Автор Тема: шум от сьединителя  (Прочетена 5305 пъти)

Alehin

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
шум от сьединителя
« -: Април 19, 2011, 10:42:26 pm »
От известно време се чува виене на полусьединител, когато колата е студена. От сервиза казаха, че не го чуват естествено. Обаче е доста силно. 1,6 дизел е колата. На някои да му се е случвало?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: шум от сьединителя
« Отговор #1 -: Април 20, 2011, 01:25:16 am »
колега дай малко повече инфо за колата

писано е във форума за подобен тип проблем и се решаваше гаранционно, така че драсни коя година ти е произведена колата и ще се види какво може да се направи
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Alehin

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: шум от сьединителя
« Отговор #2 -: Април 20, 2011, 09:22:08 am »
2007 година е колата, 1,6CRDi. чува се от тази зима като засатудя, но сега продължава. Има го само на полусъединител.

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: шум от сьединителя
« Отговор #3 -: Април 20, 2011, 10:06:00 am »
При мен го има същото това нещо, но не става всеки път и е точно като е на полусъединител. Питал съм в сервиза, обясниха ми как се получава този шум и че не е проблем, но немога да го преразкажа защото не ми стана много ясно  :(. Точно и при мен от тази зима се случи за първи път този шум , но като гледам и сега си го има от време на време. 1.6 crdi.

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: шум от
« Отговор #4 -: Април 22, 2011, 04:32:41 pm »
Колега ако имаш в предвид едно леко "скърцане" като натискаш и пускаш педала на сьединителя това е фабричен дефект който не си единствен.Сменява се вилката на сьединителя и го правят гаранционо.Ако ти откажат или ти кажат че всичко е ОК , искай от тях писмено каквото ти кажат,да видиш как хубаво ще ти го оправят. По принцип се решава с мазане,пръскане или гресиране но след време пак се появява, така че искай да ти го направят както си трябва! Затова си имаме тази гаранция.
Ако нямаш в предвид скърцане може да е нещо друго , можеби някой друг да ти каже . Но каквото и да е ти пожелавам успех  ;D

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: шум от сьединителя
« Отговор #5 -: Април 22, 2011, 06:08:34 pm »
На какви километри си, че има малка вероятност и маховика ти да се обажда? Но там е по-скоро дрънчене, а не виене, особено при ускорение.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Repcho

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 142
  • Ceed 2.0 CRDI
Re: шум от сьединителя
« Отговор #6 -: Април 30, 2011, 11:36:16 am »
На мен пък в скоро време за 3-ти път в последните 2 години ще ми обезвъздушават съединителя  ???

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: шум от сьединителя
« Отговор #7 -: Април 30, 2011, 08:58:25 pm »
На мен пък в скоро време за 3-ти път в последните 2 години ще ми обезвъздушават съединителя  ???
Смени ли вилката? АКо не смения, ако си я сменил вече смения пак :)

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: шум от сьединителя
« Отговор #8 -: Май 03, 2011, 09:14:32 am »
за всички немски коли(ВАГ. БМВ, Мерц) в двегодишната гаранция изрично е упоменато че не се покриват консумативи за целия период, а само за първите 3 или 6 месеца. В тази на ФВ дори бяха изброени: генератор и всички свързани с него елементи (смятай цялата електрика), съединител и свързани елементи (то кат се навържат отива към целия двигател+скоростна кутия :)) и гумени съеднинения. много добре го помня.
в нашите книжки също беше изрично упоменат съединителя, но пък е време да се сръчкат КИА-сервизите да не сменят модулно цял комплект, а че има и елементи. примерно при теб коя точно част от съединителя вие? и що да не могат да се сменят само дисковете, примерно? 

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: шум от сьединителя
« Отговор #9 -: Май 04, 2011, 12:54:12 am »
аз го имам това виене откатко купих колата преди 2 години, казвах го няколко пъти но все не успяваха да го установят, преди 2-3 месеца го установиха и казаха, че трябвало да се смени съединителя за да се оправи, ама съединителя не се сменял гаранционно бил консуматив, колата е на 40 000 км., 1 месец чаках да ми пратят писмо със становището си сега ще го пращам като ми остане време до центрлаите им, няма да повторя с Киа, по-добре да си купя кола която има 2 години гаранция и да знам че след 2 години се оправям сам, а не 5+2 години ама когато ти трябва гаранция не е гаранционно. Писна ми да се занимавам с тях, ще пиша до централите и ако нищо не стане ги отебавам + гаранцията. Повече и една стотинка няма да им дам за обслужване! Да умират от глад!

Виж вилката колега това трябва да се смени.

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: шум от сьединителя
« Отговор #10 -: Май 05, 2011, 01:06:46 am »
за всички немски коли(ВАГ. БМВ, Мерц) в двегодишната гаранция изрично е упоменато че не се покриват консумативи за целия период, а само за първите 3 или 6 месеца. В тази на ФВ дори бяха изброени: генератор и всички свързани с него елементи (смятай цялата електрика), съединител и свързани елементи (то кат се навържат отива към целия двигател+скоростна кутия :)) и гумени съеднинения. много добре го помня.
в нашите книжки също беше изрично упоменат съединителя, но пък е време да се сръчкат КИА-сервизите да не сменят модулно цял комплект, а че има и елементи. примерно при теб коя точно част от съединителя вие? и що да не могат да се сменят само дисковете, примерно? 

На мен са ми сменяли феродовия диск гаранционно.. че се беше омазал...