Автор Тема: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)  (Прочетена 36128 пъти)

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #30 -: Март 09, 2012, 01:42:53 pm »
Таблото е невероятно грозно, направо УЖАС sorry
Маринке, ако ти пишеш си сложи очилата. Супер се е таблото, ако и на Реното беше такова...
Жоре, ако пък ти пишеш и ти си ги сложи.......очилата, щото надписа СЕЕД е по диагонал на ауспуха, а не върху него. Колата е прекрасна. Все повече ставам фен на Кия.  yahoo
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #31 -: Март 09, 2012, 02:46:27 pm »
"Вагончето" радва максимално.;-)

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #32 -: Март 09, 2012, 04:04:32 pm »
SW rules:)

marina.m

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
Re: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #33 -: Март 09, 2012, 05:26:02 pm »
Криси, радвам се, че вече почти си фен на Кия! Все си мисля, че във форума всеки си изразява свободно мнението и никой   на никого не налага мнение. Относно очилата и без тях мога да видя колко  натруфено е таблото. Отново подчертавам -
ТОВА Е МОЙТО МНЕНИЕ - НЕ ПОДЛЕЖИ НА КОМЕНТАР.  devil

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #34 -: Март 09, 2012, 06:02:55 pm »
Маринке, приемам ти мнението /то кога ли не съм :)/. Малко натруфено ДА, но пък чак грозно НЕ!
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #35 -: Март 09, 2012, 09:37:32 pm »
Айде и аз да кажа за таблото: не е перфектно, не ми харесва, но чак пък грозно...не е.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #36 -: Март 10, 2012, 01:10:54 pm »
aaaa .... и хечбека и вагона са невероятни! много ме кефят  8-)

А таблото е мега яко, не разбирам защо да е грозно?!

Предполагам че до 1г. ще започнат продажбите в БГ и ще може да му направим тестдрайв  crazy
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #37 -: Март 10, 2012, 06:53:32 pm »
А таблото е мега яко, не разбирам защо да е грозно?!

Не е хубаво, защото е решено в три кръга - доста старомодно. Пълен контраст с многото копчета и дизайна отвън. Трябваше да е малко по-модерно. Даже на Кларуса (1998-ма г.) таблото е по-красиво. Който го кефи - да го купува. Аз имам резерви. Дизайна не се ли правеше в Геермания на тия Кии? Наистина доста прилича и на БМВ, и на форд, и на какво ли не. Безлична работа. Иначе като цяло не е лошо, но ако нямат конкурентна цена, не виждам как ще излязат пред конкуренцията с друго.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #38 -: Март 10, 2012, 08:04:37 pm »
Пак разгледах вагона...
Отпред (за всичките Сийд-ове) - тия дълги фарове от горната страна....почти на 2/3 от предния капак е все фар - поне да го бяха направили до предната колона , та да неможе друг да каже , че той го е направил. Може би е красиво , но в никой случай практично...Ако някой вечер отстрани вижда колата ( с този дълъг фар) ще се чуди кола ли му е спряла напреки , или някой с един фар (другия - дефектирал) кара срещу него.....
Погледната отпред - долната решетка ми прилича на някой кокал...
Мястото на горната решетка (муцуната) си е направо взето от "Мицубиши" - и то по-стар модел...
ЗА МЕН тези предни , издути калници - как ще се оправя водача в малкото място в града - не знам...
Антените от снимките (поне до колкото успях да видя) или ги няма на някои от моделите (да не би да са някъде вътре в купето ?) , или са различни по големина и модел (трудно заменяеми)....
Относно надписа "СИЙД" на вагона - сложен е толкова ниско (ПОЧТИ НА ВИСОЧИНАТА НА АУСПУХА , Крис) , че няма да се вижда - ами като не се вижда означава , че се губи смисъла от него...Как ли ще изглежда дизела с crdi от дясната страна ?
На НИТО един модел от Сийд-овете не видях даже и зачатъци на калобрани - нито след предните , нито след задните гуми - тези , които карат Сийд знаят , че са необходими - даже трябва да са по-големи....
За задните стопове вече споменах изчезването на напречните (едно от "лицата" на Сийд - комби) стопове - ами освен да допълня - къде са оставени толкова добре измислените ДВЕ бели светлини за заден ход ???? Аааа - сетих се - ще се разчита на парктроника , който зимата като е с натрупан (и замръзнал) заради липсата на калобрани сняг не може да му се има вяра на 100 %.... И то във високите нива на обурудване - тези в базовото ниво - да го д...т.....
Безлично (пак казвам - за мен) е и задната така преправената задна колона - да се чуди човек това "Фабия" или "Октавия" е (нищо лошо за Шкода) ???
За таблото - реглажа/управлението на огледалата поставен на таблото - там липсват копчета , че да сложим нещо - да не е празно мястото....
А волана - поне аз изброих 20 (двадесет) копчета/бутона на него (моля за извинение , ако съм "надул" цифрата)- и то без да броя клаксона - да не вземат да го спрат от КАТ за прекалено опасен - ще се управлява колата ли с него или ще включваме дистанционно от него пералнята у дома ???...
Спирам (за сега) , че май ще отегча някого....

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #39 -: Март 10, 2012, 09:31:26 pm »
Супер са и двете. Нека видим прото...  :-*

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #40 -: Март 11, 2012, 09:39:11 pm »
Колеги стига критики, изчакайте да го видим на живо поне. Жоре трябва да се видим на по кафе да обсъдим СИЙД-а, но дотогава да споделя нещо. Има си причини за дългите фарове - там са дневните и мигачите - логиката е мигачите да се виждат и отстрани заедно с дневните, долната решетка,че е кокал кокал е  rofl, но е така поради намалената решетка на радиатора и затова добавят и тази. Относно антените при SW са зле решени нещата - твърде напред са сложени и има проблем при поставянето на box кутия /проблема го има и при Спортиджа, сложиш си кутия и тя опира малко в антената/ По-добро е решението при СЕЙД-а! Относно раздутите калници повечето нови коли са така и при Реното е така, ама се свиква. Но според мен големия недостатък е по-скоро в задницата! Следния и панел /ниво стопове поне според мен трябва да е вдлъбната, а не изпъкнала, на номера не му е там мястото заедно със светлина на табелата /затова Жоре за надписа не е останало място/. Относно волана копчетиите са 14 /четиринадесет/ наистина малко в повече. Поне тези за аудио системата трябва да са на допълнителен заден лост вдясно /при Меган са така и е супер удобно/, така не се претрупва волана. Аз ли само не виждам ръчна спирачка, да не е електронна вече?! И пак казвам СИЙД-а е прекрасен, при SW има забележки. Това е от мен.
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #41 -: Март 12, 2012, 10:57:08 am »
Крис ,
мигачите не е задължително да се виждат отстрани чрез фаровете , защото на страничните огледала има допълнителни мигачи...А и на старите фарове (нищо , че са доста по-малки) , мигачите си се виждат настрани без проблем. За нашите модели фарове (първите Сийд-ове) има фарове и с вградени LED светлини и пак не са толкова разлети...
Относно копчетата на волана са си баш 19-20 (деветнадесет - двадесет). Това , че един бутон (копче) се използва за повече от една функция си е просто недобавяне на още бутони - пример : с лоста от лявата страна на волана се управляват и мигачи (ляв/десен ), и габарити , и къси светлини , и дълги свветлини , и фарове за мъгла (предни) и фарове за мъгла (задни) , и светлинен клаксон , и... Това , според теб само едно обикновено лостче ли е или замества 10 (десет) копчета ?
Относно антената - задната врата не се отваря на края на багажника , а е "изрязан" част от тавана и като се отваря вратата се "маха "/ отваря и част от тавана - за по-голямо удобство... Затова и антените са сложени толкова навътре в тавана... Поне за комби-то , може би е по-практичен варианта за антена  - от тези малките , които ги има на повечето нови модели БМВ (не знам как се наричат този вид антени , но са високи 2-3 см. и са почти като триъгълник) . Не за друго , но при комби-то , вероятността да се ползва тавана с жартиерите е най-голяма...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #42 -: Март 12, 2012, 11:01:27 am »
акулки се казват Жоре crazy
Засега снимките са само със стъкленият таван!
Антената е късият варянт,както при джипкте.
Задницата е взета от Хюндай.
Относно бутоните,ами така са решили да ги правят.Аз съм на принципа,нека има! crazy
« Последна редакция: Март 12, 2012, 11:07:12 am от Митето »

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #43 -: Март 12, 2012, 12:27:44 pm »
Да , де - така са решили , нека да е така ! ok Тук просто си чешем езиците/пръстите и си споделяме мненията. :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Ceed / Pro_ceed 2012 (second generation)
« Отговор #44 -: Март 15, 2012, 03:16:15 pm »
1.02 мин.
Все едно си в болид на Ф1 Жореееее crazy