Автор Тема: скоростна кутия сийд  (Прочетена 15856 пъти)

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: скоростна кутия сийд
« Отговор #30 -: Март 15, 2011, 10:31:58 pm »
Ами скоростната кутия си е сериозен агрегат, така, че аз бих предпочел да отида в сервиза.
Още повече, че точно на скоростната кутия и двигателя гаранцията е 7г. И да ти кажат да си караш-те са ти го казали. Или пък не и се Фталясваш и си караш докат хептен не изтрещи, но гледай да е в рамките на 7-те години.

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: скоростна кутия сийд
« Отговор #31 -: Март 16, 2011, 08:18:00 am »
никакво казване. всичко писмено с протокол, така че шефа на сервиза или друг отговрен да си се подпише че всичко ти е наред и не са установени проблеми.

иначе се получава като с една наша шкода, за която на обслужване на 90К км изрично поискахме допълнително смяна на ангренажен и пистов ремъци и смяна на маслото в скоростната кутия, при което са източили маслото в кутията, но са забравили да сложат ново. след 2К км почват шумове и щракания, ходим в сервиза и казват "Нищо ти няма, карай така", а на 102К км хвърля съединител, сменя се, на 105К км хвърля скоростната кутия и новия съединител. Обаче в протокола пише че в официалния сервиз са наляли масло, а шумове не са били установени, а и колата е вече извън гаранция - честито на печелившите. Как така е изчезнало всичкото масло без течове не се намери експерт, който да докаже някаква достоверна хипотеза. Обаче щом в протокола пише, значи е имало масло.

много се надявам някой КИА-сервиз да не се пробва да ми сервира подобно изпълнение, защото определено ще се погрижа да заживеят интересно.

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: скоростна кутия сийд
« Отговор #32 -: Март 16, 2011, 11:52:24 am »
закарах я в сервиза да видим какво ще стане сега  :o

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: скоростна кутия сийд
« Отговор #33 -: Март 16, 2011, 12:43:15 pm »
много сте интересни ... какво да ви кажат в сервиза при положение, че карате с оригиналното масло?
попитайте ги дали при така описаните проблеми, смяната на маслото може да помогне :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: скоростна кутия сийд
« Отговор #34 -: Март 16, 2011, 12:55:05 pm »
точно тва им казах да преценяват ако траа да сменят масла кот искат :)

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: скоростна кутия сийд
« Отговор #35 -: Март 17, 2011, 09:43:18 am »
оказа се,че трябва да сменят нещо по кутията обаче нямат частите налични и ще ги поръчат  смятай щом кутията ще правят на 30000 км за ко става дума мноо зле ...... корейска работа

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: скоростна кутия сийд
« Отговор #36 -: Май 03, 2011, 09:48:37 am »
както знаете,задната на сиида по принцип си влиза тегаво rofl
Аз вчера,наприбиране от Бургас,напраих ТО на 3 години (39 000км) или по ТО-о трябваше вече да съм на 45 000км.
Та смених : антифриза,спирачната течност,масло-двигателно и масло на скоростите,по мое желание!
Сега ,задната няма трудно влизане,ама леко и блаженно yahoo
Тук да БЛАГОДАРЯ на чичо Стоян,за проверката на накладките bravo
Друго да и спомена,от престоя на колата(кара се главно надълго и бързо crazy ),залепването на накладките към диска,ми коства липсата на феродото,но не е толкова страшно 8-) .Важна е профилактиката им,защото каналите се запушват и оттам се получава това залепване.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: скоростна кутия сийд
« Отговор #37 -: Май 03, 2011, 10:07:44 am »
"...оказа се,че трябва да сменят нещо по кутията обаче нямат частите налични и ще ги поръчат  смятай щом кутията ще правят на 30000 км за ко става дума мноо зле ...... корейска работа..."
ЕЕЕЕ - хайде стига , де - корейска работа.....
Преди няколко месеца сравняваха в "Авто билд" японските и корейските автомобили.... ами в момента корейските са по-качествени от японските...
Да , неприятно е, че "точно на мен се случи" , ама такива генерални изводи да се правят мисля , че е малко пресилено.
То , защото колите са читави , затова и форума ни е малко скучен....

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: скоростна кутия сийд
« Отговор #38 -: Май 03, 2011, 02:56:41 pm »
и аз при следващо ТО ще сменя маслото в скоростната кутия.явто там е разковничето.скъпо ли е като консуматив?

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: скоростна кутия сийд
« Отговор #39 -: Май 03, 2011, 03:25:46 pm »
Мите, какво масло наля на скоростите, оригинално консуматив на Кия или друга марка, че така се е подобрило включването на задна скорост?

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: скоростна кутия сийд
« Отговор #40 -: Май 03, 2011, 07:13:26 pm »
.....
Друго да и спомена,от престоя на колата(кара се главно надълго и бързо crazy ),.....

а на мен тва хич не ми се връзва със задна и що по дяволите му трябва да я включва докът кара надълго и бързо, ама си мълча.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: скоростна кутия сийд
« Отговор #41 -: Май 03, 2011, 08:21:46 pm »
Мите, какво масло наля на скоростите, оригинално консуматив на Кия или друга марка, че така се е подобрило включването на задна скорост?
Марката е Rowe


а на мен тва хич не ми се връзва със задна и що по дяволите му трябва да я включва докът кара надълго и бързо, ама си мълча.
Ти правил ли си опити да вкараш задна като караш бързо.По-добре недей,че ще изпили всичките зъб ци на кутията crazy
Задната я споменах,при маневрите назад 8-)