Автор Тема: чип тунинг  (Прочетена 4042 пъти)

mercy

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 57
чип тунинг
« -: Ноември 09, 2011, 09:11:24 pm »
Колеги никъде не видях тема за чип тунинг. Някой да си е чипосал колата, да сподели, важи ли гаранцията или не, ако се сложи чип. Наблюдения около разхода след чип? Благодаря. Ако има подобна тема, моля модераторите да изтрият тази!

marina.m

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
Re: чип тунинг
« Отговор #1 -: Ноември 09, 2011, 11:19:33 pm »
При поставяне на чип гаранцията пада , ако не е поставен в КМБ. А там , май не слагат....
Ти си знаеш най-добре , но аз се чудя за какво толкова ти е притрябвал - някакви си 15-16 к.с. повече , а да си вдигнеш разхода и да си повредиш двигателя.. заслужава ли си ???
Да не си тръгнал да ходиш на Божурище ?
Ама за там пък ще ти е слаба колата и с чип , така че...ти си знаеш...

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: чип тунинг
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2011, 12:27:14 am »
При поставяне на чип гаранцията пада , ако не е поставен в КМБ. А там , май не слагат....
Ти си знаеш най-добре , но аз се чудя за какво толкова ти е притрябвал - някакви си 15-16 к.с. повече , а да си вдигнеш разхода и да си повредиш двигателя.. заслужава ли си ???
Да не си тръгнал да ходиш на Божурище ?
Ама за там пък ще ти е слаба колата и с чип , така че...ти си знаеш...
той е с 2.0 дизел, с чип ще вдигне с 30-40 коня :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

marina.m

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
Re: чип тунинг
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2011, 02:31:21 am »
Да , да - че и 3-4 понита като бонус.... :)

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: чип тунинг
« Отговор #4 -: Ноември 10, 2011, 09:09:09 am »
АКо е с 2.0 двигател да слага човека заслужава си , стига да не го притеснява гаранцията че отпада. От 140 става 170кончета на дайно тест.

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: чип тунинг
« Отговор #5 -: Ноември 10, 2011, 09:11:28 am »
При поставяне на чип гаранцията пада , ако не е поставен в КМБ. А там , май не слагат....
Ти си знаеш най-добре , но аз се чудя за какво толкова ти е притрябвал - някакви си 15-16 к.с. повече , а да си вдигнеш разхода и да си повредиш двигателя.. заслужава ли си ???
Да не си тръгнал да ходиш на Божурище ?
Ама за там пък ще ти е слаба колата и с чип , така че...ти си знаеш...

Жорка на мен 14-15 кончета на 1.4 двигател знаеш ли колко хубаво ще ми бъде? :) Като трябва да изпреварвам няма да трябва да изключвам климатика!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: чип тунинг
« Отговор #6 -: Ноември 10, 2011, 12:05:07 pm »
Ице , слагането на чип-тунинг е работа за дечурлигата. Това ми го е казал моя комшия Али (ако се интересуваш от гонките в Божурище ще разбереш за кого говоря - влез във vbox7 и напиши "Али Божурище" ). Мисля си , че той ги разбира тези работи много повече от мен , а навярно и от теб (не знам). Исках на предишната ми кола да сложа , но той ми каза : Жоро , не се занимавай с глупости - това е за момченца , които искат да си счупят колите. Ако искаш да имаш чип си сложи , но не при мен и после не ме търси да ти ремонтирам колата... Иначе мога да ти взема парите...
Та си направи сметката как ще си правиш после колата - ако не я ръчкаш с чип-а (за да я пазиш) , то за какво слагаш чип-а - и обратно....

mercy

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 57
Re: чип тунинг
« Отговор #7 -: Ноември 10, 2011, 12:13:56 pm »
Да не си тръгнал да ходиш на Божурище ?
Ама за там пък ще ти е слаба колата и с чип , така че...ти си знаеш...

 Това ми хареса. rofl Няма да ходя на Божурище, просто питам, интересуваше ме гаранцията отпада ли, но вече зная. А иначе в "дигитал тунинг", на всички марки и модели коли им дават да падне разхода с близо 1л/100, което не е малко, дори да запази сегашното си положение, 170 коня са си 170 коня, как и да го погледнеш, както казва "мечо пух"-колкото повече, толкова повече write.
 Та като заговорихме за гаранцията, колко беше тя на двигателя 150 000км или 5 години, нали така? Ето отдолу табличката, 60 нютона отгоре са си добра цифра, а и в момента е на промоция.




mercy

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 57
Re: чип тунинг
« Отговор #8 -: Ноември 10, 2011, 12:24:53 pm »
Ице , слагането на чип-тунинг е работа за дечурлигата. Това ми го е казал моя комшия Али (ако се интересуваш от гонките в Божурище ще разбереш за кого говоря - влез във vbox7 и напиши "Али Божурище" ). Мисля си , че той ги разбира тези работи много повече от мен , а навярно и от теб (не знам). Исках на предишната ми кола да сложа , но той ми каза : Жоро , не се занимавай с глупости - това е за момченца , които искат да си счупят колите. Ако искаш да имаш чип си сложи , но не при мен и после не ме търси да ти ремонтирам колата... Иначе мога да ти взема парите...
Та си направи сметката как ще си правиш после колата - ако не я ръчкаш с чип-а (за да я пазиш) , то за какво слагаш чип-а - и обратно....
Според мен без да се обиждаш, колега, но едва ли Али е някакъв фактор, че да дава такива "експертни" заключения, ако беше толкова пагубно за двигателите, фирмите произвеждащи чипове, нямаше да ги има на пазара, все пак за тях работят стотици инженери, и едва ли някой си Али е по голям от тях. Отделно, много от автомобилните компании, предлагат собствен чип тунинг, така, че едва ли биха си рискували репутацията, ако беше толкова страшно. Така, че според мен, можеш да изпратиш на "другаря" Али, много поздрави от мен. bye

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: чип тунинг
« Отговор #9 -: Ноември 10, 2011, 05:15:34 pm »
Ице , слагането на чип-тунинг е работа за дечурлигата. Това ми го е казал моя комшия Али (ако се интересуваш от гонките в Божурище ще разбереш за кого говоря - влез във vbox7 и напиши "Али Божурище" ). Мисля си , че той ги разбира тези работи много повече от мен , а навярно и от теб (не знам). Исках на предишната ми кола да сложа , но той ми каза : Жоро , не се занимавай с глупости - това е за момченца , които искат да си счупят колите. Ако искаш да имаш чип си сложи , но не при мен и после не ме търси да ти ремонтирам колата... Иначе мога да ти взема парите...
Та си направи сметката как ще си правиш после колата - ако не я ръчкаш с чип-а (за да я пазиш) , то за какво слагаш чип-а - и обратно....


Али не го познавам, но DigitalTuning ги познавам. Зависи какви са очакванията на всеки човек и каква мошност иска да постигне. Иначе пари да има човек и добри майстори , и всичко става. Ако човека сложи чипа от изестна фирма която се занимава с тунинг едва ли ще му се счупи колата защото няма да е първия нито последния който ще слага но ще му отпадне гаранцията но всеки си преценява , иначе има и това и дайно теста не лъже , така че всеки си има право да си прави каквото си иска по колата :
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 05:26:42 pm от aris »

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: чип тунинг
« Отговор #10 -: Ноември 10, 2011, 06:11:39 pm »
Еее , колега - няма за какво да се обиждам... ;D
А дали Али е някакъв фактор и дали е експерт в областта на правене на бързи коли могат да го кажат специалисти и експерти както в България , така и в други държави... :-\
А относно стотиците инженери - има ги и в правенето на детски колички - дечицата се радват на "бу"-то и това си е...
Честно , ама наистина честно - досега не съм чул някой да си е сложил чип-тунинг , да си го ползва сериозно - така , по предназначение и или скоро след това да не се откаже от него , или скоро да не прави двигател...
Иначе ти си прав - наистина ти главно питаше за гаранцията и всеки си е в правото да си прави по колата каквото му е на сърцето.
Дано да вземеш правилно (за теб ) решение и да те радва колицата ти !
Успех ! ok

mercy

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 57
Re: чип тунинг
« Отговор #11 -: Ноември 10, 2011, 06:27:33 pm »
 Мерси, колега, ще изчакам още малко да изтече гаранцията, за да ми омръзне още малко и да не стане някакъв фаул и след това мятам един чип..и те така... yahoo
« Последна редакция: Ноември 14, 2011, 06:16:45 pm от mercy »