Автор Тема: Коя навигация има най-добра карта на България ?  (Прочетена 19551 пъти)

excalibur2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
В събота снимах предложението на КИА. Няма смисъл да качвам снимките, защото тяхното предложение е точно това

То е специално за смяна на радиото на по-ниския клас оборудване.

Можете да видите и как изглежда отзад - връзките.
Ето и техническите характеристики:
This Car Navi Multimedia system fits 2010 2011 KIA Sportage, original factory panel design and wire harness. 
Built-in GPS navigation, and you can listen to the music or the radio while in navigation
7.0" 800*480 Digital High Definition TFT LCD touchscreen
original PIP function, you can use 2 of DVD/TV/Radio/bluetooth/Navi/AUX at the same time.
original 2-ZONE function, the back display screen can connect DVD/USB/SD/TV/RADIO functions while the host display show different contents, without any interference even in voice navigation.
Radio: AM FM, Support RDS (Radio Data Services)
optional built-in DVB-T function (Digital TV used in Europe and Australia)
Support iPod iPhone
with hand free Bluetooth
with Steering Wheel Control
Auto rear viewing function.
Button light: Red/Green/jacinth(orange). Several touch sound
You can change the background picture by yourself
Virtual 6 disks CDC: V-6 disc changer memory (6 disc music can be memory in the unit while you are listening the music)
2 TF SD slots: one for GPS map, one for music and other files.


КИА Sportage 3 2,0D CRDI 4WD 136 hp TX

itk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • 2.0 16V D-CVVT 4WD 163 6AT EX
    • Преводачески услуги
А това може ли да се монтира на Sportage с по-ниско ниво на оборудване (LX и ЕХ)?
Ами аз съм на съвсем малка крачка от закупуването на ЕХ и днес дилърът ми предложи впоследствие да сложим същото това чудо явно, защото цената на офертата също бе 2200 лева. Явно ще става и за ЕХ.
Careful what you wish for, it might just come true....

prkbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
  • KIA Sportage 2.0 CRDI 4WD EX
Ако може да се вярва на хората, които вече го имат модела който поръчах, инсталацията е лесна - 2 болта за страничните панели и още 4 за самото радио. Кабелите отзад трябва да са съвместими. Единствено има усложнение ако ще се слага допълнителен усилвател или други промени по говорителите. За другите модели просто не съм сигурен че кабелите от старото радио влизат директно без да се налага рязане. Но това си е въпрос на питане и една снимка от китаеца :)

Колега, получи ли вече китаеца? Ако да - някакви отзиви за работата и навигационния софтуер - може ли да се слагат "излекувани" програми (iGo Primo/iGo 8.3)?

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
И за LX става. Оферираха ме тук в София за 2500лв. без да ми отпадала гаранцията- в шоурума в студентски. Това, което споделиха е, че е по-добра от оригиналната навигация. При оригиналната липсвали места по картите. При тази картата била доста по-добра. Не ги питах какъв е софта, сигурно е така.Но по-добре да си я гледат те. Цената ми се вижда леко неприемлива  :-\
« Последна редакция: Юли 16, 2011, 06:37:38 pm от Shadow »

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Получих китайското чудо на фирма Witson/Winca или квото там напишат - модела е същия който предлагат в шоурума на Киа. Сложих го - инсталацията е лесна и няма рязане на кабели или друго преправяне. От софтуера съм със смесени чувства - все пак китаеца там не е вложил много ресурс :).

Устройството идва с Windows CE 6.0 и можеш да си сложиш каквато искаш програма за навигация (съвместима с WinCE разбира се). Аз се спрях на iGo Primo - ръгнах го на една 2GB карта и всичко работи както си трябва. Във всички случаи е по-добро от оригиналната навигация - кеф ти iGO, кеф ти Garmin.

Какво не ми харесва - устройството всъщност са 2 в 1. Има един процесор за навигацията, който търкаля WindowsCE и един процесор за МР3/радио/видео плейъра. Какво става ако искаш да слушаш радио и да виждаш картата за навигацията? Китайците са решили проблема с PIP(picture in picture). Когато слушаш радиото навигацията е в едно прозорче само и не може да заема целия екран. Ако искаш да е на цял екран спира радиото. С думи прости - няма 2 неща да вървят едновременно (едното на заден режим). На всичкото отгоре каката на iGo като тръгне да се обажда или като наближим камера за скорост и радиото пак спира, защото звука може да идва само от 1 източник. Като свърши да говори каката и пак тръгва радиото (или МР3 или каквото друго върви в момента).

Като изключим това гениално инжинерно решение за 2 в 1, като функции всичко си има - радио/телевизор (който не му вързах антена и не смятам да ползвам)/видео (AVI)/ МР3/ USB входа/ BT handsfree /BT audio streaming/ бутоните на волана работят всичките/ GPS който лови сравнително бързо и т.н.

Ако някой има въпроси мога да дам и по-специфична информация.

prkbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
  • KIA Sportage 2.0 CRDI 4WD EX
Благодаря за изчерпателната информация.
Това чудо на мястото на оригиналното радио ли се слага?
Няма ли проблеми с гаранцията?

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
За гаранцията не знам - имам спомен че гаранцията на аудио системата е отделно от тази на колата - бяха отделно за колата, за аудиото и за акумулатора. Така че ако направят проблем ще се откажа от гаранцията на аудито.
Тъй като няма талибански прояви при инсталацията винаги може да се върне оригиналното радио ако евентуално се заядат много.  Надявам се да не стане така, понеже абсолютно същия модел се предлага и от дилъра. Ако все отидат до там нещата, ще си търся правата до последно и ще се съдим  ;D .

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Ако не е тайна колега, я сподели каква и бе цената със всичко  music

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Цената беше $450 от китайския сайт заедно с доставката + още тука стотина лева разправията с митниците. Инсталацията е лесна, затова реших да си я направя сам.

itk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • 2.0 16V D-CVVT 4WD 163 6AT EX
    • Преводачески услуги
Аз също се бях замислил за това чудо, но сега си взех Нокия Н8 и съм напълно доволен от ОВИ мапс навито и джи-пи-ес-а на телефона, изпробвах го в 3 града и няколко села, идеални карти за България, гласовата навигация също перфектна, даже в населено място каката не спира да повтаря: "Движите се с привишена скорост"  :)

От аудиото на самата кола също съм много доволен - в едно село, в което с нормални радиоапарати, касфони-масфони и др. се хващат две-три радиостанции и даже глобул нямат покритие, Спортиджът хвана 6 станции и то с много добро качество! Е някои мп3 не ми ги чете, но то и не съм очаквал да чете всичко, все пак начин на записване, стари дискове, ала-бала....
Така че най-вероятно ще продължа да залагам на навито на телефона ми, евентуално измисляйки някаква поставка отпред на таблото за да виждам все пак картата, въпреки че спокойно мога да се доверя на гласовите команди....
Careful what you wish for, it might just come true....

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Аз карах с телефон като навигация в последните 3 години, но в крайна сметка се отказах. Примерно доста ме дразни как се нагрява при по-дълги пътувания (особено лятото). Ако зарядното ти за кола не е качествено, може и да не успее да го държи зареден до край, понеже GPS-а + програмата хабят доста ток. Предполагам, че с отделна навигация (тип гармин, томтом) нещата са доста по-добре и тогава наистина се обезсмисля това устройство. Проблема е, че хубавите гармини наближават по цена китаеца :(. Сега телефона си ми е в джоба, bluetooth му е включен и го ползвам само за разговори и отвреме навреме за audio streaming.

Между другото има и друг вариант за хората, които искат да си запазят оригиналното радио - купува се една рамка и се инсталира над него. Рамката е със 7 инчова дупка и може да се вгради GPS навигатор там (прикачена картинка). Това обаче не ми хареса като изглед и затова се спрях на замяна.


Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
а това си реве отдалеч "ОТРАДНИ МЕ" в нашата държава.И верно е грозно crazy