Автор Тема: Проблем с паленето!  (Прочетена 5293 пъти)

sva86

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Проблем с паленето!
« -: Юли 12, 2011, 03:08:30 pm »
Здравейте един приятел има проблем с Спортиджа му и тъй като аз се опитах да му помогна да го
оправим се обръщам към вас за малко помощ!
Проблеме е следния:Автомобила работейки е започнал да гърми в смукателния колектор,след като я е изгасил и се опитал отново да я запали,колата неможе да запали!Чува се единствено пукане в колекторите,обикновенно това е знак за проблем с центровката,прескочил ангренаж и тн.Колата при самодиагностика не е записала никакви грешки!
Мерихме и двата датчика на колянов и разпределителен вал,като този на коляновия дори е заменен за проба,но ефект никакъв!Прегледахме белезите на разпределителния и зъбчатката на коляновия вал за разбита шпонка но всичко е безпроблемно!Закачвайки стробоскоп се вижда че искрата съвсем не е на място,но вече не се сещам за нищо което да отговаря за момента на подаване на искрата което да не сме проверили(освен самия комп).Та имам един въпрос ако някой от любопитство или по друга причина е поглеждал:Ако се гледа зъбния венец който е на маховика и от който чете датчика на коляновия вал на едно място ми се струва че липсва зъб,това място трябва да съответства на ГМТ или да е малко по рано(така смятам аз) та дали някой има представа когато направим липсващ
ия зъб да е точно на дупката на датчика,и погледнем белега отпред на шайбата на коляновия къде трябва да се намира според скалата:на ГМТ,малко преди него,или на съвсем друго място!С две думи ако направим мотора на ГМТ трябва ли липсващия зъб да е срещу датчика (или близо до него) в този момент!
Колата е 2.0 16V DOHC 1996.

Благодря предварително!

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Проблем с паленето!
« Отговор #1 -: Юли 18, 2011, 07:43:41 am »
Разполагам с апаратура на вътрешно фирмено ниво(дилърска) за диагностика и ремонт на Киа и Хюндай
Бих могъл да помогна при откриването и отстраняването на проблема.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

ivron

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Проблем с паленето!
« Отговор #2 -: Юли 28, 2011, 08:41:41 am »
Здравейте, има ли резултат от тестовете?

bobo77

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Проблем с паленето!
« Отговор #3 -: Октомври 17, 2011, 05:15:12 pm »
Имах същия проблем, оказа се пробила бобина на свещите.
KIA Sportage 2000 2.0 16v 128hp

miki

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Проблем с паленето!
« Отговор #4 -: Април 03, 2013, 09:55:34 pm »
имам същият проблем киата е бензиножа със старият мотор не пали на стартер , само на дърпане и загрява за 1 минута, признак на лоша центровка  , проверихме всичко, дори и маховика.Всички зъби са си там.Дайте някакъв съвет моля.