Автор Тема: Да се оплачем от Киа-Моторс  (Прочетена 128719 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #30 -: Юни 21, 2011, 11:54:36 am »
е незнам,но предният път при боядисването,имаше масло в боята.Пак изпуснал филтър.Обяснявах,отговориха ми,че е невъзможно това,защото филтрите били адски скъпи и нямало как да се получи.Сега тея боклучета,може и от майстора да са 8-)
вчера я оставих да си я оправят! В очакване съм 8-)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #31 -: Юни 24, 2011, 11:56:16 pm »
е оправиха я 8-)

Stefan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #32 -: Октомври 18, 2012, 12:42:14 pm »
Виждам, че в няколко теми се споменава лошото отношение на КМБ към потенциални-бъдещите собственици. Затова ще споделя моите впечетления.

2007 септемрви месец си закупих Ceed-решение взето за една седмица, тъй като визията ме беше грабнала а и тест драйва приятно ме впечетли( тогава имах Peugeot 306 TD ).
Бих казал, че каране на кола 30мин - 1 час за мен не е никакъв тест, колата ще се кара в града и извън него..така че трябва да бъде опитана при тези условия а за времето което те дават...е малко трудно.

За 5-те години проблеми съм нямал..освен смяна на биалеткии, консумативи и като изключим завишените цени на ТО...всичко е наред.

Юли месец 2012 - 2 Месеца преди да ми изтече гаранцията на колата..реших да започна да оглеждам за нов автомобил..отново исках КИА. Бях си харесал Optima( средно или високо ниво на обурудване). Надявах се че тъй като колата е в по-висок клас и предполагам не се продава чак толкова масово а и ще ми бъде втори КИА автомобил ...ще бъда, да го наречем "ухажван" от дилър-КМБ.

1-во разочарование: Първоначалната оферта от дилъра не включваше никаква отстъпка.
Попитах хора от форума каква отстъпка са получвали ..и отговорът беше че реалистично би било 7%...помислих си не е кой знае колко, но все пак е нещо. След около месец обсъждания накрая стигнахме до оферта 7% надолу.

В този месец на преговори..реших че не е лошо да погледна и други марки автомобили.
Отидох в Toyota и разгледах Avensis. Видях се с дилър, поговорихме 15 минути и при положение че не съм им клиент ми дадоха колата от петък вечер до понеделник сутринта за тест драйв. Тук идва и второто разочарование от КМБ..

2-ро разочарование: При желанието да тествам Optimata ми беше казано че ще разполагам с 40 минути....след няколко разговора достигнахме до компромисния вариант-2часа.

Ще споделя че разглеждах и Mazda и реших,че след като съм карал KIA..защо да не погледна Hyundai и по конкретно алтернативата на Optima - i40.

Накратко без да звучи като реклама...
Отидох срещнах се с дилър. Попита ме какво съм гледал-харесал при КИА...и ми каза че ще ми направят предложение. 2 часа по-късно имах доста изкушаваща оферта(15% отстъпка) Отидох отново да говорим за евентуален тест драйв..и ми дадоха тестов i40( отново за събота и неделя).
Взимайки тестовата кола и карайки петък вечер и събота до обяд реших да отида в Киа за да направя веднага сравнение една до друга..визуално..и ако може да покарам Optimata за да усетя веднага разликите.

3-то разочарование(продължение на 2-ро) : Дилърът ми каза че нямат тестова кола..защото била дадена за тест драйв събота и неделя. Което означава че за някой може за други не. Странно отношение към бъдеш - настоящ клиент и то за втомобил за 50-60 хиляди лв.

Следствие на всичко това....от 1 месец се радвам на Hyundai i40. Ceed-а ми беше изкупен от тях и тъй като докато течеше сделката-оформяне на покупката и регистрацията на новата колата..изминаха 10 дена..през това време ми бяха осигурили оборотен автомобил(последен модел на i30).
При първата смяна на Маслото на 1000 километра ми беше оставен остатъка от едната тубичка в колата..това за 5 години не ми се е случвало в сервиз на КИА.
Отношението че съм клиент в Hyundai е доста по-различно.

Съвет към Дилърите на КМБ( всъшност не знам дали проблема е в дилърите или в политиката на КМБ):
Променете начина на работа-отношението си към клиентите.
Купувачът иска да му бъде обръщано внимание и да се почувства радостен че ги дава тези пари...а не да се ядосва.

Малко дълъг пост се получи, но е още една гледна точка на собственик...вече бивш на КИА и причината за промяната на този статус не е в качествата на автомобилът :-)
Hyundai i40

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #33 -: Октомври 18, 2012, 12:51:25 pm »
Забравил си да дадеш снимки на и40-та 8-)

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #34 -: Октомври 18, 2012, 04:11:22 pm »

 Ceed-а ми беше изкупен от тях и тъй като докато течеше сделката-оформяне на покупката и регистрацията на новата колата..изминаха 10 дена..през това време ми бяха осигурили оборотен автомобил(последен модел на i30).



МАлко off  и от мен ;) На колко Ти оцениха старичкия CEED?

Stefan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #35 -: Октомври 18, 2012, 06:37:52 pm »
МАлко off  и от мен ;) На колко Ти оцениха старичкия CEED?
Като купувах Ceed-a имаше само 3 нива на оборудване-моята е средното ниво с поръчан допълнително темпомат. 1,6 Диезл 115 коня.
От КИА беше ми оценена за 11 хиляди..без преглед..казаха че не им е нужен, тъй като е обслужвана при тях.
В Хюндай беше оценена за 10 след пълен преглед и тест драйв от тях..казаха че само за съединителя имали забележки, но не било необходимо да се оправя....все пак за кола на 5 години и 90к километра, съм доволен.

В началото имах планове да си продавам сам колата, но като видях че обявите са за 13-14 хиляди..реално сигурно се продават за 11-13..се отказах. Пресметнах че ще има прехвърляне за моя сметка..плащане на каско, данък ..технически прегледи многооо разправии със загубено време и нерви, та разликата в парите не би била голяма. Но всеки си преценява как би постъпил.
Hyundai i40

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #36 -: Октомври 18, 2012, 07:10:44 pm »
Ще се сетите кой е най-добрия сервиз в БГ ;)

Поздрави за придобивката. Надявам се все пак да продължиш да висиш в този форум като мен ;)
Love is suicide!

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #37 -: Октомври 18, 2012, 07:16:09 pm »
Добре, след като го хвалите сервиза на Hyundai, може ли ние прецаканите с Киите да ходим при тях за обслужване?  :)
Предполагам, че сервиза за който говорите е този на Околовръсното с/у Бизнес парка или другия в Люлин?
« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 07:34:57 pm от CoolMaN® »

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #38 -: Октомври 18, 2012, 07:42:35 pm »
...
Съвет към Дилърите на КМБ( всъшност не знам дали проблема е в дилърите или в политиката на КМБ):
Променете начина на работа-отношението си към клиентите.
Купувачът иска да му бъде обръщано внимание и да се почувства радостен че ги дава тези пари...а не да се ядосва.
...
Много точно казано!
Дано да четат и да се позамислят.

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #39 -: Октомври 18, 2012, 08:07:08 pm »
М`да и аз скоро мисля да се кача на братовчеда Хюндай или Тойота:)

Иначе, евала за поста пич, много добре си дал насоки на всеки, който иска да си смени колата с нова.
« Последна редакция: Октомври 20, 2012, 04:04:22 pm от Pro style »

Stefan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #40 -: Октомври 18, 2012, 08:54:37 pm »
Ще се сетите кой е най-добрия сервиз в БГ ;)


Добре, след като го хвалите сервиза на Hyundai, може ли ние прецаканите с Киите да ходим при тях за обслужване?  :)
Предполагам, че сервиза за който говорите е този на Околовръсното с/у Бизнес парка или другия в Люлин?

Dani, CoolMaN®...ще продължа с абсурдите..
Преди Хюндай да ми кажат че не е нужно да правим смяната на съединителя с всичките му нещица(Диск-притискателен,Диск-феродов, Маховик и лагер) ми бяха написали колко пари би струвало при тях(явно за да ми стане още по хубаво като ми кажат, че няма нужда).
Отидох в сервиза на КИА и ги помолих..да ми напишат точно на бланката от Хюндай..за всяко нещо което са ми отбелязали..колко би струвало.
Изненадата ми беше че разликата беше 100-тина лева по-евтино....в Хюндай.
Още нещо което не споменах в предишния форум.
Миналата седмица при една от студените сутрини ми светна TPMS сигнала за двете предни гуми. Помислих си че заради студът въздухът се е свил и затова. Напомпах ги на бензиностанция но не изчезна. Обадих се на Дилърът и той ми каза ела при нас. Отидох...в сервиза ми казаха че не знаят колко време им трябва..при което дилърът ми каза, че ако реша да им оставя колата и не мога да изчакам ще ми дадат оборотната(тестова) i40.

Всеки сам може да си направи изводите.
И моля ви не го приемайте като реклама.
Обожавах Ceed-a,не ме е оставял никъде и имам толкова хубави спомени.
Поздрави на всички и Мите тези дни ще споделя снимки :-)
Hyundai i40

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #41 -: Октомври 18, 2012, 09:06:28 pm »
Аз много исках да сменя KIA с друга марка, също толкова исках и да си купя дизел, ама за повечето хора покупката на кола е втората най-скъпа покупка след жилището и трябва обективно да се прeтеглят плюсовете и минусите.

След около година проучване и тестове пак сe спрях на KIA, заради качествата на колата. Не мога да сложа сервиза като фактор с определяща тежест за решението, но ако сте чели темата ми за Yeti, ще видите, че удължените сервизни интервали на Skoda бяха параметър в уравнението.



dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #42 -: Октомври 18, 2012, 09:17:22 pm »
Стефане,
аз само да ти кажа карам Хюндай (не си обърнал внимание) и знам за какво говориш.
А имам и наблюдение върху Сийдове (на брат ми и приятели). А все пак Сийд и И30 са 1:1 без купето.
Разликата в цените на частите понякога е в пъти ;)
Между другото - комби или седан взе?

П.С. Не искам да кажа нищо лошо за КИАта, но просто по стечение на обстоятелствата и по-добра оферта взех Хюндай.

Поздрави

Love is suicide!

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #43 -: Октомври 18, 2012, 09:29:16 pm »
Аз пък ще почакам i30 купе ;D

mitko_ml

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 166
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #44 -: Октомври 18, 2012, 09:29:24 pm »


П.С. Не искам да кажа нищо лошо за КИАта, но просто по стечение на обстоятелствата и по-добра оферта взех Хюндай.




Факт е това и аз преди година като взех i30-ката определено офертата на хюндай не можеше да се сравнява с тази на КИА  ;D ;D но пък за сметка на тази година като взех RIO-то  ;D ;D