: Април 11, 2011, 12:36:39 pm »
Не знам каква е разликата за конете, но въртящият момент със сигурност е по-голям.

tsvetomir.tsankov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #6 -: Април 11, 2011, 12:38:19 pm »
Кой е твоя регион и колко пари струва вдигането на 177 к.с.?

blgmspt

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
  • AWD 2.0 cdri 136hp ръчка
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #7 -: Април 12, 2011, 01:45:52 pm »

excalibur2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #8 -: Април 27, 2011, 11:38:13 am »
Здравейте, приятели на KIA,

От два месеца притежавам KIA SPORTAGE 2000 куб. дизел и малко след моята покупка на пазара беше пуснат, със същия като моя мотор, но със 184 к.с.. Може ли някой да ми каже дали може да се постави чип, или сняма на софтуер за да стане от 136 на 184 к.с. и дали това се предлага от КИА България и дали ще продължи да ми важи гаранцията?
Не че се оплаквам от поведението на колата, напротив вчера дори се гоних с един мерцедес CDI 280, по магистрала Хемус, но след като го минах с около 210 км., тоя се удари по челото!!! yahoo
Също така  пробвах джипа  и на сняг и искам да ви кажа че е пълно удоволствие. Малко е скучно когато влезеш в завой с по-голяма скорост, колата леко тръгва да се занася и тогава системите за сигурност си казват думата, отнемат ти газта, изправят те на пътя и продължаваш!!!
Поведението на КИА е перфектно, преди си я купя и да се обедя, че това е моята кола пробвах следните джипове: Хонда CRV, Нисан X-Trail, Jeep Cherokee, Нисан Кашкай, Субару Форестер, Шевролет Каптива, Тойота  Rav4 и Ройвър Фрилендър и Киа спечели със своя дизайн, икономичност, возия, управление и най-важното- поведение на сняг, защото аз съм скиор и това е важно за мен!!! ;D ;D ;D

Мерси Предварително

Вчера, като я взех ме видя един познат от махалата и ме пита колко коня е. Той сподели, че познава човек в Германия, който само с това се занимавал - с тунинг на КИА. Имало чипове, които много лесно се монтирали и не са много скъпи - примерно от порядъка на 400 евро. Само, че мойта е лизингова и сигурно не мога да я пипам, променям по договора. :(
КИА Sportage 3 2,0D CRDI 4WD 136 hp TX

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #9 -: Април 28, 2011, 09:05:12 am »

Вчера, като я взех ме видя един познат от махалата и ме пита колко коня е. Той сподели, че познава човек в Германия, който само с това се занимавал - с тунинг на КИА. Имало чипове, които много лесно се монтирали и не са много скъпи - примерно от порядъка на 400 евро. Само, че мойта е лизингова и сигурно не мога да я пипам, променям по договора. :(

Честито и безаварийно. Не мисля, че лизинга те ограничава да пипаш по колата си каквото и да било. По-скоро гаранцията на производителя. Все пак ако смяташ да й слагаш чип изчакай малко. Идея нямаш какво ще се случи след 30К. Просто имаш чувството, че си седнал в друга кола. Аз моя Сиид нямам намерение да го барам, но вече съм на 40к км. и мога да ти кажа, че колеги от форума ми казваха, че след 30 колата става друга, вярно е! След 30К км. колата лети.




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #10 -: Април 28, 2011, 10:49:30 am »
Цецо , честито и от мен - добър избор !!!
Желая ти зелен светофар и здрави спирачки !!!
За да си разработиш правилно колицата - прочети цялата книжка не "на вентилатор" , спазвай указанията и след няколко хиляди километра наистина няма да си познаеш джипката.... ok
Ще й се радваш повече , отколкото сега... ;D
Пусни й няколко снимчици тук - да й се порадваме ...
Хайде успех !!!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #11 -: Април 28, 2011, 12:05:31 pm »
ех,честито
Аз последно неразбрах,кой ми е комшия в студенски град с оранжевото возило :)

excalibur2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #12 -: Април 28, 2011, 12:37:55 pm »

Вчера, като я взех ме видя един познат от махалата и ме пита колко коня е. Той сподели, че познава човек в Германия, който само с това се занимавал - с тунинг на КИА. Имало чипове, които много лесно се монтирали и не са много скъпи - примерно от порядъка на 400 евро. Само, че мойта е лизингова и сигурно не мога да я пипам, променям по договора. :(

Честито и безаварийно. Не мисля, че лизинга те ограничава да пипаш по колата си каквото и да било. По-скоро гаранцията на производителя. Все пак ако смяташ да й слагаш чип изчакай малко. Идея нямаш какво ще се случи след 30К. Просто имаш чувството, че си седнал в друга кола. Аз моя Сиид нямам намерение да го барам, но вече съм на 40к км. и мога да ти кажа, че колеги от форума ми казваха, че след 30 колата става друга, вярно е! След 30К км. колата лети.

Благодаря за съвета!
Смятам да ви послушам.
Още повече, че за първи път карам кола с такъв клирънс. В момента ако ме срешнете по улиците може да ви изнервя малко, щото карам бавно и много и се радвам.

Дай боже на всички!
КИА Sportage 3 2,0D CRDI 4WD 136 hp TX

restless

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
  • кара Сивик 5г
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #13 -: Май 01, 2011, 04:41:44 pm »
Здравейте, приятели на KIA,

От два месеца притежавам KIA SPORTAGE 2000 куб. дизел и малко след моята покупка на пазара беше пуснат, със същия като моя мотор, но със 184 к.с.. Може ли някой да ми каже дали може да се постави чип, или сняма на софтуер за да стане от 136 на 184 к.с. и дали това се предлага от КИА България и дали ще продължи да ми важи гаранцията?

Аз бих проверил дали монтирания съединител е еднакъв, иначе току-виж си сменил преждевременно

excalibur2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #14 -: Май 04, 2011, 10:55:14 am »
Колеги вижте тук какво намерих в един руски сайт.


КИА Sportage 3 2,0D CRDI 4WD 136 hp TX