Автор Тема: Нов собственик на Ceed  (Прочетена 6204 пъти)

Treach

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Нов собственик на Ceed
« -: Септември 28, 2011, 08:28:23 pm »
Здравейте!
Благодарение на съветите на момчетата от форума си купих и аз KIA. Точният модел е KIA Ceed SW 1.6 diesel 115 к.с.
Предните дни с един приятел и колега от форума @ivomirchev пуснахме тема, където писахме, че проявяваме интерес към една Кия, внос от Швейцария.
Днес я спазарихме. Подходът с технически преглед в KIA се оказа печеливш – реалните й километри се оказаха не 96 000, а над 220 000 :). Въпреки, че колата е ноември 2007г., явно е карана доста.
Сега се обръщам към вас, защото в сервиза на KIA констатираха няколко проблема, които трябва да реша и ще съм ви благодарен ако ми окажете съдействие за части и майстори, които да препоръчате.
Проблемните места в колата:
- От скоростната кутия сълзи масло. От сервиза казаха, че проблемът е дребен и се решава за 10мин. (не разбрах точно, но май някаква пробка не била сложена добре. Предпочитам да сменя цялото масло на кутията за всеки случай. Моля препоръчайте марка и от къде е най-добре да го взема.
- Свещите са загинали. От КИА ми казаха по 93лв. на свещ, че трябва да платя. Това ми се струва много, но вие ще кажете...
- Предни спирачни дискове и накладки за смяна. От KIA казаха по 231лв. за всеки диск. Е... и аз имам чувство за хумор, но това ми се струва множко. От къде купувате вие във форума?
- Преден ляв шарнир за смяна.
- Задни накладки за смяна.
- Ролки на ремъка на алтернатора (чува се характерно свистене).
- Трябва да сменя масло на двигателя и филтри. Какво масло ще препоръчате и филтри?
Останалото изглежда ОК и се надявам скоро да дойда на някоя от клубните срещи.
Искам специално да благодаря на колегата jorko.b67  от форума, с който се чух на няколко пъти по време на покупко-продажбата и той ми даде много ценни съвети и насоки.
Ще съм благодарен и на други ценни съвети, които ще ми помогнат бързо да я вкарам във форма.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Нов собственик на Ceed
« Отговор #1 -: Септември 28, 2011, 08:56:08 pm »
Виликар

болежките не са сериозни 8-)
Чудно какви са хитреци ,и колко много са си позволили да върнат километража.В Германия,такова деяние се наказва със затвор до 10 години silen

Благодари на сервиза на киа,че са ти казали истината и болежките bravo
« Последна редакция: Септември 28, 2011, 08:58:30 pm от Митето »

radkoDI

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 169
  • SOUL 1,6 бензин, МТ; SEAT Toledo - 1,8 LPG
Re: Нов собственик на Ceed
« Отговор #2 -: Септември 28, 2011, 09:04:36 pm »
Привет колега и добре дошъл във форума и марката. Може би ти си първият член на форума със сийд втора ръка и "нов внос" без достоверна сервизна информация. Мисля, че всички собственици на сийд тук са първи собственици и си гледат колиците от малки ;-), така, че един вид и ние можем да научим нещо от твоя автомобил. Относно цените за съжаление моделът е твърде нов като за кола втора ръка и може би много от частите вложени в него са произведени и проектирани за него или в най-добрия случай за аналогичен модел от Хюндай, та все още държат може би висока цена - например цената за предния спирачен диск в Русия варира от 125 до 226 лв., е все пак същия диск се монтира и на Хюндай i30 и ix20, които можеш да провериш за цена в ИНД Комерс или сервизите на Хюндай или магазините за корейски марки извън системите на официалните вносители. Успех с отстраняването на конкретните "проблемчета" и много безаварийни километри.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Нов собственик на Ceed
« Отговор #3 -: Септември 28, 2011, 10:10:40 pm »
Оооо Радко,добре че ме подсети за ИНД.
Имаме познати и там,и ти препоръчвам,да минеш и при тях
Човечно обслужване music

Treach

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Нов собственик на Ceed
« Отговор #4 -: Септември 28, 2011, 10:11:52 pm »
Да, наистина поех някакъв риск като взех такава кола нов внос от чужбина, но общо взето каквато и кола на старо да вземеш винаги има риск и си трябва голяма доза късмет. Днес просто се убедих за какво става въпрос с тея джамбази, досега само го бях чел по форумите :).
Иначе наистина проверката в сервиза си струваше парите, тъй като си личеше, че момчетата определено знаят за какво става въпрос и още от пръв поглед видяха основните проблеми. Дори обърнаха внимание на забележки по ламарините, които аз сигурно скоро нямаше да забележа. Но пък от друга страна там цените на частите наистина са космически. Толкова ли е голяма разликата в качеството не знам..
Тази вечер открих следващ проблем - не работи осветлението в купето - всякак ги щраках двата бутона на тавана, но не светна...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Нов собственик на Ceed
« Отговор #5 -: Септември 28, 2011, 10:57:26 pm »
осветлението в купето,може да е от бушон,или от крушката.
Цените са "космически" както във всеки официален сервиз!
В ИНД са почти идентични 8-)

roa

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 83
  • KIA RIO LS
Re: Нов собственик на Ceed
« Отговор #6 -: Септември 29, 2011, 09:33:43 am »
Аз също си купих КИА нов внос, но РИО 2005г. Само, че я взех за двойно по-малко пари и дори с разходите за ремонт (обслужване, съединител, бензинова помпа и др.) пак се вписах в заделените пари. Продадоха ми я за кола на 50000 - беше двойно повече.
Както и да е сервиза, който избрах за обслужването е КОЛОС - в Люлин. Те са и вносители на части. Препоръча ми го шофьор на такси. И макар че и там не е евтино съм доволен - все пак това не са LADA, и годината не е 1984 ...

http://www.kolos-ms.com/bg/pg/services-kolos-4

Успех
« Последна редакция: Септември 29, 2011, 12:42:41 pm от roa »

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Нов собственик на Ceed
« Отговор #7 -: Септември 29, 2011, 04:20:27 pm »
Леле, тогава мойта ще да е на има-няма 300 хил. км, въпреки че в момента показва 180 000. Като се замисля, че почти съм нямал проблеми с нея, определено съм имал късмет!

Със здраве да си я караш и преди всичко безаварийно!
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Нов собственик на Ceed
« Отговор #8 -: Октомври 03, 2011, 11:39:46 pm »
а някой може ли да ми каже, как тия хубавци връщат километража?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Нов собственик на Ceed
« Отговор #9 -: Октомври 04, 2011, 08:27:32 am »
Абе и на мен ми се видя съмнително, че по тия автокъщи, където и да идеш, повечето коли са между 120 000 и 160 000. Не може западняците да карат до 120 000 и да си дават колите след това за 1000 евро. После тука същите тия трошки се продават за по 5-6000 лв и се смъква цената до към 4500 евентуално, за да са доволни всички.

Схемата е елементарна.

За колите с механичен километраж сигурно не е трудно да се върне, но за тия с електронен ми е интересно как става номера?  silen
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Нов собственик на Ceed
« Отговор #10 -: Октомври 04, 2011, 09:52:56 am »
Елементарно бре :)
Пише се в компа на колата каквото ти е кеф