Автор Тема: киа сийд  (Прочетена 30903 пъти)

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: киа сийд
« Отговор #60 -: Юли 31, 2008, 06:38:51 pm »
Без да искам да обиждам - ама хванали някакво уж обикновено семейство,които си търсели втора кола за жената и ...мърморене за меките седалки как не били хубави за дълъг път...и...абе нищо съществено.Малко като за бавносхващащи е предаването,независимо че печатното Auto,Motor und Sport e едно от най-сериозните издания в Германия.

А така Angel колега виждам, че си новак, но ги схващаш правилно нещата. Мога само да Ви кажа, че ще ми е много интересно какво казват за колата в Top Gear! А ма много. А колкото на Лилостич ще му кажа само да погледне в Genti Motori за какво става въпрос там! Голфа е посредствен автомобил пародия на времето! С една дума отживелица, която още се произвежда, но не представляваща нищо особено и отдавна надмината от много други марки в този клас. Много! Италианският Фиат Браво е с гърди пред Голфа според Genti Motori като Алфа Ромео 147 още през 2002 год. когато мисля излезе с новия и изцяло обновен вид още от тогава е с класа над Голфа макар, че не знам и не съм много сигурен дали е претърпяла от тогава някакъв ФейСлифт досега но това няма никакво значение. Важното е, че в момента се очаква да излезе изцяло обновената чисто нова Алфета 147-ца, която със сигурност ще видим до година на автомобилното изложение в София! Пак според Genti Motori, обаче категорично заявяват, че новото ФИАТ Браво е с класа по всички показатели пред Алфата 147 в момента!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: киа сийд
« Отговор #61 -: Юли 31, 2008, 06:41:57 pm »
Без да искам да обиждам - ама хванали някакво уж обикновено семейство,които си търсели втора кола за жената и ...мърморене за меките седалки как не били хубави за дълъг път...и...абе нищо съществено.Малко като за бавносхващащи е предаването,независимо че печатното Auto,Motor und Sport e едно от най-сериозните издания в Германия.

А така Angel колега виждам, че си новак, но ги схващаш правилно нещата. Мога само да Ви кажа, че ще ми е много интересно какво казват за колата в Top Gear! А ма много. А колкото на Лилостич ще му кажа само да погледне в Genti Motori за какво става въпрос там! Голфа е посредствен автомобил пародия на времето! С една дума отживелица, която още се произвежда, но не представляваща нищо особено и отдавна надмината от много други марки в този клас. Много! Италианският Фиат Браво е с гърди пред Голфа според Genti Motori като Алфа Ромео 147 още през 2002 год. когато мисля излезе с новия и изцяло обновен вид още от тогава е с класа над Голфа макар, че не знам и не съм много сигурен дали е претърпяла от тогава някакъв ФейСлифт досега но това няма никакво значение. Важното е, че в момента се очаква да излезе изцяло обновената чисто нова Алфета 147-ца, която със сигурност ще видим до година на автомобилното изложение в София! Пак според Genti Motori, обаче категорично заявяват, че новото ФИАТ Браво е с класа по всички показатели пред Алфата 147 в момента!
човече,а спри се с тея алфи вече.

Тук не сме се събрали да си говорим за алфите 8-)

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: киа сийд
« Отговор #62 -: Август 01, 2008, 10:06:50 am »
Без да искам да обиждам - ама хванали някакво уж обикновено семейство,които си търсели втора кола за жената и ...мърморене за меките седалки как не били хубави за дълъг път...и...абе нищо съществено.Малко като за бавносхващащи е предаването,независимо че печатното Auto,Motor und Sport e едно от най-сериозните издания в Германия.


А така Angel колега виждам, че си новак, но ги схващаш правилно нещата. Мога само да Ви кажа, че ще ми е много интересно какво казват за колата в Top Gear! А ма много. А колкото на Лилостич ще му кажа само да погледне в Genti Motori за какво става въпрос там! Голфа е посредствен автомобил пародия на времето! С една дума отживелица, която още се произвежда, но не представляваща нищо особено и отдавна надмината от много други марки в този клас. Много! Италианският Фиат Браво е с гърди пред Голфа според Genti Motori като Алфа Ромео 147 още през 2002 год. когато мисля излезе с новия и изцяло обновен вид още от тогава е с класа над Голфа макар, че не знам и не съм много сигурен дали е претърпяла от тогава някакъв ФейСлифт досега но това няма никакво значение. Важното е, че в момента се очаква да излезе изцяло обновената чисто нова Алфета 147-ца, която със сигурност ще видим до година на автомобилното изложение в София! Пак според Genti Motori, обаче категорично заявяват, че новото ФИАТ Браво е с класа по всички показатели пред Алфата 147 в момента!


ето ти малко  sos да спреш да пишеш глупости ,,,,,,,,,,, колега  / да имаш малко занимание / write http://www.fiat-bg.com/forum/viewforum.php?f=29

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: киа сийд
« Отговор #63 -: Август 01, 2008, 10:10:58 am »
Без да искам да обиждам - ама хванали някакво уж обикновено семейство,които си търсели втора кола за жената и ...мърморене за меките седалки как не били хубави за дълъг път...и...абе нищо съществено.Малко като за бавносхващащи е предаването,независимо че печатното Auto,Motor und Sport e едно от най-сериозните издания в Германия.


А така Angel колега виждам, че си новак, но ги схващаш правилно нещата. Мога само да Ви кажа, че ще ми е много интересно какво казват за колата в Top Gear! А ма много. А колкото на Лилостич ще му кажа само да погледне в Genti Motori за какво става въпрос там! Голфа е посредствен автомобил пародия на времето! С една дума отживелица, която още се произвежда, но не представляваща нищо особено и отдавна надмината от много други марки в този клас. Много! Италианският Фиат Браво е с гърди пред Голфа според Genti Motori като Алфа Ромео 147 още през 2002 год. когато мисля излезе с новия и изцяло обновен вид още от тогава е с класа над Голфа макар, че не знам и не съм много сигурен дали е претърпяла от тогава някакъв ФейСлифт досега но това няма никакво значение. Важното е, че в момента се очаква да излезе изцяло обновената чисто нова Алфета 147-ца, която със сигурност ще видим до година на автомобилното изложение в София! Пак според Genti Motori, обаче категорично заявяват, че новото ФИАТ Браво е с класа по всички показатели пред Алфата 147 в момента!


айди още малко ,,,,,,,,,,,,,, http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=10990

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: киа сийд
« Отговор #64 -: Август 01, 2008, 10:13:44 am »
Без да искам да обиждам - ама хванали някакво уж обикновено семейство,които си търсели втора кола за жената и ...мърморене за меките седалки как не били хубави за дълъг път...и...абе нищо съществено.Малко като за бавносхващащи е предаването,независимо че печатното Auto,Motor und Sport e едно от най-сериозните издания в Германия.


А така Angel колега виждам, че си новак, но ги схващаш правилно нещата. Мога само да Ви кажа, че ще ми е много интересно какво казват за колата в Top Gear! А ма много. А колкото на Лилостич ще му кажа само да погледне в Genti Motori за какво става въпрос там! Голфа е посредствен автомобил пародия на времето! С една дума отживелица, която още се произвежда, но не представляваща нищо особено и отдавна надмината от много други марки в този клас. Много! Италианският Фиат Браво е с гърди пред Голфа според Genti Motori като Алфа Ромео 147 още през 2002 год. когато мисля излезе с новия и изцяло обновен вид още от тогава е с класа над Голфа макар, че не знам и не съм много сигурен дали е претърпяла от тогава някакъв ФейСлифт досега но това няма никакво значение. Важното е, че в момента се очаква да излезе изцяло обновената чисто нова Алфета 147-ца, която със сигурност ще видим до година на автомобилното изложение в София! Пак според Genti Motori, обаче категорично заявяват, че новото ФИАТ Браво е с класа по всички показатели пред Алфата 147 в момента!


 :) ето ти и занимание за събота и неделя http://www.fiat-bg.com/forum/viewforum.php?f=8 %)

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: киа сийд
« Отговор #65 -: Август 03, 2008, 06:54:26 pm »
Аз пък гладах това
. Неразбирам мн немски, ама май тука казаха, че Bravo-то е на последно място в класацията, а Kia-та на 2-ро. Oil_Blue_Cee'd искам да ти кажа, че Golf 4 е кола на Top Gear за 2007-ма, такаче не го плюй толкова. VW са мн. добра марка и затова са значително по-скъпи от конкурентите си като Opel, Peugeot, Citroen ... и т.н. да не говорим за  Fiat. Аз имам Golf 2 на над 250 000 километра и двигателят му мърка без да е отварян. Това обаче е за др. тема и няма сега да защитавам VW.  Според мен човек си къпува кола която му харесва и е тъпо да гледаш тези тестове на списания и предавания. Първо че хората които ги правят надали са най най-компетентните и второ, че те също са хора като нас и са субективни. За мен киата е добър избор като се има предвид основните фактори по които си избирам кола - компромисът между цена, качество, екстри и динамични характеристики. Всъщност и дизайна играе роля разбирасе. А тва, че всеки си има любима марка и ще я защтита си е ясно.
Skype: Slumky

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: киа сийд
« Отговор #66 -: Август 03, 2008, 10:54:02 pm »
Аз пък гладах това http://vbox7.com/play:6b8713f2 . Неразбирам мн немски, ама май тука казаха, че Bravo-то е на последно място в класацията, а Kia-та на 2-ро. Oil_Blue_Cee'd искам да ти кажа, че Golf 4 е кола на Top Gear за 2007-ма, такаче не го плюй толкова. VW са мн. добра марка и затова са значително по-скъпи от конкурентите си като Opel, Peugeot, Citroen ... и т.н. да не говорим за  Fiat. Аз имам Golf 2 на над 250 000 километра и двигателят му мърка без да е отварян. Това обаче е за др. тема и няма сега да защитавам VW.  Според мен човек си къпува кола която му харесва и е тъпо да гледаш тези тестове на списания и предавания. Първо че хората които ги правят надали са най най-компетентните и второ, че те също са хора като нас и са субективни. За мен киата е добър избор като се има предвид основните фактори по които си избирам кола - компромисът между цена, качество, екстри и динамични характеристики. Всъщност и дизайна играе роля разбирасе. А тва, че всеки си има любима марка и ще я защтита си е ясно.


Добре виж сега преди да купя Киата миналата година драги ми колега Slumk и аз карах VW Golf 2 Rabbit Diesel, купе с 3 врати с автоматична скоростна кутия. На тоя насран дирек на кръстовище спрял на червен сфетофар и чакащ да светне зелено да потегля ми чупи преден мост на 2 отделни части на най-здравото поколение от серията на VW Golf, Golf 2, където до сега от него по-здрав не е направен, а и е по здров и от Golf 1! Може ли да си представиш? Това, че е за друга тема е за друга, обаче това е положението. Потеглям аз и колата като изписка и цялата се наклони на една страна и така си и остана. Предния мост на две счупен по в ляво откъмто страната на шофьора като си вътре в колата, а не срещу нея.
     Аз предпочитам, обаче Alfa Romeo 147 или новата, която ще излезе до година. Чисто нов обновен модел и ще се казва Alfa Romeo 149! Това е.  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D


Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: киа сийд
« Отговор #67 -: Август 03, 2008, 10:58:52 pm »
скъпи колега,разбирам колко много харесваш тея алфи и вече се чудя кво толкова ти пречиме ние с киите?

Чети си тук и си плямпай моляте за алфите в алфа форума 8-)

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: киа сийд
« Отговор #68 -: Август 07, 2008, 11:10:02 am »
Oil_Blue_Cee'd, Golf се считат за здрави, а не за танкове. :) Това че колата ти най-малко на 10 години се е преебала защото ако си я купил на старо незнаеш предишният собственик какво е правил с нея, или ти си я карал като джип (не се пали просто предполагам), или просто и е дошло времето, е съвсем нормално. Мойто Golf-че също вече имаше големи проблеми такаче никой не е казал, че VW е някаква невероятна магическа марка, колите са им вечни и най-хубавите на света. За твойте Alfa Romeo искам да кажа, че са наистина страхотни коли и аз много ги уважавам като марка. Те обаче със сигурност не се славят със здравината си. Точно обратното, но пък предимството им е в хоризонталният двигател, който сваля центъра на тежеста и колите им са страшно стабилни. Това ги прави адски хубави за по-спортно и бурзо шофиране. Тове е подпомогнато и от форсираните двигате обикновенно с големи мощности, твърди окачвания и т.н. Цената им обаче в никакъв случей, не е конкирентна на цената на Кia. По скоро са конкурентни на VW ако не и отгоре. Те знаят, че продават една страхотна кола и няма да ти я дадът на неотговаряща на качеството цена. с две думи аз пък съм фен на Porshce, ама с баща ми купихме Kia по ясни за всички причини - компромисът цена качество :)
Skype: Slumky

StarSign

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 125
Re: киа сийд
« Отговор #69 -: Август 15, 2008, 09:59:53 am »
Защо колега Киа да е КОМПРОМИС Цена - Качество! Аз не бих казал, че е изобщо компромис, а си е чист плюс! Не разбирам защо още се използва това твардение!( на автобилд им е любимо)! Било е някога когато Киа са били некачествени! Един Cee'd с какво е по-лош, от който и да е автомобил в този клас! Кое на качеството на материали, на сглобка и като характеристи му се вика компромис! Според мен е КОМПРОМИС и то голям да се изтряскам с примерно 13 хил. лв отгоре за някои GOLF V 1.9 TDI и да се чудя после кво да го прявя, вместо да си взема едно Cee'd'че 1.6 CRDi 115 к.с. и да си правя кефа! че и дори 1.4 е много по-пъргав от TDI-то на голфа! пробвал съм го и от място и в двийение! Тук пък изобщо не искам да споменавам френските марки(не искам да обидя никой) но те на малкият пръст на сийда не могат да стъпят!

BTW аз имам 1.4 LX от година и половина вече и е на 25000 км и съм супер доволен! Карал съм всички двогатели на сийда с изключение на 2.0 бензин (м/у другото ми е интересно да науча нещо повече за него) и мога да ви кажа, че няма лош двигател! Естествено за предпочитане е 115 к.с, но и бензинката 1.6 (вече със 126 коня) си е супер оферта! rofl

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: киа сийд
« Отговор #70 -: Август 20, 2008, 10:12:09 am »
StarSign, прав си за това, че колата си е хубава. Казвам, че е компромис защото винаги можеш да си вземеш нещо по-добро. Съмнявам се, че кола независимо от марката и модела за примерно над 200 000 лева ще е по-лоша от Ceed-а. Тук обаче идва момента в който човек преценява дали има нужда от толкова скъпо возило :P а и дали може да си го позволи и да го потдържа. Ето защи е компромис цена-качество. Аз чесно казано съм много доволен  от нащият Ceed, но не бързам да го прехвалвам. След години и когато му се навъртят повечко километри тогава ще можем да кажем дали е добра кола или не. Дори 25 000 километра не са нищо. Хората навъртат по толкова за 3-4 месеци. Според мен ако масата от хората тук си харесваме колите когато са на по 100 000 километра, тогава ще може да се каже, че моделът е сполучлив :)
Skype: Slumky

sgi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: киа сийд
« Отговор #71 -: Май 16, 2009, 11:35:47 am »
братлета оставих колата и ми казаха след час че ще ми е готова направо съм очарован от хората в сервиза,даже девойката  ме почерпи кафе

Е, като за кафе може и да го докарват...не знам! Но че си отишъл за колата и че си им клиент май не знаят нищо. Sorry, че така с пръчката го давам, ама са си направо неконтактни, все едно си им влязъл вкъщи или си някакъв дето си няма работа да ги тормози.
Писах вече за отношението им - моята е pro и ходих през април тази година за първите 1000 (беше на 960 и нещо) и ме "обслужиха" като на каса на топлофикация! Честно!
И, най-важното - НЕ ПИПНАХА КОЛАТА, а после казаха, че били я гледали (едно е сигурно - аз гледах как си стои паркирана за около 4-5 мин. и после я изкараха отвън).
Иначе колицата е готина, и за кафе става!