Автор Тема: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления  (Прочетена 16257 пъти)

dimm44

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #30 -: Октомври 19, 2011, 07:32:03 pm »
Забравих за вратите и уплътненията. Първо проверерете малкита дупчици на уплътненията дали са почистени от перфорираната гума. Лесно се почистват, след което силиконов спрей по уплътненията и панти и ограничителите на вратите. Моите след тази операция се затварят като хладилник.
Kia Sportage 3 2.0 CRDI TX

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #31 -: Октомври 20, 2011, 12:03:25 pm »
"Вратите изискват малко по-голяма засилка при затваряне - отдавам го на новите уплътнения, но все-пак е неприятна необходимостта от "блъскане"."
Стартер оправиха ли ти се вратите, че май е често срещан проблем, особено със задните? :o

Здравейте колеги, включвам се за пръв път въпреки, че съм регистриран преди доста време. Притежавам Kia Sporage 2.0 CRDI TX цвят черен от 18.03.2011 г. До сега съм изминал 15000 км (вчера ТО1) и се радвам на тази кола все повече и повече. Карал съм и други хубави колици (нови), но тази ми доставя голямо удоволствие от поведението си. Инвестирах в доста тунинг отвън и отвътре и сега колицата си има собствено лице без да е много натруфена (е според мен). Като пиша "много" не мислете за много пари. Има много сайтове вече които предлагат на сносна (разбирай поне два пъти по ниски от официалния дилър) цена.
Ще ви постна това което имам като препратки, но по късно, ако се интерисувате де. За колегата търсещ прагове( running boards style BMW) руснаците казват, че зимно време ще си имаш неприятности с леда тъй като равнището на долната част на вратата е на 1-2 см от прага. Иначе са много отварящи колата.
Ще прикача и снимки от моя тунинг ако се интерисувате, но по- късно просто нямам много свободно време.
Пожелавам Ви много безаварийни километри.
Колега интересувам се от това което си направил по колата, ако си от София може и да се видим събота или неделя. Постни малко снимки и сайтове откъдето си пазарувал. Откъде купи силиконовия спрей и каква марка е ?
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 12:09:50 pm от christian »
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

dimm44

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #32 -: Октомври 24, 2011, 06:03:54 pm »
 Здравей колега, не съм от София, а от Бургас. Силикона, който ползвам е от бензиностанции Shell, черен флакон с тяхното лого. Ще постна снимки, но в темата тунинг. Успехи!
Kia Sportage 3 2.0 CRDI TX

vandur

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #33 -: Януари 26, 2012, 09:15:05 am »
"Съединител: Направи ми впечатление при няколко случая на паркиране под наклон с полусъединител и при качване на висок бордюр по същия начин, че замирисва на съединител"
Aз живея в една супер тясна и претоварена улица, която е затворена от към моя край, но затова пък има две начални училища на нея. >:( Представете си сутрин, по обяд и следобед как си стигам до блока. Непосредствено до входа има банка, до която достъпа е по същата улица, а от другата страна на входа има много посещаван месарски магазин- коли,коли,коли... за да вляза в двора на блока и да паркирам понякога трябва да направя по 10 маневри на полусъединител и ми се струва че понякога понамирисва. Не че съм сигурен как точно мирише съединителя, но определено това ме притеснява. Някой друг имал ли е подобен проблем и до колко това е нормално?
Въпроса ми е предимно към каращите в Софийските задръствания с механични трансмисии.
/Sportage 1.6 Gdi 2011/

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #34 -: Март 29, 2012, 12:32:30 pm »
Понеже един приател съвсем скоро ще си поръчва Киа Спортидж 2.0 Crdi 184 ps и не пишете много това значи че трябва да се радва нали? Имам в предвит че нямате някви оплаквания? Окачването някой проблеми? биалетки etc..

Nocturne

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Мощност на Kia Sprotage 2011 и първи впечатления
« Отговор #35 -: Юни 03, 2012, 07:44:53 pm »
Здравейте,

много близо сме до покупка на новия Спортидж. Според нуждите и това което прочетох сме се спряли на TX 2.0 дизел 136hp АТ6.
Доколкото прочетох бензиновия двигател е малко муден, а пък и определено дизела ще е по икономичен и с доста малък МПС данък.
Правилно ли съм се насочил към този двигател и автоматична трансмисия и има ли Спортидж други слаби места освен затварянето на вратите и съединителя?