Автор Тема: Проблем с Киа Каренс  (Прочетена 21616 пъти)

mikiki

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Проблем с Киа Каренс
« -: Юли 04, 2011, 01:34:05 pm »
Здравейте,карам Киа Каренс,2002г.,2000к.с.-CRDI-113k.с.Имам я от 1.6год.,и до сега освен пълното обслужване,което и направих в Киа-Пазарджик,за друго пари не съм давал ,а не се е и налагало.Но сега имам един проблем и не знам от къде идва.Става въпрос за следното:
В движение,нормални обороти,всичко о"кей и изведнъж колата губи мощност,но не загасва.От ауспуха започва да дими бял пушек и да мирише на не изгоряла нафта.
Гася колата,запалвам веднага без никакъв проблем,и все едно нищо не е било.И това го прави един път на деня и най-вече преди да е загряла хубаво.Карах я на комп.диагностика,не показва никакъв проблем.Не го прави често, но единият път беше при
изпреварване и не беше приятно.Ако някой може да даде съвет или е имал подобен проблем
помагайте.Благодаря предварително.

kerpi134

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Проблем с Киа Каренс
« Отговор #1 -: Септември 01, 2011, 01:28:29 pm »
здрасти виж  при мен какво се случва имам същата кия от 5 години но напоследък ми прави един номер.запалвам двигателя подавам газ и колата вдига 2000 оборота най много и започва да се тресе и от ауспуха започва да излиза такъв черен пушек комина на теца пасти да яде.изгасям я паля на ново и всичко е ок.и при мен на компа всичко е ок.

mishurov_v

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Проблем с Киа Каренс
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2011, 10:35:37 pm »
Здравейте,
Аз също имах такъв проблем с паленето, който изчезна с подмяната на акумулатора. Есента преди акумулатора да се скапе започна да да ми прави този номер всяка сутрин или при по - студено време.

Seneor Galindo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Проблем с Киа Каренс
« Отговор #3 -: Февруари 11, 2012, 01:19:05 pm »
Имах проблем със старирането. Когато колата запалеше обаче работеше нормално и всичко беше наред.

Но след като разбрах за подобен проблем във Форум на Киа ето как го отстраниха. Като следва хронологиа на нешта които не е трябвало да сменят

1. Акумулатор - проблема остава
2. Подгряващи свещи. - проблема остава
3. Смяна на горивото. - проблема остава
4. Горивен филтър - проблема остава
5. Сензор за оборотите на коляновият вал. - проблема остава
6. Изместен 1 зъб на ремъка на разпределителният вал ( бил е неправилно поставен от предишен майстор или превъртял ) - проблема остава
7.Смяна на тръбите за излишното гориво и нови маркучи от филтъра до помпата за високо налягане. - проблема остава

 Накрая отива при дизел специалист за прочистване на инжекторите ( дюзите).

Просто за да се завърши, тук е обяснението защо колата не е запалила.
За да запали, дизелов двигател се нуждае от минимум налягане в горивната обща тръба ( common rail ) . Това високо налягане се доставя с  помпата за високо налягане, управлявана директно от мотора (чрез разпределителния вал?). По време на стартиране това налягане е минимално, тъй като двигателят "работи" при ниска скорост (~ 400 об./мин).  Ако имате някакви течове в инжекторите(пикаят дюзите), налягането ще падне и няма да бъдат достатъчни за инжектира дизел, и за да възпламени.
Когато и 4 инжектора, текът  определено има недостиг на налягане.
След стартиране на двигателя, увеличението на оборота в минута (~ 800 об./мин. на празен ход) и налягането се повишава. Налягането остава достатъчно дори и с течове на дизеловото гориво, да се възпламени.  write


KIata karans

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Проблем с Киа Каренс
« Отговор #4 -: Февруари 24, 2012, 10:39:25 pm »
Това което казвате Seneor Galindo  е абсолютно вярно за тоя проблем със старта единствено само някоя дюза прави проблем.Точно така ми обясниха за тоя проблем в сервиза кадета закарах киата.И  дюзите се ремонтират и стават като нови.И всички тия проблеми изчезват. ;D   

kerpi134

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Проблем с Киа Каренс
« Отговор #5 -: Март 18, 2012, 08:16:13 am »
Ето каква била работата,точно от това ми се прецака датчика за високото налягане на рейката. ;D

kerpi134

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Проблем с Киа Каренс
« Отговор #6 -: Март 19, 2012, 08:47:25 am »
А някой колега да знае за Пловдив къде почистват качествено дюзи.