Автор Тема: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI  (Прочетена 17454 пъти)

krasenk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« -: Ноември 02, 2011, 10:43:27 pm »
Здравейте!

Спрях се на една Kia Ceed 1,6 CRDI (115к.с.) и реших да потърся съвет тук преди да осъществя покупката. Колата е от 2007г, купувана и карана в България ~70хил км. Има една година остатъчна гаранция. Оборудването е EX. Много ми допада визията на колата. Днес и направих тест драйв и се представи перфектно. Двигателя дърпа доволно и вози приятно. Ако може да ме посъветвате за слаби места на колата и потенциални проблеми, за които трябва да обърна по-специално внимание когато я закарам на сервиз - какво е най-важно да се прегледа и т.н.
Имам предложение и Kia Ceed 1,4 бензин от същата 2007г, но с по-семпло оборудване. Естествено и цената е по-ниска. Лично аз намирам дизеловият вариант за по-приемлив, но ще се радвам ако споделите мнение.

Нямам много практически опит като шофьор затова ще оценя всеки съвет от вас :) Благодаря ви предварително!
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 10:45:31 pm от krasenk »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2011, 12:03:16 am »
привет,

за мен дизела има няколко предимства - по-малък разход, има турбо
има и няколко недостатъци - по-скъпа поддръжка, по-шумен

щом колата е карана в БГ и има остатъчна гаранция, то трябва да е сервизирана само в сервизи на КИА.
Поискай от представителството да ти дадат историята на колата. Колко пъти и за какво е влизала в сервиза.
Принципно и моята е 2007г и колите произведени в тази година лично на мен ми харестват повече от последващите произведени, според мен материалите са по-качествени + това че вратите им се затварят супер леко.

Иначе щом колата е гаранционна мисля че нямаш за какво да се кахъриш


Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« Отговор #2 -: Ноември 03, 2011, 12:25:18 am »
За колата (1,6/115к.с.) - или хубаво , или нищо.... write
Най-добре се вижда от написаното по форума ни - никакви сериозни проблеми...
И аз съм с такава - никакви проблеми (освен 5 бр. сменени гаранционни биалетки).
Ако е 2007г. и е на 70 000км. , то тогава гаранцията не би трябвало да е още една година , до 2014г. или до 150 000км.
Ако искаш да я гледат в сервиз , мисля че най-добре е да отидеш в оторизиран сервиз на КИА - хем историята ще ти покажат , хем някой външен  майстор да не ти пипне нещо и после - хайде без гаранция...
Най-вече гледай/слушай дали не й тропа нещо по предницата , дали пуши и лесно пали ако й е сефте за деня . Виж и третия стоп при пръскалката да не е спукан , че стопа е малко над 256 лв...  За друго не се сещам..
Като я подкараш вече си гледай скорости , съединител , уредите дали работят (това вече са си стандартни неща) - друго няма...
А , искай сервизната книжка ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и виж на всеки 15 000 или една година дали е минавала на ТО.
Успех и после драсни някой ред..
А що се отнася дали да е дизел или бензин - направи си сметка колко километра ще минаваш на година - ако е около и над 12 000 - твърдо дизел !!!

krasenk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« Отговор #3 -: Ноември 03, 2011, 12:38:43 am »
Много ви благодаря за подробните отговори. Точно от такива мнения имах нужда. Във Варна ще я карам да я гледам. Макар че доколкото разбрах варненския КИА сервиз е доста трагичен, но... за една пълна диагностика все ще се справят. Колата е купена с 5г гаранция... Поне така ми казаха собствениците.

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2011, 08:51:48 am »
Гаранцията на двигателя и скоростната кутия е 7год.За мен избора е 1,6CRDI.Перфектен двигател,много пъргав за това купе,много икономичен, тих за дизел и въртящия момент на двигателя доставя огромно удоволствие при шофиране.успех

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« Отговор #5 -: Ноември 03, 2011, 11:10:07 am »
изрично питай в сервиза,дали ще ти продължат гаранцията!

Колата е повече от перфектна crazy

Успех и приятно каране ,ако я вземеш music

Аз отивам да си мия моята убавица  music


stanislavvi

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
  • 2.0 CRDI 140 hp
Re: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« Отговор #6 -: Ноември 03, 2011, 05:32:02 pm »
Ако не е тайна каква е цената ?

krasenk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« Отговор #7 -: Ноември 03, 2011, 08:21:15 pm »
Цената е ~14000

krasenk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« Отговор #8 -: Ноември 03, 2011, 10:09:35 pm »
Прочетох темата за ремонтите по гаранция. Изглежда колата не е с много надеждно окачване :o Забелязах доста хора да сменят биалетки и други части по окачването редовно :( Или тези неща са нормални. Това ще ми е първа кола и нямам много познания в тази област... Май слабите места на гаранционните коли са окачването, аудио системата и проблеми по кормилната уредба. Поправете ме ако греша  crazy

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« Отговор #9 -: Ноември 03, 2011, 10:17:41 pm »
Само това.Кормилният проблем ,не е задължиелно да ти се появи!
Биалетките с нашите пътища,нещо нормално devil
Аудиото,само определени партиди 8-)
Колата си е с перфектно окачване.Моята какви ями е яла,ама нямам проблеми crazy

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« Отговор #10 -: Ноември 03, 2011, 10:19:22 pm »
Прочетох темата за ремонтите по гаранция. Изглежда колата не е с много надеждно окачване :o Забелязах доста хора да сменят биалетки и други части по окачването редовно :( Или тези неща са нормални. Това ще ми е първа кола и нямам много познания в тази област... Май слабите места на гаранционните коли са окачването, аудио системата и проблеми по кормилната уредба. Поправете ме ако греша  crazy

1.кормилната уредба имат само определени бройки проблем, в които пада и моята бройка. Проблема се отстранява гаранционно с подмяна на една част. Проблема не е фатален, а по-скоро дразнещ, защото се получава едно тропане/чукане във волана.

2.окачването е здраво, зависи как караш. Примерно аз не скачам по шахти дупки .... не съм душманин на колата си. При мен има за 90000км само 2 биалетки сменени - десни, и обяснението е че в дясно има повече неравности, щахти и дупки и ги целя повече :)
винаги когато влизам в сервиз искам проверка на окачването и винаги отговора, че колата ми била супер стегната.

3.аудио системата, аз лично проблема, който съм забелязал е с MP3 дисковете, че от време на време ги плюе. Иначе - радио или CD ... проблем няма никкаъв. Още повече, че озвучението на Сийда е според мен доста добро.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

krasenk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« Отговор #11 -: Ноември 03, 2011, 10:24:19 pm »
Благодаря отново за отговорите! Значи колата най-вероятно ще я карам на сервиз в събота и ако няма никакви проблеми може скоро да ви стана колега  crazy

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« Отговор #12 -: Ноември 03, 2011, 10:30:52 pm »
Благодаря отново за отговорите! Значи колата най-вероятно ще я карам на сервиз в събота и ако няма никакви проблеми може скоро да ви стана колега  crazy
УСПЕХ! Колата е хубава!  ok
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

krasenk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« Отговор #13 -: Ноември 03, 2011, 11:43:34 pm »
Последен въпрос. Обещавам!  crazy Харесал съм в нета и една Шкода Октавия 1.9TDI 2006г, на подобни километри, с почти същите екстри и цена... Но не съм ходил да я видя още. Как бихте я сравнили Сиид с Октавия, знам че са различен тип кола, но все пак може би някои от вас имат впечатления от Шкода. Да също осъзнавам, че задавам този въпрос във форума на Киа  write

stanislavvi

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
  • 2.0 CRDI 140 hp
Re: Съвет за покупка на Kia Ceed 1,6 CRDI
« Отговор #14 -: Ноември 03, 2011, 11:59:38 pm »
мое лично мнение е че шкодата с със много по-старо излъчване и интериора не може да се сравнява със сийд-а.