Автор Тема: маслото на двигателя  (Прочетена 14354 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
маслото на двигателя
« -: Май 26, 2011, 12:24:22 am »
я кажете, ако е в повече маслото на двигателя, от макс-а на щеката може ли да има последствия?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: маслото на двигателя
« Отговор #1 -: Май 26, 2011, 08:37:11 am »
Вчера четох по повод маслата и като цяло не се препоръчва да е над макса.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: маслото на двигателя
« Отговор #2 -: Май 26, 2011, 08:58:17 am »
6-те литра не се ли събират ? write
« Последна редакция: Май 26, 2011, 12:27:46 pm от Иван »

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: маслото на двигателя
« Отговор #3 -: Май 26, 2011, 11:07:40 am »
я кажете, ако е в повече маслото на двигателя, от макс-а на щеката може ли да има последствия?
Би могло да се получи хидравличен удар в двигателя и да текне като лейка от всякъде. Случвало ми се е преди много години на един друг автомобил, така че по-добре източи излишното масло за да нямаш ядове.

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: маслото на двигателя
« Отговор #4 -: Май 26, 2011, 07:06:51 pm »
При баща ми се случи точно това - повече масло и двигателя се разтече здраво (става въпрос за друга кола).

Lance

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: маслото на двигателя
« Отговор #5 -: Май 31, 2011, 02:56:34 pm »
я кажете, ако е в повече маслото на двигателя, от макс-а на щеката може ли да има последствия?

а в кой сервиз ти сложиха повече масло?
Once a Kia - always a Kia.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: маслото на двигателя
« Отговор #6 -: Май 31, 2011, 05:04:49 pm »
Преди време в КИА-та изведнъж маслото го забелязах , че е с около 1см. над максимума...
Веднага беше източено малко за корекция...
Иначе колата не ми е създавала никакви проблеми - температура , шум , тракане , пушене и др.
Сега , при смяната на софтуера имаше само една натрупана грешка - на някакъв датчик близо до радиатора (нещо "термо" имаше в името му).
Казаха ми , че сега при смяна на маслото нивото е О.К. , но ако пак забележа повишаване на нивото - в сервиза и смяна на датчика гаранционно (цена около 400лв.).
Така , че съветвам да се отиде до сервиз на КИА , за да се разбере от къде е проблема.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: маслото на двигателя
« Отговор #7 -: Май 31, 2011, 09:24:03 pm »
Преди време в КИА-та изведнъж маслото го забелязах , че е с около 1см. над максимума...
Веднага беше източено малко за корекция...
Иначе колата не ми е създавала никакви проблеми - температура , шум , тракане , пушене и др.
Сега , при смяната на софтуера имаше само една натрупана грешка - на някакъв датчик близо до радиатора (нещо "термо" имаше в името му).
Казаха ми , че сега при смяна на маслото нивото е О.К. , но ако пак забележа повишаване на нивото - в сервиза и смяна на датчика гаранционно (цена около 400лв.).
Така , че съветвам да се отиде до сервиз на КИА , за да се разбере от къде е проблема.
май така ще направя, само ще видя кога да отида ... иначе последното ТО не се сещам на прима-виста къде го направих или е Ст.Загора или е София.

Жоро, този датчик е виновен за покачване на нивото на маслото на щека?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: маслото на двигателя
« Отговор #8 -: Юни 01, 2011, 01:16:23 pm »
Така ми казаха при ТО-то в Пазарджик - изчистиха грешката , тестваха , пак се появи...
Разкачиха датчика , почистиха клемата...
Стоян ми каза , че ако маслото на щеката се повиши - веднага да посетя сервиза за да се огледа двигателя , но най-вероятно това покачване било от този датчик - как става , не мога да разбера , но това е положението...

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: маслото на двигателя
« Отговор #9 -: Юни 01, 2011, 05:16:45 pm »
Така ми казаха при ТО-то в Пазарджик - изчистиха грешката , тестваха , пак се появи...
Разкачиха датчика , почистиха клемата...
Стоян ми каза , че ако маслото на щеката се повиши - веднага да посетя сервиза за да се огледа двигателя , но най-вероятно това покачване било от този датчик - как става , не мога да разбера , но това е положението...

Жорка, не би могло ако имаш 3,5 литра масло, то въпросния датчик или пък друг да увеличи количеството масло в двигателя. Може би не си разбрал правилно или пък Стоян не ти е обяснил правилно...или пък всичко е просто една хипотеза за проблема.

Този проблем засега май съществува само при дизелите, нали.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: маслото на двигателя
« Отговор #10 -: Юни 01, 2011, 05:18:00 pm »
трябва да ходя в сервиза явно ... :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: маслото на двигателя
« Отговор #11 -: Юни 01, 2011, 05:31:47 pm »
Бееегай , Беегай.....

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: маслото на двигателя
« Отговор #12 -: Юни 01, 2011, 05:45:03 pm »

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: маслото на двигателя
« Отговор #13 -: Юни 02, 2011, 02:37:40 pm »
"....Жорка, не би могло ако имаш 3,5 литра масло, то въпросния датчик или пък друг да увеличи количеството масло в двигателя. Може би не си разбрал правилно или пък Стоян не ти е обяснил правилно...или пък всичко е просто една хипотеза за проблема.

Този проблем засега май съществува само при дизелите, нали.  ..."
 Е , да ама на ТО-то в събота ми наляха 2мм под максимума (проверявахме го още в сервиза над 20 пъти и преди , и след работа на двигателя) и сега след около 500км пробег пак ми е с 1см над максимума.
 Говорих със Стоян - чакам отговор , но и сега ми каза , че това хич не е добре , при положение , че масло не е доливано...
Като ми звънне и каже - ще пиша...

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: маслото на двигателя
« Отговор #14 -: Юни 03, 2011, 10:38:57 am »
"....Жорка, не би могло ако имаш 3,5 литра масло, то въпросния датчик или пък друг да увеличи количеството масло в двигателя. Може би не си разбрал правилно или пък Стоян не ти е обяснил правилно...или пък всичко е просто една хипотеза за проблема.

Този проблем засега май съществува само при дизелите, нали.  ..."
 Е , да ама на ТО-то в събота ми наляха 2мм под максимума (проверявахме го още в сервиза над 20 пъти и преди , и след работа на двигателя) и сега след около 500км пробег пак ми е с 1см над максимума.
 Говорих със Стоян - чакам отговор , но и сега ми каза , че това хич не е добре , при положение , че масло не е доливано...
Като ми звънне и каже - ще пиша...
да напиша и аз ... вчера вдигнах капака, извадих щеката и маслото на максимума ?!?!?! стоях гледах, избърсах щеката, пак я вкарах - пак на макс ... не е повече
започнах да се чудя да не би колата да е била под наклон като съм гледал предния път  krivogled
след някой друг ден пак ще проверя да видя какво е положението
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT