Автор Тема: Подгряващи свещи за Сийд  (Прочетена 19243 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2011, 04:49:28 pm »
Нека отговоря на всички - явно има интерес...
...
2. Михайлов - питах за свещите дали са консуматив , дали може извън КМБ да си ги сменя и аз да си ги намеря - ВЕРОЯТНО до 30 000 км. се водят гаранционни , ама не е сигурно ; може извън КМБ (категорично !!!) и по този начин сменени НЕ МИ ОТПАДА ГАРАНЦИЯТА !!!!
...

За съжаление не са гаранционни, както казах ми избиха зъбита със сметката (93 лв. на свещ + самото ТО). Но виж, това с гаранцията ме изненада. То и маслото е консуматив, ама ако не го смениш при тях и гаранцията се изпарява, за това ми е много странно, но дано нямаш проблеми.
Ще видим след час като отида в сервиза с какво ще ме посрещнат мен :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2011, 08:50:04 pm »
е явно добре са те пресрещнали crazy
Никъв те няма :)

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #17 -: Октомври 13, 2011, 09:50:48 pm »
Сигурно сега им духа да подгреят, че да запали
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #18 -: Октомври 13, 2011, 10:16:35 pm »
ххаха,в тоя порой,едва ли ще стане  rofl

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #19 -: Октомври 15, 2011, 01:29:08 am »
ех, тарикати, голям смях ви хваща а?
колата си пали няма никакви проблеми
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #20 -: Октомври 15, 2011, 09:18:19 am »
А  какво и правиха?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #21 -: Октомври 24, 2011, 09:59:09 pm »
смазваха тук таме, исках да ми затегнат подкалниците и гледаха подгревните свещи, но не ми ги смениха
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #22 -: Ноември 16, 2011, 02:07:33 pm »
Такаааа....
След смяната на четирите свещи (две бяха дали фира) за съжаление проблема си остана същия - по-трудно палене , диско-пушиляци от ауспуха в началото....
Пах ходих до Стоян в ПЗ , гледа човека , пробва с едни шишенца май обратната нафта , релето и някакъв температурен датчик и нищо... Звъня няколко пъти до София и се оказа , че сме май за смяна на компютъра... Ужас !!!!! А и само в София правели това... Още по-голям ужас !!!!!
Както и да е - искам-неискам отидох в понеделник в Софийския сервиз в записания час - всичко беше О.К. с приемането.
Вчера ми се обадиха , че колата е готова и мога да си я взема. Плахо попитах какво ме чака финансово (разбрах , че компютъра е с цена 2-3-4000лв ) - отговорът беше : " Ами нищо - това е по гаранция ..." . Психически се бях подготвил за едни четирицифрени сметки , ама -има Господ !!!
Оказа се , че някакъв кабел от /към компютъра нещо не работел добре и от там се получава едно лъгане на някакъв датчик (температурен) , който един път отчита примерно -20 градуса външна температура, а след 5секунди +23 градуса и от там подава лъжлива информация към компа , той към релето , то към свещите и т.н.
Нарочно оставих колата да си я взема днес , та днес сутринта като я запалят на студено да се види как пали - всичко било перфектно.
Утре сутринта ще я видя лично как пали и ако има проблем пак ще пиша тук. Иначе спирам.
Искам да благодаря на едно младо момче - инженер в сервиза (Иван) - голям пич е !!!!!! Държа се съвсем коректно с мен , обясняваше ми всичко подробно и простичко , като си взех колата пак ми обясни всичко. Исках да го почерпя "едно кафе" категорично ми отказа почерпка и то с думите "Ама , моля ти се - ние затова сме тук...". Голяма работа е !!! Евалла !!!
« Последна редакция: Ноември 16, 2011, 02:10:55 pm от jorko.b67 »

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #23 -: Ноември 16, 2011, 03:07:34 pm »
За Иван аз също подкрепям. ok

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #24 -: Ноември 16, 2011, 09:07:31 pm »
Така сме Ивановците.  bye ;D
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #25 -: Ноември 17, 2011, 08:38:41 am »
Преди десетина минути (около8.15ч) направих първо палене за деня след връщането от сервиза.
Резултат - колата запали , все едно сега излиза от магазина с нови свещи , нов акумулатор (моя е вече на 4 години и 1месец и това му е пета зима). Няма бавно палене , няма "чупене на орехи" , няма пушек... - въобще резултата е поразителен !!!
Отново благодаря на Стоян от Пазарджик и на хората от софийския сервиз за работата - в този случай на бялото , черно не мога да кажа !!!
Това е !

Lance

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #26 -: Ноември 17, 2011, 02:02:35 pm »
А защо при по-малко от 4 изгорели свещи ти сменят и четирите, това ме учудва в цялата тази тема?
Once a Kia - always a Kia.

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #27 -: Ноември 17, 2011, 04:40:12 pm »
Вероятно защото свещите имат определен "живот". Дори и да не са изгорели всичките, много вероятно е здравите да сдадат багажа съвсем скоро след другите. Хората са преценили, че няма смисъл да се сменят една по една и да се разкарва по няколко пъти човек.

Подобно са крушките на фаровете - на предната кола ги сменях заедно и имах една "резервна". Обикновенно и двете крушки от комплекта изгаряха с разлика до 2 седмици.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #28 -: Ноември 17, 2011, 05:10:47 pm »
След всичките ми питания по ВСЯКАКВИ майстори , 100 % отговорите им бяха , че трябва свещите да се сменяват и четирите...

Lance

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #29 -: Ноември 17, 2011, 05:32:29 pm »
Е, то от гледна точка на майсторите е най-добре при изгоряла свещ да ти сменят и накладките, за да ти вземат колкото се може повече пари  :-* Факторът, че ти сменят всичките свещи, за да ти спестят разкарването, ми се струва не много сериозен;)

С две думи - ако няма конкретна логика защо се сменят всички 4, не виждам защо трябва да се прави. Освен това говорим за разлика от около 300+ лв., доколкото разбирам, между 1 и 4 свещи.

По отношение на колегата с крушките за фаровете - аз преди 2 седмици си смених само една крушка и засега (да чукна на дърво) други не са ми изгорели.
Once a Kia - always a Kia.