Автор Тема: Проблем с оборотите!  (Прочетена 105581 пъти)

smarfcho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Проблем с оборотите!
« -: Май 10, 2011, 11:53:34 pm »
Здравейте колеги, карам Кия Кларус 2.0 , 1997 г. 133 конски сили. На празен ход (на бензин) оборотите сами се вдигат и стоят на около 3000, а по някога си стоят нормално. Този проблем не зависи от температурата на двигателя. Ще се радвам , ако някой има идеи от какво може да е. :)
Kia Clarus 1997, 2.0 GLX 16v 98 kW /133 k.c./

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Проблем с оборотите!
« Отговор #1 -: Май 11, 2011, 08:26:31 am »
Оборотите на двигателя не се ли управляват от компютъра? Може би имаш натрупани грешки. В този ред на мисли, защо не идеш до някой сервиз да ти го преинсталират?!
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

smarfcho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Проблем с оборотите!
« Отговор #2 -: Май 12, 2011, 08:08:05 am »
Ами защото съм от Русе, но не искам да ходя в тукашния сервиз. А дали е възможно да ми кажеш какъв тип кабел ми трябва за диагностика?
Kia Clarus 1997, 2.0 GLX 16v 98 kW /133 k.c./

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Проблем с оборотите!
« Отговор #3 -: Май 12, 2011, 09:29:58 am »
Мисля че по темата с кабели и т.н. диагностики е говорено вече във форума. Аз лично не съм си правил тестове - сервиза в Пазарджик ми оправи компютъра и от тогава не съм имал проблем.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Проблем с оборотите!
« Отговор #4 -: Януари 09, 2012, 08:48:36 am »
Ето че проблемът с оборотите се появи и при меееен. Колата е 1,8 л на бензин. От вчера започнаха да играят оборотите между 1500 и 2500. Когато е студен двигателя и запали няма проблем. После като почна да подавам газ и колата загрее се получава. При смяната на скоростите на свободно положение се усеща и когато е на скорост се чувства леко придърпване, все едно подавам газ.

Попрочетох малко из интернет, проблема е доста разпространен. Решения има много, ето някои споменати из другите форуми:
- замърсена дроселова клапа;
- замърсен въздушен филтър;
- ЕГР-клапан, спукан маркуч, свещи за смяна, повредени датчици, термостат и т.н. и т.н.

Значи предполагаме, че и при мене е нещо от сорта. На първо време ще се сменят свещите и въздушния филтър. После ще се почисти тук-таме. Ако не се оправи проблема, сигурно ще се ходи пак при бате ви Стоян за диагностика и компетентна намеса. Очаквайте продължение...
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Проблем с оборотите!
« Отговор #5 -: Януари 09, 2012, 12:06:25 pm »
Ами да ти кажа, при Астрата на баща ми беше същото.
Проверихме всичко - моторче за празен ход (даже го сменихме), ПЦто, после някакви дюзи и най-накрая след оказа спукан маркуч и като загрее влиза въздух.
Така, че ти препоръчвам да започнеш от него.

Поздрави и успех
Love is suicide!

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Проблем с оборотите!
« Отговор #6 -: Януари 12, 2012, 08:02:17 am »
Проблема все още е актуален. Наистина имаше спукан маркуч. Залепен е. Сменени са свещите и въздушния филтър. Явно е нещо друго. Двигателя се опитва на свободна да застопори на 1800 оборота. А нормално си беше на 800 преди. Малко форсирано ми работи и трябва да се види в скоро време кое кара двигателя да си е качил долната граница на оборотите.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

lubokia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
    • luboikibri.mobile.bg
Re: Проблем с оборотите!
« Отговор #7 -: Януари 12, 2012, 03:15:14 pm »
МОТОРЧЕТО ЗА ПРАЗНИЯ ХОД Е СПОРЕД МЕН!!


Последно предупреждение(вече и открито) ,да се съобразяваш с правилата на форума!
Митето
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 05:03:06 pm от Митето »
ЗВЪНЕТЕ НЕ МЕ ЖАЛЕТЕ!!

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Проблем с оборотите!
« Отговор #8 -: Януари 13, 2012, 08:03:36 am »
Днес се надявам да я закачим на някъв комп. за диагностика да видим какво ще излезе. Ти това моторче колко го даваш (да попитам аз предварително)?
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

lubokia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
    • luboikibri.mobile.bg
Re: Проблем с оборотите!
« Отговор #9 -: Януари 13, 2012, 01:33:43 pm »
30лв
ЗВЪНЕТЕ НЕ МЕ ЖАЛЕТЕ!!

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Проблем с оборотите!
« Отговор #10 -: Януари 13, 2012, 06:40:09 pm »
Добре, мерси. Ще диагностицираме първо проблема в сервиза и ако се окаже това, както предполагаш ти, ще ти се обадя по телефона да го пратиш с куриер. Може би средата на другата седмица.

(И спазвай правилата на форума, че тука модераторите са много и са серт.  crazy)
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с оборотите!
« Отговор #11 -: Януари 14, 2012, 11:05:23 pm »


(И спазвай правилата на форума, че тука модераторите са много и са серт.  crazy)
Той да ползва повече личните,щото така е нацвъкал рекламата из форума,че се чудя откъде да почвам krivogled
Барем разбран излезна да си оправи мненията ;D

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Проблем с оборотите!
« Отговор #12 -: Февруари 25, 2012, 08:27:49 pm »
МОТОРЧЕТО ЗА ПРАЗНИЯ ХОД Е СПОРЕД МЕН!!

Да, наистина това се оказа проблема. Пращай го (имаш лично съобщение  за подробности) .
« Последна редакция: Февруари 26, 2012, 09:01:47 am от ivannlbc »
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Проблем с оборотите!
« Отговор #13 -: Февруари 29, 2012, 08:18:34 pm »
Вчера получих моторчето по куриер и го монтирах. Играх си бая, защото достъпа до него е малко кофти. Забелязах че гарнитурата не е читава, но нямах друга в момента. Не работеше  добре. Обадих се на г-н Любо да му съобщя, че днес съм до сервиза на Стоян, за да проверим кое не е наред. Човекът  е коректен - каза, че ако е дефектно моторчето, ще го замени.
Днес факирите в КИА-Пазарджик за 5 минути свалиха моторчето, изрязаха нова гарнитура и монтираха. Запалване - оборотите перфектни. С това сагата приключи.

Благодаря на Любо от Видин.
Благодаря  и на чичо Ви Стоян.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

lubokia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
    • luboikibri.mobile.bg
Re: Проблем с оборотите!
« Отговор #14 -: Март 03, 2012, 02:39:37 pm »
мерси,винаги на линия!!
ЗВЪНЕТЕ НЕ МЕ ЖАЛЕТЕ!!