Автор Тема: Подгряващи свещи за Сийд  (Прочетена 19281 пъти)

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #45 -: Декември 01, 2011, 08:23:44 pm »
Другарчета, всички пишете за гаранцията, какво, как, при какви обстоятелства и процедури, но нещата не стоят така както си мислите. Гаранцията на колата се "заключва" от КМБ едностранно, дори без да ви уведомят като собственик и клиент.

А, колко от Вас са сигурни че гаранцията им важи и към момента?

КМБ си позволяват да нарушават грубо правата на клиентите си и свалят от гаранция автомобили, дори за монтирани консумативи извън техни сервизи (описани в гаранционната сервизна книжка - крушки, филтри и т.н.)

Затова скоро ще бъде факт първото дело заведено за този проблем. Тогава КМБ ще трябва да доказват пред съответните органи прави ли са, защо са прави, и всъщност имат ли такова право, а не просто да цитират производителя...който хабер си няма какво се случва в България.

Повечето от нас нееднократно са споделяли за проблеми с гаранционно и сервизно обслужване от КМБ, но това е така, защото сме малко и те ни "лекуват" един по един.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #46 -: Декември 02, 2011, 12:13:35 am »
"......А, колко от Вас са сигурни че гаранцията им важи и към момента?....""
Приятелю , аз съм сигурен , че колата ми е гаранционна и в момента ! bravo
Защо и как ?
Много просто - както вече писах , преди една -две седмици (вече не помня колко) , колата ми за първи път посети софийския сервиз с предварителна диагноза "...вероятно компютъра е заминал и май ще се наложи смяна с друг..." , което изразено в цифри се оказва "..не знам точно , но отива към 2-3-4000 лв...".
Нали се сещаш , че ако става дума за отказване на гаранция от страна на КМБ заради сменена изгоряла крушка на заден номер(примерно) с нова , закупена от първата бензиностанция е безмислено(заради стойността), то в моя случай за да ми откажат скъпия ремонт по гаранция , трябваше колата да я изкормят и от "9 кладенеца вода да извадят" за да си платя аз.... crazy
И крушките на задния номер съм сменял , и габаритите съм сменял , и съм с ксенон , и накладките не са ми "оригинални" , и гумите също... И всичкото това няма как да не са го видели.....
24 часа колата беше при тях - и освен това се оказа , че и някакви тампони сменили (значи са гледали и предница , и задница , и средница) , а и си личи къде са пипали (ровили) , пък и се усеща след излизането от бокса.... ok
Една стотинка не са ми взели нито за работа , нито за частите , следователно всичко това е минало по гаранция...
Та , затова си знам , че имам гаранция.
Дано да не ми се случва (да чукна на дърво) , но ми е трудно да си представя как ще са ми махнали гаранцията , пък и няма да са ме уведомили за това  %) - все си мисля , че първо трябва да се констатира , да се направи протокол , който да се разпише от клиента (съгласен/несъгласен) , най-вероятно (не съм юрист) има и други процедури , защото гаранцията струва пари в началото и ние сме си платили за това в цената на колата...
Май много писах - ще стане досадно , затова спирам.




smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Подгряващи свещи за Сийд
« Отговор #47 -: Декември 02, 2011, 02:07:15 am »
гаранцията може да се отказва след като има повреда причинена от част поставена извън гаранционния сервиз и части, които не съотвестват на предписаните мерки.
гаранцията си е гаранция
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT