Автор Тема: Подгряващи свещи за Сийд  (Прочетена 19244 пъти)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Подгряващи свещи за Сийд
« -: Октомври 12, 2011, 05:54:26 pm »
 Днес направих подмяна на подгряващите свещи (110 200 км.).
Признаци за необходимостта от подмяна :
 - първото палене за деня е малко по-трудно от нормалното (може би защото още не са хванали студовете).
 - в началото се чува едно 2-3 секундно "чупене на орехчета" от двигателя.
 - при паленето и около 30 секунди след това има доста (меко казано) пушек от ауспуха (бял).
 - има мирис на НЕИЗГОРЯЛА нафта.
 - последващите паления през деня са безпроблемни и колата върви без забележим проблем.
 Чух (непотвърдено), че в КМБ една свещ за тези коли струвала 93 - 97 лв. При положение , че ВСИЧКИ с които коментирах проблема ме посъветваха да се сменят ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и четирите свещи , без парите за труд това са си почти 400лв.  %) %) %)
 Тези свещи категорично са КОНСУМАТИВ и не се покриват от гаранцията , така че в КМБ вероятно сметката ще стигне 450 - 500лв. devil
 Поразходих се тук-там по магазините за корейски автомобили по ул. "Козлодуй" - не са и чували за свещи за тези модели - много нови били още...
 В един магазин , по номера на рамата ми намериха такива свещи , корейски за 90лв. комплекта от 4бр.
 Интересното е , че се оказа , че свещите са същите и за "Черато"-то.
 Последва смяна (около 15 мин.) след като двигателя се поохлади и вече съм като нов :)
 Оказа се , че две от свещите са "читави" и си ги запазих "за последно 10"...
 Утре сутринта ще видя резултата - дано да е добър...
 

radkoDI

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 169
  • SOUL 1,6 бензин, МТ; SEAT Toledo - 1,8 LPG
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2011, 07:11:31 pm »
Жорко, не само Черато-то има същите свещи, например за двигател на ceed 1.6L-U, DOHC-TCI, DIESEL (СВЕЧА НАКАЛИВАНИЯ от руски сайт от 1451 руб. или 67 лв./бр до 588 руб. или 26лв.) се използва в доста модели на КИА и ХЮНДАЙ, като например:
ACCENT 06MY
AVANTE 06
ELANTRA 06MY
GETZ
I20
i30
MATRIX
CEED 06
CERATO 06
FORTE
SOUL
RIO 05MY

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2011, 07:12:34 pm »
А няма ли да имаш проблеми с гаранцията поради това, че си ги сменил в неоторизиран сервис, или си ги занесъл в КМБГ ? Питам защото моите изгърмяха миналата зима когато бях на 23к км и бях принуден да ги сменя за по 93 лв едната, а тогава правех и ТО. Няма нужда да казвам, че накрая ми избиха зъбите със сметката  :-\
Guns don't kill people ... people kill people ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2011, 07:22:38 pm »
свещите са консуматив(както и другите консумативи),следователно  .......Знам ли,мисля,че не е наложително да си ги вземеш точно от кмбг 8-)
Жорка,мерси за споделянето и симптомите music

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2011, 07:22:58 pm »
И аз така едва палех преди няколко дни. Смених бензина и вече съм кибрит. Бях с 95 на Лукойл и го смених с 95-плюс на ЕКО. Явно разликата е огромна и аз вече официално обявявам бойкот на Лукойл.

Мисълта ми беше, смени нафтата. Може би свещите са ти били наред, а си сипвал бълвоч някъв.
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 07:28:21 pm от ivannlbc »
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2011, 07:24:22 pm »
И аз така едва палех преди няколко дни. Смених бензина и вече съм кибрит. Бях с 95 на Лукойл и го смених с 95-плюс на ЕКО. Явно разликата е огромна и аз вече официално обявявам бойкот на Лукойл.
Както си говорехме снощи,поизчакай да издухаш лукоилският.
Пробвай и ромпетролският crazy

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2011, 07:32:22 pm »
Жоре, извинявай за смяната на темата, но щото Митето ме зачекна...

Веднага писах писмо на шефа на Ромпетрол и ето отговора:
"Здравейте,

Радвам се, че оценявате високо нашите горива. Основателно е. Карта за отстъпка може да получите на обекта Пазарджик, или на който и да е друг в нашата верига. За физически лица отстъпката е 2 стотинки, а за фирми – имаме различни програми, които ще ви бъдат обяснени на обекта. Може да изберете това, което ви устройва.

Поздрави:

 

Stanimir Smilkov

Commercial Director"

Две стотинки - две, кой ти ги дава. Мисля да си изкарам една карта и да тествам съвсем скоро. Очаквайте отзиви.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2011, 08:42:21 pm »
Едва ли му е от нафтата :-*
Открай време чакам клуба са се организира,за да действам с ходатайстване за отстъпки!
На който към успял,помогнал съм с карта,макар нищо са не влиза в нашата каса.
Очаквам среща с човек на високо ниво в таксиметрова компания,на него мисля са спомена за тях. После,през тях са взимаме карти

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #8 -: Октомври 12, 2011, 08:54:32 pm »
Нека отговоря на всички - явно има интерес...
1. Радко - братче , ама изобщо не се сетих да проверя в руските форуми... Да се ... - уж съм на "ТИ" с руския... wall А това , че стават от Черато го написах , за да може , ако някой си търси по магазините да им подскаже какво да търсят по складовете. Ако някой даде точен номер на свещите по каталог ще е супер !!!
2. Михайлов - питах за свещите дали са консуматив , дали може извън КМБ да си ги сменя и аз да си ги намеря - ВЕРОЯТНО до 30 000 км. се водят гаранционни , ама не е сигурно ; може извън КМБ (категорично !!!) и по този начин сменени НЕ МИ ОТПАДА ГАРАНЦИЯТА !!!!
3. Ванка , относно горивото - сипвам над 95 % САМО на "Ромпетрол" и съм много доволен !!! Явно на 100 000км е нормално да се сменят свещите - даже на бензинките се сменяха по-често. Аз лично много се притеснявах от смяна на свещите , защото карам за сефте дизел и преди всеки говореше , че това им е един много скъп разход. Е , разбрах , че не е чак толкова болка за умиране...

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #9 -: Октомври 12, 2011, 09:02:31 pm »
Със сигурност не е от нафтата-белият пушек при палене е сигурен показател за изгорели подгряващи свещи.
Иначе за гаранцията: не съм много сигурен, че е позволено. Вярно, че е консуматив, но е на двигателя, който пък е с удължена гаранция. Според мен може и да му направят проблем ако му се наложи да се възползва от гаранцията. Скоро ще ходя за годишно обслужване и ще ги питам.
Дано Митето е прав

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #10 -: Октомври 12, 2011, 09:12:41 pm »
Специално за гаранцията питах ПРЕДВАРИТЕЛНО в КМБ - няма проблем !!!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #11 -: Октомври 12, 2011, 09:53:14 pm »
номера е : 39273A10930А  8-)
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 09:56:13 pm от Митето »

radkoDI

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 169
  • SOUL 1,6 бензин, МТ; SEAT Toledo - 1,8 LPG
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #12 -: Октомври 12, 2011, 10:55:26 pm »
също и този: 367102A200 или 367102A100
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 10:58:50 pm от radkoDI »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #13 -: Октомври 13, 2011, 12:40:13 am »
аз съм на 90000км и в момента съм в сервиза за подготовка за зимата(смазване на разни чарколяци) и да разгледат проблема, който ми се появи миналата зима, при застудяване се проявява винаги - писания от Жоро проблем номер - в началото се чува едно 2-3 секундно "чупене на орехчета" от двигателя. При мен обаче това е съпроводено и от движение на оборотите нагоре-надолу.
Вече един ден колата е в сервиза и разучават какво се случва.
Пък и да ми закрепят както трябва подкалниците, че са се разхлабили и дрънчат.



« Последна редакция: Октомври 13, 2011, 12:42:20 am от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #14 -: Октомври 13, 2011, 01:42:04 pm »
Нека отговоря на всички - явно има интерес...
...
2. Михайлов - питах за свещите дали са консуматив , дали може извън КМБ да си ги сменя и аз да си ги намеря - ВЕРОЯТНО до 30 000 км. се водят гаранционни , ама не е сигурно ; може извън КМБ (категорично !!!) и по този начин сменени НЕ МИ ОТПАДА ГАРАНЦИЯТА !!!!
...

За съжаление не са гаранционни, както казах ми избиха зъбита със сметката (93 лв. на свещ + самото ТО). Но виж, това с гаранцията ме изненада. То и маслото е консуматив, ама ако не го смениш при тях и гаранцията се изпарява, за това ми е много странно, но дано нямаш проблеми.
Guns don't kill people ... people kill people ...