Автор Тема: киа сийд  (Прочетена 30900 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: киа сийд
« Отговор #30 -: Юли 18, 2008, 06:54:19 pm »
Явно си грозен ,лило, друго обяснение нямам... Предлагам като имаме проблем да даваме колата на тони и той да ходи с нея да го оправят в сервиза... явно там му връзват :) :) :) :)
ами че напоследък съм станал вейка,верно.Ама чак пък да съм грозен,едва ли :D

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: киа сийд
« Отговор #31 -: Юли 18, 2008, 06:59:35 pm »
 хахаха
:)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

KIAproCeed

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re:KIAproCeed
« Отговор #32 -: Юли 18, 2008, 07:36:55 pm »
колеги аз отскоро съм собственик на proCeed 2.0CRDi VGT и като чета с какви проблеми сте се зблъскали направо се плаша на 3000 5000  да ми се разтропа така здраво това да е основен проблем на модела и от единственото място кадето трябва да ти помогнат да срештам затруднения . Изобщо незнам какво ще правя .

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re:KIAproCeed
« Отговор #33 -: Юли 18, 2008, 08:06:17 pm »
колеги аз отскоро съм собственик на proCeed 2.0CRDi VGT и като чета с какви проблеми сте се зблъскали направо се плаша на 3000 5000  да ми се разтропа така здраво това да е основен проблем на модела и от единственото място кадето трябва да ти помогнат да срештам затруднения . Изобщо незнам какво ще правя .
еми човече,няма още създадена кола която да не се чупи.Обаче верно , не е нормален тоя (явно)дефект който се появява в повечето коли от серията :D

KIAproCeed

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: киа сийд
« Отговор #34 -: Юли 18, 2008, 08:19:02 pm »
ще продължавам да карам пък като се зблъскам с проблемите ще му мисля ,но и форома ще следя за да съм информиран за неволите по модела и открити разрешения на проблемите , пък ако има нещо ще пиша.

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: киа сийд
« Отговор #35 -: Юли 18, 2008, 08:21:09 pm »
Лило ти нали си на ти с ИНД,,,,,,,,,,,,,,И30 дали го има тоя проблем  :o

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: киа сийд
« Отговор #36 -: Юли 18, 2008, 10:13:44 pm »
Лило ти нали си на ти с ИНД,,,,,,,,,,,,,,И30 дали го има тоя проблем  :o
ами аз писах вече,че имат,но не чак толкова колкото при нас.Освен това,там им пращат кит за оремонтиране на тоя проблем.Доколкото аз разбрах,се слага пластмасов пръстен на накраниците.Хората си ги оправят гаранционно.Ама там поне обслужването е нормално,без проблеми.Една тема невидях за проблем със сервиза им в целия форум на хюндай :D

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: киа сийд
« Отговор #37 -: Юли 18, 2008, 11:03:12 pm »
абе мамичката му ... аз не искам пластмасови хуйни, а искам колата ми да е както трябва, и в гаранционния сервиз да с грижат за нея,а не да ми правят въртели... иначе ще ги "чукам" тия в София ::)

Ако трябва и през лизинговата къща ще мина като през неразорана нива и пак ще ги насерем, ако трябва
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 11:05:10 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: киа сийд
« Отговор #38 -: Юли 21, 2008, 03:53:21 pm »
може би не е тук мястото но да отбележа че преди малко се свързаха с мен от КИА МОТОРС за да ме предупредят че колата ми подлежи на гаранционна смяна на CD-то.Следва да се запиша час в сервиза.аз наистина имах малки проблеми с четенето на дискове и внезапното прекъсване със съобщение"ERROR",но се случи веднъж преди година.мисля че имаше някъде тема за този проблем.ако се налага преместете тази.но по повод следгаранционните акции за подмяна на части вече е започнала такава за CD-та.Обадиха ми се лично,  въпреки че колата е лизингова.така че да опровергаем твърденията че не са ангажирани с тази дейност КИА МОТОРС.може би ни се иска да има такива сервизни акции за тракащото задно дясно колело или за тропащия волан или ръждясващите стържещи дискове на спирачките.....но това е за сега.това се преценили, това подменят.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: киа сийд
« Отговор #39 -: Юли 21, 2008, 05:36:44 pm »
може би не е тук мястото но да отбележа че преди малко се свързаха с мен от КИА МОТОРС за да ме предупредят че колата ми подлежи на гаранционна смяна на CD-то.Следва да се запиша час в сервиза.аз наистина имах малки проблеми с четенето на дискове и внезапното прекъсване със съобщение"ERROR",но се случи веднъж преди година.мисля че имаше някъде тема за този проблем.ако се налага преместете тази.но по повод следгаранционните акции за подмяна на части вече е започнала такава за CD-та.Обадиха ми се лично,  въпреки че колата е лизингова.така че да опровергаем твърденията че не са ангажирани с тази дейност КИА МОТОРС.може би ни се иска да има такива сервизни акции за тракащото задно дясно колело или за тропащия волан или ръждясващите стържещи дискове на спирачките.....но това е за сега.това се преценили, това подменят.
еми ,а дно да се хванат верно да си оправят проблемите,които чета из форума(а и не само нашия)зачестяват.Май наистина е по-добре човек да изчака и да не си взима 1-е пуснати бройки от сериино производство,поради простата причина,че тепърва ще започват да излизат още проблеми :D

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: киа сийд
« Отговор #40 -: Юли 21, 2008, 08:23:47 pm »
може би не е тук мястото но да отбележа че преди малко се свързаха с мен от КИА МОТОРС за да ме предупредят че колата ми подлежи на гаранционна смяна на CD-то.Следва да се запиша час в сервиза.аз наистина имах малки проблеми с четенето на дискове и внезапното прекъсване със съобщение"ERROR",но се случи веднъж преди година.мисля че имаше някъде тема за този проблем.ако се налага преместете тази.но по повод следгаранционните акции за подмяна на части вече е започнала такава за CD-та.Обадиха ми се лично,  въпреки че колата е лизингова.така че да опровергаем твърденията че не са ангажирани с тази дейност КИА МОТОРС.може би ни се иска да има такива сервизни акции за тракащото задно дясно колело или за тропащия волан или ръждясващите стържещи дискове на спирачките.....но това е за сега.това се преценили, това подменят.
Най после стъпка във вярната посока!
Дай боже да не е последната

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: киа сийд
« Отговор #41 -: Юли 22, 2008, 08:57:44 am »
по принцип си прав за това че по-добре да не се купува нов модел докато не бъде изчистен от детски болести.няма обаче гаранция и за следващите.аз например такова чукане и тропане във волана нямам, докато колегите с по-новите коли се оплакват масово.не знам къде да търся логиката :o

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: киа сийд
« Отговор #42 -: Юли 22, 2008, 09:09:54 am »
по принцип си прав за това че по-добре да не се купува нов модел докато не бъде изчистен от детски болести.няма обаче гаранция и за следващите.аз например такова чукане и тропане във волана нямам, докато колегите с по-новите коли се оплакват масово.не знам къде да търся логиката :o
еми то там вече по обратния път.Всичко върви нормално,продажбите растът,обаче контрола се занижава :D

То виж сега но 20 със свистенето ;)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: киа сийд
« Отговор #43 -: Юли 22, 2008, 09:50:59 am »
логика няма ...
колите се правят от различни части, които са различни партиди и когато партидата е кофти, резултата е лош ... както е в нашия случай с тракането поне според TSB-на който видях е от "MDPS (Motor Driven Power Steering) worm shaft flexible coupling" и е причинено от "abnormal gap between worm wheel and worm shaft gear" и Part number-a на частта която трябва да се подмени е "56315-2H000FFF"  ;)

ПП аз вече имам час за 30-ти юли да ходя да го гледат това тракане
« Последна редакция: Юли 22, 2008, 09:54:27 am от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: киа сийд
« Отговор #44 -: Юли 22, 2008, 11:02:42 am »
логика няма ...
колите се правят от различни части, които са различни партиди и когато партидата е кофти, резултата е лош ... както е в нашия случай с тракането поне според TSB-на който видях е от "MDPS (Motor Driven Power Steering) worm shaft flexible coupling" и е причинено от "abnormal gap between worm wheel and worm shaft gear" и Part number-a на частта която трябва да се подмени е "56315-2H000FFF"  ;)

ПП аз вече имам час за 30-ти юли да ходя да го гледат това тракане
алелей,откъде го изкопа тоя номер бре ::)

Чакам резултат,да ходя и аз :D