Автор Тема: Забрана за ксенон  (Прочетена 10693 пъти)

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Забрана за ксенон
« Отговор #15 -: Май 31, 2011, 12:00:26 pm »
Не мога да разбера каква е тази злоба и обида по адрес на хора, чиито коли са оборудвани с ксенон. Защо отново някой си позволява да слага всички под един общо знаменател "щом е оборудван със ксенон, лошо = селянин".

Няма по-голям селянин от човек използващ тази дума за да обиди друг човек.

Има хиляди коли, които не са със ксенон а заслепяват насрещно движещите се МПС-та. На тези водачи кой ще им потърси сметка за това какви крушки, с каква мощност са монтирани, и дали въобще някога са им били регулирвани фаровете.

Едва ли кола с ел.регулиране на фаровете, чист проектор и монтиран ксенон пречи на някого (както са повечето от нашие коли), освен на онзи, който неистово ненавижда това, че някой си поставил ксенон а той не!


mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Забрана за ксенон
« Отговор #16 -: Май 31, 2011, 12:34:32 pm »
а бре вено, кофти ли е да те обиждат, а?
аре стига с тая прословута островна регулация, която важи за територията на УК, ама щото сме имали подписана спогодба, та международните "норми" имали предимство над нашите национални такива.
е да, ама не. това не е норма, а препоръка - вътрешнонормативен документ за техните ГТП.
колкото до европейските норми - Фарът върви с типовото одобрение на автомобила. Дали конверсията, която имам е изменила действието му извън допустимите толеранси от производителя може да се установи законово само в лабораторни условия. пише го и в темата, която ти си цитирал и дори в оригиналния текст на английски. не го преценяваш ти, нито аз, защото сме субективни.

при предишен такъв спор в един друг форум с подобен на теб кисляк съм обещал да си демонтирам ксеноновите крушки, ако поне 3-ма насрещни недоспали кисляци ми премигнат ако карам по тъмно само на къси. е вече 2 зимни сезона и 1 летен - или ми премигват за налични полицаи, или съм си забравил дългите включени. Чисто практически съм ограничил периода на засичане на месец- два, щото не ми се помнят или записват такива глупости. При  над 23 спирания за проверка от КАТ нито веднъж не е станало въпрос за светлините ми. Догодина като мина и технически преглед и това ще ти включа в статистиката.


veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Забрана за ксенон
« Отговор #17 -: Май 31, 2011, 12:39:00 pm »
Няма никаква злоба, понятието "селянин" се използва не спрямо хората които живеят на село, а спрямо тези които се държат като типични бай ганьовци, и в щатите си имат "red neck". Относно ксеноните, хубаво си имал парички да си купиш нова кола, ама като искаше ксенони да се беше се ориентирал към производител и модел които предлагат съответната екстра... ако беше толкова просто нямаше да продават новите ни коли с халогени а щяха да слагат китайските ксенони вътре, без да инвестират допълнително в лупи, пръскалки и тем подобни. Аз съм твърдо за закона, пътувам доста из Европа, понякога и с автомобил и да си призная не съм имал проблема, който имам в България. ДА И АЗ ИСКАМ КСЕНОН, но ще бъде вграден заводски в следващия ми автомобил, който си купя.

@Mb е те хората в Европа са прости, пожелавам ти да излезнеш с колата из "Ивропата разбиаш ли" и да ти я спрат от движение, заради модерните технологии които използваш :D
« Последна редакция: Май 31, 2011, 12:43:01 pm от veno »
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Забрана за ксенон
« Отговор #18 -: Май 31, 2011, 02:03:14 pm »
Хайде да драсна някой ред , че доста се "изопачи" темата...
Тя беше - дали е започнала кампания за премахване на ксенона от автомобилите (както е в Русия).
Помолих за това - кой , какво е чул да сподели , пък то какво излезе...
И така - току-що разговарях с моя познат от КАТ - за момента нещата стоят така :
 - КАТ нямат (за момента) директива да се занимават с ксенона (да изискват премахването му)
 - в някои  пунктове за ГТП са станали прекалено усърдни и амбициозни в работата си и се чудят с какво да се заяждат
 - АКО :
 фаровете не са регулирани , водачите са връщани да си ги регулират (съгласен съм и го подкрепям)
 имат допълнителни работещи със светлините светещи лентички лампи и др. (не става въпрос за различни видове дневни светлини) , то по закон  - те са забранени
 светлините на фаровете имат различен цвят (зелени , червени ....)
 имат друга някаква неизправност
 Излиза , че ЗА СЕГА все още всеки може да направи сам своя избор (ксенон или стандарт) с какво да кара. Ако заслепява и пречи на останалите  - това може да стане и с ксеноновите , и с обикновените светлини - това вече е свързано с култура , манталитет , интелект , първи 7-10год. , домашно възпитание и др.
Благодаря на всички за дадените мнения - бяха полезни !
 Мисля , че тази тема се изчерпа и бих помолил някои от администраторите да я заключи за нови мнения.
 

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Забрана за ксенон
« Отговор #19 -: Юни 02, 2011, 10:42:03 am »
ех тея ксенони бре.Я вижте пежо какво ксенони имат.Китайките,пасти да ядът rofl

[youtube]CA-hdcwp50Q[/youtube]
 music

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Забрана за ксенон
« Отговор #20 -: Юни 02, 2011, 11:34:13 am »
Маалийййй....
Баце , айде на Пежата - да не свръшат.... :)

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Забрана за ксенон
« Отговор #21 -: Юни 02, 2011, 04:41:05 pm »
Е тва пък ако не е монтаж........... crazy crazy crazy

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Забрана за ксенон
« Отговор #22 -: Юни 02, 2011, 05:03:37 pm »
А , бе не е бе , бате... :)
Аз вече няколко такива видях на живо..
Като светне в Ловеч , чак в Троян , на пазара свети...
А , ако включи и дългите - в Габрово на площада гасят осветлението... %)
Мани майтапа rofl ...

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Забрана за ксенон
« Отговор #23 -: Юни 22, 2011, 01:14:40 am »
Няма никаква злоба, понятието "селянин" се използва не спрямо хората които живеят на село, а спрямо тези които се държат като типични бай ганьовци, и в щатите си имат "red neck". Относно ксеноните, хубаво си имал парички да си купиш нова кола, ама като искаше ксенони да се беше се ориентирал към производител и модел които предлагат съответната екстра... ако беше толкова просто нямаше да продават новите ни коли с халогени а щяха да слагат китайските ксенони вътре, без да инвестират допълнително в лупи, пръскалки и тем подобни. Аз съм твърдо за закона, пътувам доста из Европа, понякога и с автомобил и да си призная не съм имал проблема, който имам в България. ДА И АЗ ИСКАМ КСЕНОН, но ще бъде вграден заводски в следващия ми автомобил, който си купя.

@Mb е те хората в Европа са прости, пожелавам ти да излезнеш с колата из "Ивропата разбиаш ли" и да ти я спрат от движение, заради модерните технологии които използваш :D
чаках да ти мине. чаках евентуално да се откиснеш. и някаква надежда имах че може би ще признаеш че си сбъркал някъде и не е било редно да обиждаш. за сметка на това получавам поредна доза лични нападки и обиди - много зряло, няма що.
за съжаление ще поразклатя вселената Ви: не само Вие, о! велики Вено! сте виждали чужбината отблизо. Много се извинявам, но съм проявил малко нахалство и съм пообикалял из Европътъ, а и около нея. и с моята кола и със служебни.  моята е гледана от сръбски, гръцки, румънски и германски полицаи и нито един не реши да бъде разкоствана и подложена на лабораторни изследвания за да й търси кусури. нямам актове, и колата ми не е спирана от движение. ма тва е сигурно щото съм нагъл селянин-байганьовец и само се чудя как да светя в очите на горките веновци.
да ти се връща, колега. и пожеланията и отношението.