Автор Тема: фабричното аудио на сеед-а има ли изход за усилвател ?  (Прочетена 4152 пъти)

karchev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
харесах си туба с усилвател обаче не съм сигурен дали аудиото има такъв изход...за това питам да не стане да си купя буфера и да няма къде да го свържа  music music

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Без да съм запознат ще кажа, че не може да няма изход. Но и няма как да разбереш, ако нямаш схема или да отвориш да видиш изходите отзад.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
По документация нямат изход. Предполагам и в действителност също.
Решението ти е да ползваш процесор.

karchev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
ммм не съм запознат, знам какво е процесор обаче си нямам представа, че се ползва и за това :ДД малко повече инфо :)

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Накратко, идеята е сигнала който отива към говорителите да влезне в процесора и от него вече към усилвателя.
Така запазваш оригиналното аудио. Естествено процесора има и доста допълнителни екстри които може да ги видиш в линковете по-долу.

Audison Bit10
Mosconi 6 to 8
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 11:05:08 am от CoolMaN® »

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966


Това е отзад аудиото на CEED

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Правиш генерална грешка почвайки с туба и усилвател. От опит ти казвам, че ако смениш фабричното аудио с ново качествено, и само предните колони във вратите с пищялките, то ще имаш много прилично звучене.
Оригиналното аудио, заедно със колоните е пълен фейк. Попитай хора, които се занимават с професионално аудио озвучаване, вече има няколко сийда с правено аудио, и те ще потвърдят думите ми.
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 08:19:01 pm от Pro style »

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Pro Style e прав - ако искаш качествено аудио питай тези хора, http://www.aval-bg.com/    собственика има про сид music

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz


Това е отзад аудиото на CEED

Ако нямам фабрично USB вход изведен до запалката, може ли човек сам да си изкара такъв? Къде точно се включва и има ли направо готови такива кабели? Аудиото все пак е един и същи модел при всички сийдове преди фейслифта независимо дали имат или нямат този USB вход до запалката и ако го нямат изведен като екстра, все пак самото аудио трябва само по себе си да предлага такъв вход... Разбрахте ми мисълта надявам се.

StarSign

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 125
Относно USB-то ти трябват не само кабели. Иначе има вариант да се направи аудио без такъв изход да чете флашки. Само, че. Под скоростният лост има едно компютърче, което само колите с фабрично USB имат. От входа за флашки отиват кабели към него, а от него към плеъра. Трябва ти само и панелчето с извода. До тук е много добре. Ама. Малко скъпо излиза цялата тая работа, да не казвам прекалено скъпо  :(

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: фабричното аудио на сеед-а има ли изход за усилвател ?
« Отговор #10 -: Декември 26, 2012, 07:40:00 pm »
Oo тоя ммомент с компютърчето бърка играта... Мислех, че е само кабел... Благодаря!