Анкета

Колко време чакахте Вашия Спортидж 3?

Не съм чакал, взех наличен
11 (25.6%)
Под 1 месец
6 (14%)
Между 1 и 2 месеца
3 (7%)
Между 2 и 3 месеца
5 (11.6%)
Между 3 и 4 месеца
4 (9.3%)
Между 4 и 5 месеца
5 (11.6%)
Между 5 и 6 месеца
4 (9.3%)
Между 6 и 7 месеца
3 (7%)
Повече от 7 месеца
2 (4.7%)

Общ брой гласове: 43

Автор Тема: Вижда ли се краят на чакането?  (Прочетена 149439 пъти)

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Вижда ли се краят на чакането?
« -: Април 26, 2011, 03:26:09 pm »
Здравейте колеги!
Изглежда наближава краят на дългото чакане за производство и доставка на новия Спортидж. Преди малко ми се обади един приятел, че е изпреварил в посока София три автовоза с по осем Спориджа, само дето нито един не е бил с поръчания от мен цвят - сребрист металик. Започвам да губя търпение вече - то не беше седмица, не беше месец! От преди Коледа та до днес и още колко - никой не казва конкретна дата. Дано останалите чакащи да имата късмет с тази доставка! Хайде със здраве и да се похвалите като си ги вземете!

nike197407

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #1 -: Април 26, 2011, 04:32:18 pm »
Здравейте колеги,

моето голямо чакане най-после свърши. Днес получих дългоочакваното обаждане че куклата е в София. Чакам вече 170дни.
Още не смея да се похваля, но като я взема със сигурност.
И дано да имаш по-голям късмет от моя и твоята да дойде по-бързо.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #2 -: Април 26, 2011, 04:35:19 pm »
И аз и аз чакам  yahoo

blue

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #3 -: Април 27, 2011, 04:22:40 pm »
Честито на тези, които са си получили автомобилите!!!
Аз също чакам вече 125 дни.  >:(

blgmspt

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
  • AWD 2.0 cdri 136hp ръчка
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #4 -: Април 29, 2011, 09:37:13 pm »
Здравейте колеги,

     Не смях да пиша в този пост да не урочасам нещо. Преди  седмица, дилара за района ми каза, че колата ми ще е тук на 10.05. Е ? Да ама НЕ!!!!!!! Днес са се обадили и са казали че е имало катастофа с платформа с 12 Спортажа в Германия (къде България, къде Жилина, къде Германия) и не могат да спазят срока за който ме бяха уведомили (10.05  - след 3 месеца просрочка така или иначе която бях преглътнал) и сега пък въобще не могат да се ангажират със срокове.
Обръщам се със молба за помощ! Има ли някой достоверна информация дали е имало някаво такова събитие. Предполагам че все някой от съфорумците има стабилни контакти и би сподели без притеснение!

Да чакам ли още или да си пребирам парите вече не знам. По договор имам право едва на 200лв компенсация при просрочка. Майната има на парите!!
« Последна редакция: Април 29, 2011, 09:41:34 pm от blgmspt »

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #5 -: Април 30, 2011, 09:29:12 am »
А не е ли време да им спретнем един протест на КМБ? Не знам у кого е вината, но при всички случаи трябва да има някаква договореност между официалния вносител и завода-производител. В корпоративните отношения всяко неспазване на уговорените срокове подлежи на санкции. Най-малкото което можем да искаме е допълнителна отстъпка от цената като компенсация за забавянето. Жалба в Комисията за защита на потребителите, Господари на ефира и групов протест пред централата на КМБ са част от възможните варианти. Може и до съда да се стигне. До кога ще ни правят на маймуни?!

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #6 -: Април 30, 2011, 06:22:13 pm »
Мен ме пишете също. Как може такова отношение да кажат дата и да не се спази по-добре да кажат по късна дата и да те изненадат. Много се дразнят като питаш за колата си а това, че и ти трябва да си направиш сметката с банките не се брои. А това като ти зимаха парите също. Не е ли вариант да пишем и колективно писмо до централата в Жилина?
Към blgmspt би ли споделил за кои регион става въпрос може на лично да знам какво да очаквам.
« Последна редакция: Април 30, 2011, 06:42:16 pm от Shadow »

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #7 -: Април 30, 2011, 09:00:50 pm »
Това за господари на ефира не е лоша идея.После искат хората в БГ да имат добро мнения за марката КИА. мениджмънта го няма никав тук в БГ.

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #8 -: Май 01, 2011, 02:37:58 pm »
В почти цяла Европа се чака между 6 и 9 месеца за нов Sportage, така че го погледнете от хубавата страна - колата е добра и търсенето е голямо! ;D

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #9 -: Май 01, 2011, 03:01:54 pm »
Не знам дали е вярно , но "Господарите" правили коментарите си избирателно , т.е. комерсиално...
Казвам го , та ако решите нещо такова - да сте подготвени..
Успех!

radkoDI

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 169
  • SOUL 1,6 бензин, МТ; SEAT Toledo - 1,8 LPG
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #10 -: Май 01, 2011, 03:32:00 pm »
Не знам дали е вярно , но "Господарите" правили коментарите си избирателно , т.е. комерсиално...
Казвам го , та ако решите нещо такова - да сте подготвени..
Успех!

И аз съм чул подобно нещо, така че заедно с КМБ може да се спретне и едни "Господари на ефира" и за "Господари на ефира".

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #11 -: Май 01, 2011, 03:34:02 pm »
ех,хайде по темата моля.
Да не ви казвам по другите форуми колко време си чакат колите от европата

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #12 -: Май 01, 2011, 03:59:58 pm »
Въпросът е принципен. Ако през декември ми бяха казали доставка средата на май или по-късно нямаше изобщо да правя поръчка, а щях да взема някой от наличните или Кашкай. Тогава ми казаха краят на март - началото на април. Това обещание предполагам е подплатено с някаква договореност със завода.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #13 -: Май 01, 2011, 05:06:34 pm »
Въпросът наистина е принципен. Аз също мога да изтъкна доводи много по-големи от колегат стартер, но няма да го направя защото си има договор. Това е ясно и той се спазва. Въпроса е - така или иначе всеки завод си има план график-още при постъпването на колата като поръчка би трябвало да се знае кога ще излезе от конвеира. И отговори от това ние не се бъркаме на завода производител, според мен не трябва изобщо да го казват. Защото този завод производител работи благодарение на нас и е длъжен да каже кога ще е произведена, а не утре в други ден след една година ако стане. Така или иначе всички разбираме и сме хора, че забавяния може да има, но добре като не са сигурни ами да не казват на хората дати това е - така се злепоставят. Обърнал се бил тир и тн. ок стават такива работи този тир има застрховка, която не само трябва да компенсира завода, а и клиента според мен!
« Последна редакция: Май 01, 2011, 05:09:00 pm от Shadow »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Вижда ли се краят на чакането?
« Отговор #14 -: Май 01, 2011, 06:20:15 pm »
хех,
Ние като държава сме на последно място бре.Турците,още при старта на модела имаха заявено повече от 50 000 бройки :)
Нали се сещате накъде отиват нещата ;D

Да бяхте си я взели директно от там.Хем по ефтино,хем по-класно обслужване предлагат.
Кой невярва,да почете малко субару форума ;D С колко колеги съм пътувал до там за ТО,не е истина.А обслужването ,освен,че е ефтино(сравнено тук),хем те обгрижват невероятно yahoo