Автор Тема: Спирачна система  (Прочетена 95404 пъти)

petar_89

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Спирачна система
« -: Ноември 04, 2011, 01:27:10 pm »
Здравейте колеги,като гледам колко теми съм пуснал май аз имам най много ядове с този модел на КИА Сепията преди 3 седмици ми отказаха спирачките на пат от София към Монтана насред магистралата при 130км не беше никак приятно...
Открих проблема и той е,че тръбичките на спирачната система са толкова изгнили че се чудя как въобще са издържали 13г.
отидох на майстор и той ми обясни че трябва да се свалят снадките на тръбичките за да се видело дали са на конус или не... мисля че ги нарече "шницове" ако не се лъжа но понеже са прекалено ръждиви не успях.
Та въпросът ми е някой знае ли какви са за този модел КИА СЕПИА 1.5i '96г. за да мога да си ги поръчам направо за да не губя повече време.  sorry

sadulako

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Спирачна система
« Отговор #1 -: Януари 09, 2012, 05:23:04 pm »
Колега, при минаването на годишен технически преглед не беше ли забелязано нещо?
Ако човек  види всички оферти, събрани на едно място, това добре ли е? Или по-скоро ще му повлияе негативно?

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Спирачна система
« Отговор #2 -: Януари 09, 2012, 06:29:45 pm »
Колега ,
тъй като КИА са сравнително малко разпространени коли , те съветвам да отидеш или в сервиз на КМБ , или в специализиран магазин за корейски автомобили (в София ги има достатъчно , но ти препоръчвам този на бул. "Хр. Ботев" 126-128). Там си носи и талона на колата за да могат да ти проверят необходимите части по талон...
Надявам се , че там ще ти свършат работа със спирачната магистрала...
Още една идея - влез в Гугъл и виж къде правят такива неща по поръчка - носиш , показваш , правят и - готово !
Успех !