Автор Тема: Зимни гуми  (Прочетена 1888 пъти)

Lance

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Зимни гуми
« -: Октомври 13, 2011, 01:42:38 pm »
Колеги, тъй като наближава сезонът за смяна на гумите, мисля, че една такава тема ще е интересна през следващите няколко седмици.

Като цяло имам 2 основни въпроса относно зимните гуми, с които карате, но ще се радвам да споделяте и други коментари по темата. Нека започна от там, че имам Сий'д 2007-ма година и както знаете, фабричните гуми са Мишелин 205/55/16. Единият ми въпрос е дали някой има впечатления от Hankook същия размер, а моделът по спомени е 440?

Вторият ми и по-основен въпрос е на колко сезона са гумите, които в момента карате? Аз съм с фабричните и имайки предвид, че в момента съм на 93 000 км за 4 години, значи те са на около 40 хиляди или по-малко, тъй като през лятото логично карам повече. Днес ще меря колко е грайферът, но ако е над 4 мм примерно, според вас има ли живот за още една зима (около 10 хил. км) в тези гуми? Докато ги свалях миналата година, не съм имал проблем със стабилността - само на едно малко заледено нагорнище буксувах малко, но на лед, каквото и да сложиш, все ще буксуваш.

Мерси предварително за отговорите ;D
Once a Kia - always a Kia.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Зимни гуми
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2011, 02:36:23 pm »
аз мисля,че 1 тема е достатъчна!

http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,1800.msg20795.html#new