Автор Тема: Радио на Ceed  (Прочетена 5508 пъти)

Treach

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Радио на Ceed
« -: Октомври 06, 2011, 11:32:28 pm »
Здравейте,
Имам проблем с радиото на моята KIA Ceed SW. Определено не хваща добре станциите и на повечето прекъксва дори и тук в София. Колата я взех на скоро и е внос от Швейцария. Казаха ми, че евентуално може точно това да е проблема - там да е работило на други честоти. Някой има ли идея какъв може да е проблема и дали наистина е въпрос на някакво пренастройване?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Радио на Ceed
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2011, 08:57:25 am »
това с честотите за мен са пълни глупости.

Моята я излекувах след като си пуснах функцията PI Search, вече много много рядко ми се разваля тунинга на станциите, а пък и като си извън града като си хване Дарик и из цяла България мога да си го слушам
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Радио на Ceed
« Отговор #2 -: Октомври 07, 2011, 09:45:55 am »
смени си антената с по-къса crazy

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: Радио на Ceed
« Отговор #3 -: Октомври 07, 2011, 11:52:55 am »
каква е логиката да я смени с по-къса

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Радио на Ceed
« Отговор #4 -: Октомври 07, 2011, 02:46:31 pm »
опит music

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Радио на Ceed
« Отговор #5 -: Март 06, 2013, 10:11:57 am »
Някой дали има схеми на радиото от моделите 07-> и тези на моделите 10->

Или иначе казано да мина от това

 на това


kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Радио на Ceed
« Отговор #6 -: Март 07, 2013, 07:51:08 pm »
Здравейте,
Имам проблем с радиото на моята KIA Ceed SW. Определено не хваща добре станциите и на повечето прекъксва дори и тук в София. Колата я взех на скоро и е внос от Швейцария. Казаха ми, че евентуално може точно това да е проблема - там да е работило на други честоти. Някой има ли идея какъв може да е проблема и дали наистина е въпрос на някакво пренастройване?

на всички станции ли ти прави този проблем или само на определени.ако е само на определени значи сигнала им е слаб.отиди до Пловдив,Пазарджик,Благоемград или Враца или там където решиш хем ще си разнообразиш извън София.Разходи се с колата из града и виж там как е.ако и там ги прави същите проблеми значи проблема е в радиото.А и другото което е как ги хващаш станциите със scan бутона или въртиш с тунера докато хване и я запаметяваш
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Радио на Ceed
« Отговор #7 -: Август 30, 2014, 10:42:55 pm »
Здравейте,
Имам проблем с радиото на моята KIA Ceed SW. Определено не хваща добре станциите и на повечето прекъксва дори и тук в София. Колата я взех на скоро и е внос от Швейцария. Казаха ми, че евентуално може точно това да е проблема - там да е работило на други честоти. Някой има ли идея какъв може да е проблема и дали наистина е въпрос на някакво пренастройване?

на всички станции ли ти прави този проблем или само на определени.ако е само на определени значи сигнала им е слаб.отиди до Пловдив,Пазарджик,Благоемград или Враца или там където решиш хем ще си разнообразиш извън София.Разходи се с колата из града и виж там как е.ако и там ги прави същите проблеми значи проблема е в радиото.А и другото което е как ги хващаш станциите със scan бутона или въртиш с тунера докато хване и я запаметяваш
Ако не стане до пловдив,пробвай до атина,букурещ,прага,будапеща,ако и там прави същото,отиди до москва и виж как е


Сега сериозно,вземи някаква антена външна и я бутни в радиото, за да ти отпадне съмнението в нея,другото за което се сещам е да откачиш-закачиш акумулатора,и без да настройваш нищо да покараш и прецениш има ли проблем
« Последна редакция: Август 30, 2014, 10:50:14 pm от Ronin »

fax

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Радио на Ceed
« Отговор #8 -: Януари 16, 2015, 08:48:30 am »
Колеги, радиото се изгуби. Направо си млъкна. И CD-то също. Иначе всичко си светка и работи по дисплея, но звук не хвърля! Някой знае ли лекарството?

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Радио на Ceed
« Отговор #9 -: Януари 16, 2015, 11:18:31 am »

fax

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Радио на Ceed
« Отговор #10 -: Януари 16, 2015, 12:52:51 pm »
Благодаря! С рестартиране на системата и малко пари се оправи. music

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Радио на Ceed
« Отговор #11 -: Януари 16, 2015, 12:53:27 pm »
Сподели какво и оправихте?

fax

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Радио на Ceed
« Отговор #12 -: Януари 16, 2015, 12:56:28 pm »
Ами беше забило горкото. Извадиха го и го рестартираха, това е. Причина не знам. За 138 500 км за първи път се случва. music