Анкета

Колко време чакахте Вашия Спортидж 3?

Не съм чакал, взех наличен
11 (25.6%)
Под 1 месец
6 (14%)
Между 1 и 2 месеца
3 (7%)
Между 2 и 3 месеца
5 (11.6%)
Между 3 и 4 месеца
4 (9.3%)
Между 4 и 5 месеца
5 (11.6%)
Между 5 и 6 месеца
4 (9.3%)
Между 6 и 7 месеца
3 (7%)
Повече от 7 месеца
2 (4.7%)

Общ брой гласове: 43

Автор Тема: Вижда ли се краят на чакането?  (Прочетена 149455 пъти)

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #525 -: Август 27, 2013, 07:31:46 pm »
поръчка на кола в отпускарският сезон,си е равно на дълго чакане music
...а отпускарският сезон при КМБ е целогодишен.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #526 -: Август 27, 2013, 07:53:46 pm »
То не зависи от нас. Аз не съм чул да затварят,за да ходят на море. Нали? Те не ги правят все пак

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #527 -: Август 27, 2013, 08:36:23 pm »
Днес прочетох, че за теслата се чака по около 4 месеца в Европа.
http://www.ecars.bg/elektromobili/item/3516-dostavki-tesla-model-s-europa-chakane-4-meseca
За сравнение моя спортидж (който не дочаках) се дотътри до тук за около 6 месеца (без малко). Кой крив, кой прав и от кого зависи не знам. Лошото е, че като подписваш договорчето не те информират за тази незначителна подробност. Съзнавам, че за хора с по няколко автомобила едва ли е проблем, но аз имам само един лично мой и като остана без него и проблемите почват да се трупат.... ама да не навлизам в битовизми.

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #528 -: Август 27, 2013, 11:00:18 pm »
Те не ги правят, но правят договори за доставка срещу капаро с подвеждащи обещания за кратки срокове, които явно нямат нищо общо с договорките им със завода. И аз стоях без кола шест месеца при обещани три, макар и да не бях я поръчал през отпускарския сезон.

Dreamer

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #529 -: Август 27, 2013, 11:10:43 pm »
Аз чаках почти 7 месеца, точно на рожденния ден на жена ми. Поръчах го края на август, 2011 и пристигна средата на март. Причината била защото е ТХ ниво на оборудване и останалите екстри за модела. Но зададох въпрос на дилъра относно гумите, колата пристига с летни гуми месес март. Подари ми 4 зимни гуми. Така, че ако си поискаш ще ти дадат.

DeBiL.InSidE

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #530 -: Август 28, 2013, 11:36:19 am »
На мен също не ми стана ясно от какво зависи чакането ...
След като поръчах моя звяр, попрочетох тук и се настроих за дълго чакане, той пък дойде за 3 месеца.
Относно гумите, моя също се появи с летни гуми, Януари месец, но аз знаех за това, тъй като ме бяха предупредили, че ще е с летни гуми, така че нямаше какво да си искам : )

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #531 -: Август 28, 2013, 12:05:32 pm »
всяка кола излиза от завода с летни гуми  8-)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

ri4i54

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #532 -: Август 28, 2013, 04:10:15 pm »
Благодаря ти  rmk ! Договорът ми е както на другите 150 дни.Но устно ми обеща дилъра 2 месеца.В Пловдив нямаше на склад 4х4 оранж,а аз харесвах този цвят Имаше само сиви и черни.Днес бях в София по работа и на връщане се отбих в КИА  София .Имаше на паркинга отзад всички цветове.Белите Спортиджи ми харесаха най много но за съжаление вече немога да сменя цветът в поръчката.Съжелявам ,че не си дочакал твоята,много ги хвалят.Аз имам голф 5 на 3 години купен от Порше бг. нов,но не съм доволен изобщо.Боклуци продават за България.За това се насочих към корейски или японски.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #533 -: Август 28, 2013, 05:08:35 pm »
Аз не дочаках тази която поръчах, но купих спортиджа на колегата стартер (който пише по-горе). И да ти кажа прави са хората - аз също много харесвам спортиджа и го хваля! И също като теб карах 15 години 4 различни голфа и се убедих, че повече ФВ не желая да карам (по-скоро поправям...).

Извинявам се за офтопика.

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #534 -: Август 28, 2013, 06:36:43 pm »
всяка кола излиза от завода с летни гуми  8-)

И аз така знам
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

ri4i54

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #535 -: Октомври 02, 2013, 12:29:01 pm »
ПИТАМ СЕ ,КОЙ В МОМЕНТА Е ВОДАЧ В ЛИСТАТА НА ЧАКАЩИТЕ.УТРЕ АЗ ПРАВЯ ТОЧНО 3 МЕСЕЦА .

Ако може да си изключвате шапацията за следващите мнения !
Митето
« Последна редакция: Октомври 03, 2013, 09:43:14 am от Митето »

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #536 -: Октомври 02, 2013, 09:36:36 pm »
Който и да е щом си се наредил на хорото, ще чакаш. Така или иначе неможеш да си дръпнеш по-рано капарото без неустойка. И аз чаках 7 месеца с 300 зора. Даже в един момент се бях отказал и исках да си дръпна капарото, но дилъра взе да се огъва и шикалкави. Иначе да бях минал на дизелова CR-V. Искат ли да те мотаят ще го направят и това си е. Въпреки всички перипетии не съжалявам за колата, та и втора КИА взехме след това. Ще дойде, едва ли има толкова голям интерс вече, както беше в началото.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #537 -: Октомври 03, 2013, 09:02:39 am »
Ричи, щом договорът ти е за 5 месеца се настрой да чакаш 5 месеца. Ако дойде за 4 супер - предсрочно, ако дойде за 6 пак супер - дошла е въобще. Ако не е дошла след 6-тия - нормално, така си е в КМБ. Колкото по-малко говориш с "дилърите" толкова по-добре. Обикновенно като ги притискаш и почват да се чудят какво да си измислят за да ги оставиш намира и става още по-зле.

ri4i54

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #538 -: Ноември 05, 2013, 10:36:41 am »
ВЧЕРА НАПРАВИХ ТОЧНО 4 МЕСЕЦА.ЗА СПОРТИДЖ 2.0  4Х4 ОРАНЖЕВ.ВЕЧЕ СЪМ БЕСЕН.ДНЕС В КИЯ ПЛОВДИВ ИМ НАПРАВИХ ГОЛЯМ СКАНДАЛ .КАЗАХ ИМ ЧЕ  НЕ СА ДИЛЪРИ НА КИЯ А ОБИКНОВЕНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА КОЛИ.НЯМАМ НИ НОМЕР НА ШАСИ НИ НИЩО.ТЕ ДОРИ НЕ ЗНАЯТ ЗА КОЙ МЕСЕЦ Е ПЛАНУВАНА КОЛАТА ДА СЕ ПРОИЗВЕДЕ.СРАМОТА .БИЛИ ПРЕДСТАВЕТЕЛИ НА КИА КОЙ ГИ ЕБАВА ТИЯ ТЪПАНАРИ.МИСЛЯ ДА СИ ВЗЕМА КАПАРОТО.ДОГОВОРА МИ 120 ДНИ ИЗТЕЧЕ ВЧЕРА.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #539 -: Ноември 05, 2013, 01:01:14 pm »
ВЧЕРА НАПРАВИХ ТОЧНО 4 МЕСЕЦА.ЗА СПОРТИДЖ 2.0  4Х4 ОРАНЖЕВ.ВЕЧЕ СЪМ БЕСЕН.ДНЕС В КИЯ ПЛОВДИВ ИМ НАПРАВИХ ГОЛЯМ СКАНДАЛ .КАЗАХ ИМ ЧЕ  НЕ СА ДИЛЪРИ НА КИЯ А ОБИКНОВЕНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА КОЛИ.НЯМАМ НИ НОМЕР НА ШАСИ НИ НИЩО.ТЕ ДОРИ НЕ ЗНАЯТ ЗА КОЙ МЕСЕЦ Е ПЛАНУВАНА КОЛАТА ДА СЕ ПРОИЗВЕДЕ.СРАМОТА .БИЛИ ПРЕДСТАВЕТЕЛИ НА КИА КОЙ ГИ ЕБАВА ТИЯ ТЪПАНАРИ.МИСЛЯ ДА СИ ВЗЕМА КАПАРОТО.ДОГОВОРА МИ 120 ДНИ ИЗТЕЧЕ ВЧЕРА.
не виждам какво се палиш толкова, като не купуваш наличен автомобил е нормално да чакаш за производство.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT