Автор Тема: Да се оплачем от Киа-Моторс  (Прочетена 128753 пъти)

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #60 -: Февруари 07, 2013, 07:55:31 pm »
Ако на всичките така е разлепен мокета дано излезне някой сервизен бюлетин.

mitko_ml

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 166
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #61 -: Февруари 07, 2013, 08:06:26 pm »
Дано вече сме двама с това оплакване :(

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #62 -: Март 09, 2013, 06:13:11 pm »
хайде пак да се разпиша в темата.
Преди няколко месеца отидох в сервиза с оплакване "педала на съединителя омеква и започва да отделя ниско когато карам колата продължително време в градска среда"
След дълго умуване не оказа, че има един клапан намиращ се между горна и долна помпа (важно уточнение - клапана се свързва към тръбичката с гайка, а към горната помпа посредством нещо като щуцер с два О-пръстена и на корпуса на помпата има скоба която го защипва и не позволява изпадането) на съединителя и на друг модел киа проблема идвал от там. Казаха ми, че ще го премахнат, защото на другия модел като го премахнали и проблема изчезвал.
Уж свършиха работата, взех си колата, след време, когато пак се заврях по задръстванията усетих, че пак го имам същия проблем, но понеже вече не съм гаранционен и не съм ходил в сервиза.
Сега следва изненадата. Преди 3 дни както си седя на светофара на бул. България, светва зелено, аз натискам съединителя при което усетих как нещо омекна. Дръпнах си крака от съединителя, натиснах пак и вече усетих как няма никакво съпротивление. Реших че е заминала помпа. Загасих двигателя, включих първа, запалих на скорост за да се махна поне от кръстовището, спрях на спирката и звъннах на приятел, докато чаках помощ под колата се появи петно спирачна течност. От там пътна помощ - 40лв и в сервиз на мой близък. Почваме да разглобяваме стигаме до горната помпа и ИЗНЕНАДА клапана който уж беше отстранен си седи гордо на тръбичката.
Точно за тук направих и горното важно уточнение, защото клапана беше изпаднал от помпата, като го свалихме и огледахме, се оказа, че единия О-пръстен е бил прещипан при предишния монтаж, от което хем се е скъсал, хем не е позволил на щуцера да влезе до край и да "щракне" в скобичката. Било е въпрос на време да изпадне, добре че се случи тук а не когато пътувах в Гърция.....
Та така със сервиза на КИА :)
diesel power.... feel it!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #63 -: Март 09, 2013, 06:51:17 pm »
Протокол имаш ли приемане/издаване на колата?
Фактурка?

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #64 -: Март 13, 2013, 11:23:57 pm »
фактура за какво и от къде?
Това със съединителя го правиха декември още гаранционно (в киа моторс в историята на моя автомобил си го има отразено "премахване на клапан съединител не знам си какво")
В сервиза на киа ми казаха, че ако съм закарал колата с пътната помощ при тях и ако те са установили, че грешката е допусната от техен механик - евентуално са щели да ми покрият разходите за транспорта. Да де, ама там колата могат да я приемат след 1 седмица и да я задържат за поне 2 дена (за работа която трае 3 часа) което на мен ще ми струва в пъти повече от тези 50 лв които в случая платих.
Да не говориме, че колегите винаги ще се покрият и веднага ще намерят друг проблем който е довел до загубата на съединител, та сигурно и пари щяха да ми искат. Абе с 2 думи (както се изрази един от техните служители след като чу какво се е случило) Педерастка работа....
И междувременно поредното недоглеждане - влизам в магазина и казвам "искам тампони за задна стабилизираща щанга" давам си талона, следва 1 мин търсене и ми казват "ОК цена 50лв" (цифрата е по спомен и може и да я бъркам), дават ми едно пакетче с два тампона, аз ги поглеждам и казвам "тези тампони са с прекалено голям вътрешен диаметър, сигурни ли сте, че са те?"
Отговор "да разбира се, това излиза по програма и по вин"
Тръгвам си, отивам до мой познат в близост до сервиза, взимам шублера, лягам под колата и се оказва, че са ми дали за предна а не за задна стаб. щанга.
Връщам се, влизам и ме посрещат с "проблем ли има"
Ами естествено, че има, писна ми за всяко нещо да се връщам по 100 пъти и все да получаван на среша "ами извинявай, нещо съм се убъркал"
От 10 влизания в този сервиз 9 са с връщане и рекламация....
При въпрос към един техен служител "аз ли съм най големия карък, или има и други" отговора беше "ами не, не си само ти така"
Което а мен достатъчно красноречиво обяснява "професионализма" на работещите там.
Получих информация, че директора на КМБ чете в този форум, искрено се надявам това да е така, и да попадне и на моето мнение (всичко което съм изписал като оплаквания е доказуемо с историята на автомобила при тях)
А най лошото е, че докато беше гаранционен автомобила се установи проблем с рейката и бяха поръчани части (ремонтен комплект) това стана преди 4-5 месеца сигурно. Вчера получих инфо, че частите ще пристигнат някъде към края на месец Юни което прави близо година за доставка.... Още по лошото е, че трябва те да извършат ремонта, а аз вече хич не съм сигурен дали после няма и нещо от рейката да изпадне, както изпадна клапана на съединителя....
Защото в случая със съединителя съм на зад с 50 лв заради тях, но майната им, но ако нещо от рейката изпадне докато карам в планината какво ще стане...? Ще се пребия някъде заради "професионалисти", А успокоението което получих е, че киа щели да ми изплатят щетите ако нещо стане по тяхна вина... Е мерси, аз да скоча някъде из дефилето и да се утрепя, пък после интересно какво на кого и как ще изплащат....
diesel power.... feel it!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #65 -: Март 14, 2013, 11:36:38 am »
Разбирам те и наистина е гадничко.
Аз съм се връщал за пребоядисване.Знаеше се кой е правил колата,и си я пребоядиса за негова сметка!
Трябвало е да я закараш наистина с пътна помощ.
Сега за рейката е супер гадно да чакаш 1 година доставка.
Ходи да ти я сменят,и ако нещо се случи,пътна помощ и за сметка на сервиза :)

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #66 -: Март 14, 2013, 06:46:43 pm »
...Сега за рейката е супер гадно да чакаш 1 година доставка.
Ходи да ти я сменят,и ако нещо се случи,пътна помощ и за сметка на сервиза :)

Само да не стане нещо докато спускам по някой планински път и да се изтъркалям в някое дере, че тогава смазаната кола ще е най - малкия проблем :)
diesel power.... feel it!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #67 -: Март 14, 2013, 09:22:56 pm »
ще трябва да ти я поемат.Нищо,че е минала гаранцията.
Кажи им го това

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #68 -: Януари 20, 2017, 10:56:26 pm »
В Киа- София ми правиха задната броня . Не я монтирали както трябва и сега зее наполовина .Отделно, че на единия калобран не са му завили хубаво винтовете и сега хлопа. Никой ли в Киа не следи за качествена работа на служителите ? Сега трябва да взимам почивен ден , за да я закарам и после ,почивен ден за да си я взема

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #69 -: Януари 24, 2017, 12:34:48 pm »
Оправиха я бронята !Надявам се , следващ път да доглеждат нещата

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #70 -: Януари 24, 2017, 09:22:20 pm »
Хубаво е когато има хепи енд music

Симеон

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #71 -: Март 25, 2019, 02:05:38 am »
За КИА България - Единствената причина да не си купя повече кола от тях е, че ме задължават при тях да бъде обслужването, за да важи гаранцията. Защо мразя обслужване в КИА - защото не обичам да ме клатят с цени 3 пъти по-високи от други сервизи за същите части и по-високо качество на обслужването, за времето да не говорим. КИА благодарение на много доброто съотношение цена-качество на колите направиха бум в България и в момента нямат ресурс да ги обслужват. Преди година за първи път влязох в новата им база в София - същите стари и компроментирани мутри, които помня от сервиза им на Сребърна, после в Горубляне и сега на последното място. А Храбринчо беше брокерче на фондовата борса, а сега вече не може да се говори с него. КИА бих си купил на 3 до 5 г. и знам откъде да взема евтини оригинални части, както и читави сервизи - не от КИА България. 

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #72 -: Март 25, 2019, 06:38:04 am »
Би ли споделил за частите....от къде?
Предварително благодаря.

360North

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • KIA Cee'd 1.4 CVVT 2008
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #73 -: Март 25, 2019, 10:02:32 am »
За КИА България - Единствената причина да не си купя повече кола от тях е, че ме задължават при тях да бъде обслужването, за да важи гаранцията. Защо мразя обслужване в КИА - защото не обичам да ме клатят с цени 3 пъти по-високи от други сервизи за същите части и по-високо качество на обслужването, за времето да не говорим. КИА благодарение на много доброто съотношение цена-качество на колите направиха бум в България и в момента нямат ресурс да ги обслужват. Преди година за първи път влязох в новата им база в София - същите стари и компроментирани мутри, които помня от сервиза им на Сребърна, после в Горубляне и сега на последното място. А Храбринчо беше брокерче на фондовата борса, а сега вече не може да се говори с него. КИА бих си купил на 3 до 5 г. и знам откъде да взема евтини оригинални части, както и читави сервизи - не от КИА България.

Да, за съжаление и аз споделям същите наблюдения - цените са високи, а нивото на обслужване е доста под средното - в крайна сметка да си изберат или едното, или другото. Не коментирам високомерното отношение на някои хора от персонала, включително и на дилърите, чиято цел уж е да ти продадат нов автомобил. Може би центровете в останалите градове да се по-добре?

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Да се оплачем от Киа-Моторс
« Отговор #74 -: Март 29, 2019, 08:10:24 am »
Сервиза на Кия съм го отсвирил още след третата смяна на маслото.Ебати и нещастната организация.