Автор Тема: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI  (Прочетена 90629 пъти)

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #120 -: Септември 04, 2012, 09:28:39 am »
Намерих предавателните числа на i30 и Sportage за 1.6 GDI. При Sportage кутията е с по-къси предавки, така че би трябвало да усещаш колата пъргава колкото i30.


i30


Sportage



Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #121 -: Септември 05, 2012, 02:26:47 pm »
По късите предавки не означават, че по-бързо ще набира а да има повече мощност по нагорнище например. С тях след определена скорост(по ниска от на колите с норамални предавки) двигателя просто много ръмжи, а колата не върви.
« Последна редакция: Септември 05, 2012, 02:28:18 pm от Shadow »

yaskam

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #122 -: Септември 13, 2012, 07:45:14 pm »
Принципно не с е интересувам от Sportage -за сега!
Но човек никога не знае във форума имаме доказателства за подобни обрати :)
Нека да нелея и аз малко масло в огъня:
http://www.whatcar.com/car-reviews/kia/sportage-crossover/video/25990-3
Англичаните намират 1.6GDI по-резонна покупка! Признавам си че ме изненадаха ;D
Там обаче вкараха едно изречение което ме уби: -Таблото на Кашкай било по- stylish от това на Sportage  :)

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #123 -: Септември 13, 2012, 08:56:11 pm »
Подобно на Autobild, които си хвалят местното производство, така и автожурналистите на острва не спират да сипят хвалби по кашкавала, защото се произвежда там.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #124 -: Септември 13, 2012, 10:32:06 pm »
Понеже излизат предимно от двата острова ревюта (UK и Австралия) и аз бях втрещен от някои сравнения с Кашкай. Това с по-стилния интериор ясно си го спомням и ми беше забавно, защото ги бях виждал и двата. Някои бягат към Yeti и Duster, а за мен единствената алтернатива беше Кашкай. Голямото предимство на нашите обаче е именно по-модерният дизайн отвън и отвътре.

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #125 -: Септември 14, 2012, 06:55:56 am »
При мене все още Yeti e алтернатива, ама поне успях със сигурност да се убедя, че не искам дизел. A кашкавалът наистина е добре изработен, но е морално остарял и на всичкото отгоре е тесен и има малък багажник. Вътре е по-тясно от моя pro_cee'd.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #126 -: Септември 14, 2012, 11:15:17 am »
При мене все още Yeti e алтернатива, ама поне успях със сигурност да се убедя, че не искам дизел. A кашкавалът наистина е добре изработен, но е морално остарял и на всичкото отгоре е тесен и има малък багажник. Вътре е по-тясно от моя pro_cee'd.
Хубавото на  Yeti е, че предлагат бенз+турбо. Тествал съм тако 160 коня и останах доволен от 1500 оборота почваше да дърпа.

yaskam

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #127 -: Септември 14, 2012, 03:44:06 pm »
При мене все още Yeti e алтернатива, ама поне успях със сигурност да се убедя, че не искам дизел. A кашкавалът наистина е добре изработен, но е морално остарял и на всичкото отгоре е тесен и има малък багажник. Вътре е по-тясно от моя pro_cee'd.

Не, че те зарибявам (опазил ме Бог)за Qashqai, но вече има нов модел
http://www.autoexpress.co.uk/nissan/qashqai/35585/next-nissan-qashqai
Стария модел не беше красавец, а новия според мен е с още по-противоречив дизайн- но това е въпрос на вкус. Nissan са подкарали една тенденция на грозотии започвайки с онова творение-  Joke ли беше Juck-ли, очудващо и за тях се намират клиенти.
Yeti от своя страна също не е красавец, но си има собствен чар. Багажника и на двете е малък, но Yeti e толкова вариетивно, че компенсира до някъде този неодстатък. За качествата на колите мисля че няма какво да кажа повече от всичко написано, но w Nissan-а ми опира главата в тавана, а диаметъра на завой на Йетито е без конкуренция в този клас коли.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #128 -: Септември 17, 2012, 11:33:03 am »
Колега yaskam в новият Qashqai се долявят чертите на Murano.На мен ми допада!

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #129 -: Септември 17, 2012, 11:57:58 am »
При мене все още Yeti e алтернатива, ама поне успях със сигурност да се убедя, че не искам дизел. A кашкавалът наистина е добре изработен, но е морално остарял и на всичкото отгоре е тесен и има малък багажник. Вътре е по-тясно от моя pro_cee'd.

Не, че те зарибявам (опазил ме Бог)за Qashqai, но вече има нов модел
http://www.autoexpress.co.uk/nissan/qashqai/35585/next-nissan-qashqai
Стария модел не беше красавец, а новия според мен е с още по-противоречив дизайн- но това е въпрос на вкус. Nissan са подкарали една тенденция на грозотии започвайки с онова творение-  Joke ли беше Juck-ли, очудващо и за тях се намират клиенти.
Yeti от своя страна също не е красавец, но си има собствен чар. Багажника и на двете е малък, но Yeti e толкова вариетивно, че компенсира до някъде този неодстатък. За качествата на колите мисля че няма какво да кажа повече от всичко написано, но w Nissan-а ми опира главата в тавана, а диаметъра на завой на Йетито е без конкуренция в този клас коли.


На мен ми прилича на смесица от Мурано + голям процент от сглобявания в ловеч Hoover  crazy
И нисан, като тойота пратиха дизайна си в киреча (с изключение на Z350 и GTR-а)...
Yeti и останалите шкоди, и като interior / exterior изглеждат морално остарели..но това си е само мое мнение.
Колегата смело да поръчва sportage :)

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #130 -: Септември 17, 2012, 01:12:40 pm »
Колегата още се чуди. В събота ходих да тествам Yeti-то. Винаги Sportage ми е бил фаворит, но сега се двоумя. Yeti-то има много достойнства, които само при при шофиране могат да се отчетат. Ще почакам офертата на ЕТ и после ще пусна една отделна тема.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #131 -: Септември 17, 2012, 01:15:20 pm »
Колегата още се чуди. В събота ходих да тествам Yeti-то. Винаги Sportage ми е бил фаворит, но сега се двоумя. Yeti-то има много достойнства, които само при при шофиране могат да се отчетат. Ще почакам офертата на ЕТ и после ще пусна една отделна тема.
Ако ще вземаш бензин за мен по-добре е Yeti. Мое мнение  bye. До колкото си спомням 1,4 ТСИ беше избран за двигател на годината.
« Последна редакция: Септември 17, 2012, 01:22:06 pm от Shadow »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #132 -: Септември 17, 2012, 01:21:23 pm »
Колегата още се чуди. В събота ходих да тествам Yeti-то. Винаги Sportage ми е бил фаворит, но сега се двоумя. Yeti-то има много достойнства, които само при при шофиране могат да се отчетат. Ще почакам офертата на ЕТ и после ще пусна една отделна тема.
Ако ще вземаш бензин за мен по-добре е Yeti. Мое мнение  bye
1.8Т е двигател доказал се в годините, но пък понеже съм карал Шкода, съм регистриран в Шкода-форума и ми прави малко лошо впечатление, че собствениците на Yeti бензинки се оплакват, че им харчи масло...
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #133 -: Септември 17, 2012, 01:25:24 pm »
Колегата още се чуди. В събота ходих да тествам Yeti-то. Винаги Sportage ми е бил фаворит, но сега се двоумя. Yeti-то има много достойнства, които само при при шофиране могат да се отчетат. Ще почакам офертата на ЕТ и после ще пусна една отделна тема.
Ако ще вземаш бензин за мен по-добре е Yeti. Мое мнение  bye
1.8Т е двигател доказал се в годините, но пък понеже съм карал Шкода, съм регистриран в Шкода-форума и ми прави малко лошо впечатление, че собствениците на Yeti бензинки се оплакват, че им харчи масло...
То това важи и за 2дизел и там им харчи. Имам колеги с 1,2 ТСИ и 1,4 ТСИ и не им харчи масло. 1,4 вече го има и 140 коня.

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: KIA SPORTAGE 2011 1.6GDI vs. 1.7 CRDI
« Отговор #134 -: Септември 17, 2012, 02:46:48 pm »
За 1.4 ТSI очаквам оферта, но нека не пълним тази тема със шкоди и кашкавали :)
Ще отворя нова тема за Yeti срещу Sportage само да събера всички интересни параметри.