Автор Тема: Блокиращи/заключващи системи на вратите - лесно чупещи се!  (Прочетена 3781 пъти)

tsveta_pile

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте,
Никъде не видях някой да споменава за заключващите механизми на вратите. Явно само нашите деца зверски дърпат дръжките, докато са заключени или има някаква недомислица в системата.
Мисля че ситуацията се случва когато задната врата е заключена и едновременно се отваря отвътре и се отключва с бутончето на предното табло (за отключване на вратите), ей тогава нещо се чупи и после врата никога не може да се отваря отвътре - много тъпо. Вече за втори път се случва това.
Някои има ли подобен проблем?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
то след 2-о дръпване,не се ли отварят вече krivogled
май с децата не е наред нещо crazy

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Виж дали не е бутнато копчето на защитата за деца.Ако е включено няма да се отваря от вътре.

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
За три години за първи път чувам за подобен проблем. По-скоро проблема е в начина на експлоатация, след като за втори път се чупи механизма на вратата.

tsveta_pile

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Така е след 2-рото дръпване вратата се отваря по принцип. Но не знам дали от това че в момента на второто дръпване се натиска точно тогава и бутончето за отключване на вратите или от това че прекалено силно се дърпа ръчката за отваряне на вратата, но се счупи.
Лостчето (копчето) което е отстрани на вратата си е отключено, т.е. вратата би могла да се отвори отвътре по-принцип.
Механизмът вече ни го сменяха веднъж, така че явно на другите не им се е случвала тази неприятна ситуация, но пък и да няма никаква протекция...не е добре.
Едва ли детето е толкова силно че да счупи механизма ръчно (пък и да е толкова силно , би трябвало самата дръжка да се счупи от пренапрежение, а не нещо вътре във вратата).
Пък ако е съвпадение на действия, трябва да има автоматично изключване на едното действие, което пак да предпази от чупене...
Е ако някои не вярва може да пробва изброените ми варианти :-) със сигурност ще се счупи...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
помолете тогава киа,да ви изключат опцията за заключване на вратите crazy

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
На мен, няколко пъти ми се е случвало едновременно със натискане на бутона за отключване на вратите, пасажера също да се опитва да отвори вратата с дръжката отвътре, но след това никога не е имало проблем с механизма на вратата.

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
И аз исках да ми изключат тази "екстра" със заключването на вратите при 40 км\ч, но казаха че не може. Много лошо, щото като возя някой който не знае че от втория път се отваря вратата и започва да дърпа яко.. Ще слагам надписи май май :)
При про-то няма нужда от тази защита (която мисля е за деца) защото малко дете така или иначе няма да седи отпред, нали?

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
И аз исках да ми изключат тази "екстра" със заключването на вратите при 40 км\ч, но казаха че не може. Много лошо, щото като возя някой който не знае че от втория път се отваря вратата и започва да дърпа яко.. Ще слагам надписи май май :)
При про-то няма нужда от тази защита (която мисля е за деца) защото малко дете така или иначе няма да седи отпред, нали?
Може да се изключи 100%. Всички други отговори не са верни!
Просто не им се е занимавало, макар че е работа за 5 минути
Love is suicide!

tsveta_pile

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Е явно само на нас се е случило това двукратно. Както и да е, много сме силни и ги чупим silen. Мерси за отговорите все пак!