Автор Тема: Коя навигация има най-добра карта на България ?  (Прочетена 19569 пъти)

excalibur2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Въпроса ми е коя навигация е с най-подробна карта на България?

Става въпрос не за вградените, а изобщо.

Моля, ако имате впечатления да споделите!
КИА Sportage 3 2,0D CRDI 4WD 136 hp TX

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Най-добрата карта сигурно е на OFRM Geotrade (karta.bg), която обаче работи само със софтуер на Гармин, който пък за мен е уникално грозен и бавен.
Малко по-зле е картата на iGo 8 (има няколко версии, вземаш най-новата и най-голямата по размер). Софтуера е доста по-добър (за мен лично).
На трето място слагам Sygic Aura, който ползвам на Андроид телефона - много красив и мазен софтуер (мултитъч зум и т.н.), но картата е малко стара вече и на няколко места се е опитвало да ме вкара в забранени улици и затворени пътища.

prkbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
  • KIA Sportage 2.0 CRDI 4WD EX
Най-красива и с най-много функции е навигацията с iGo Primo 1.2. Програмата се предлага с доста GPS навигатори, а и може да се инсталира на всякакви устройства с Windows Mobile или Windows CE.
Най-подробна карта в момента е Navteq 2011 Q1, която излезе преди броени дни.

excalibur2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Благодаря за споделеното инфо!

Днес ми се обади дилъра от КИА и ми каза, че е пристигнало ново аудио устройство, което ще предлагат за замяна на сегашните.
В началото на другата седмица ще отида да видя какво представлява.

Не можа да ми каже много подробности, но спомена, че навигацията е с iGo, но не знаеше коя версия е.

Аз лично съм ползвал само тази на Garmin с Nuvi 1490 , но нямам много впечатления.
« Последна редакция: Май 26, 2011, 04:01:08 pm от excalibur2 »
КИА Sportage 3 2,0D CRDI 4WD 136 hp TX

prkbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
  • KIA Sportage 2.0 CRDI 4WD EX
Само да допълня - последната версия на iGo Primo 1.2, която знам, е 9.2.179499 от 15.02.2011 г.

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
excalibur2,

определено ще е полезно да споделиш информация след като видиш новия плеър! Предполагам, че е някой от китайските, но все пак ако може го снимай и виж как се казва.


lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Някакво развитие по темата с дилъра? Аз все повече клоня към решението за китайски заместител - нямало рязане на жици (plug&play) и се слага сравнително лесно (няколко болта се развиват). Така може и да си връщам стария плейър като ходя на ТО за да няма проблеми с гаранцията. Разгледах набързо aliexpress сайта и намерих повече от 10 различни модела за Киа Спортидж 2011, на цени от 550-900лв с доставката до БГ.

excalibur2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Някакво развитие по темата с дилъра? Аз все повече клоня към решението за китайски заместител - нямало рязане на жици (plug&play) и се слага сравнително лесно (няколко болта се развиват). Така може и да си връщам стария плейър като ходя на ТО за да няма проблеми с гаранцията. Разгледах набързо aliexpress сайта и намерих повече от 10 различни модела за Киа Спортидж 2011, на цени от 550-900лв с доставката до БГ.

Днес намерих малко време и ще посетя дилъра, след което ще пиша.
КИА Sportage 3 2,0D CRDI 4WD 136 hp TX

excalibur2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Днес бях в централният офис на КИА.
Не знам откъде да започна.
Предлагат DVD,TV, Blutooth и GPS устройство, което е неидентифицирана марка и производител. Никъде няма информация за производител, страна на производство. Няма техническа спецификация. 100 % китаец. Днес нямах с какво да го снимам, но утре ще отида специално с фотоапрата и ще го снимам. Най-вече отзад, заради свързването.
Има единственно книжка за потребителя. Странно, но в нея няма никъде инфо за марката или модела на това устройство.
Иначе прилича на това по външен вид:




Цената обаче си я бива : 2170 лв (2200) с монтажа.
КИА Sportage 3 2,0D CRDI 4WD 136 hp TX

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
ехей,за тея пари си вземи 2 :)
Щом нямат марка,значи свободно я монтираш.Баси.В Киа както винаги се заливат с цените 8-)

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Ако е същото на външен вид като това на снимката, то тогава прозиводителя е Winca (доста голям Китайски производител) - http://www.wincalcd.cn/product/?17-60-729.html. Продава се под доста различни марки (други китайци купуват от Winca и слагат тяхното лого, примерно Witson). За заинтересованите - поръчал съм абсолютно същия модел от Китай и в момента чакам да дойде. Цената е $450 с доставката. Разликата с дилъра си я сметнете сами.

excalibur2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Как успя да поръчаш от този китайски сайт?

И кой ще ти я монтира?
КИА Sportage 3 2,0D CRDI 4WD 136 hp TX

excalibur2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
На мен този китаец повече ми харесва:



Заради тези показатели:
Embedded with newest Windows CE.NET 6.0 operation system
Sirf Prima Dual Core Processor, ARM11 600 MHZ,  fast responding speed



Ето и сайта в който го намерих:SAIT
КИА Sportage 3 2,0D CRDI 4WD 136 hp TX

prkbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
  • KIA Sportage 2.0 CRDI 4WD EX
А това може ли да се монтира на Sportage с по-ниско ниво на оборудване (LX и ЕХ)?

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Ако може да се вярва на хората, които вече го имат модела който поръчах, инсталацията е лесна - 2 болта за страничните панели и още 4 за самото радио. Кабелите отзад трябва да са съвместими. Единствено има усложнение ако ще се слага допълнителен усилвател или други промени по говорителите. За другите модели просто не съм сигурен че кабелите от старото радио влизат директно без да се налага рязане. Но това си е въпрос на питане и една снимка от китаеца :)