Автор Тема: Мнение-Киа Про сиид  (Прочетена 20311 пъти)

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Мнение-Киа Про сиид
« -: Юли 23, 2008, 10:40:43 pm »
Здравейте,
реших да си поръчам Кия Про Сийд 1.6 ЕХ
В момента събирам информация за двигателите, пробвах мадела с 1.4 бензинов двигател и 1.6 дизел.
Сравнявайки данните по каталог се насочих към 1.6 бензин.
Моля ако някой има впечатления за бензиновия 1.6 да сподели впечатленията си.
Как стоят нещата с поръчката на автомобила, за колко време се доставя колата, по офиц.данни срока е от 30 до 90 дни, за сервиза и резервните части на Кия България досега не чух добра дума от никой.
Моля модераторите да преместят темата в друг раздел ако считат че не е за този!
Поздрави на всички, надавям скоро и аз да карам Кия: ;D


Тъй като темата се заформи с доста интересни неща за модела, договори и др., ще я стикна за да се вижда веднага.
Моля, спамете в нея, защото ще се разчисти. Само полезна информация да се пуска за всички бъдещи собственици, колебаещи се за модела.
dani
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 12:57:14 pm от dani »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Инфо Киа
« Отговор #1 -: Юли 23, 2008, 10:47:51 pm »
дам,преместих я тая тема :D

Значи за бензиновия незнам,но дизелчето си е друго нещо.

Ако си на зор и искаш да стане бързо с новата кола,мисля  че можеш и за цената да се договориш леко с дилара,ако имат налични на склад!

Ако си решил да добавяш екстри,отлиташ към дългия срок на изчакване(около 90 дни) и (тук да спомена,че днес чух за някъв случай в ИНД,че вече 130дни немогат да направят доставка на И30 afro2) и си ги чакаш като поп.

Относно сервиза,еми то тук в БГ ,няма много сервизи от които да си доволен alc

п.п.

нека си кажат и колегите с бензинките,не само да четат cowboy
« Последна редакция: Юли 23, 2008, 11:13:40 pm от lilostich »

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #2 -: Юли 24, 2008, 03:32:51 pm »
Аз карам pro_cee'd 1.4 и съм много доволен от мотора. Икономичен е и вървежен за моите разбирания. Според няколко източника от интернет изданията 1.4 бензина е за предпочитане пред 1.6. Ако караш много, може вместо 1.6 бензин да вземеш 1.6 дизел 90 коня за горе долу същите пари. Ако поръчваш се приготви за минимум 2 месеца чакане. Аз толкова чаках, но сега е сезонът на отпуските и може би заводът в Словакия не работи с пълния си капацитет.

Ще споделя някои минуси на модела:

-задната предавка влиза малко трудно
-катастрофален изглед назад - доста време свиквах с паркирането
-окачването е настроено по-твърдо от 5-вратия сийд и вози доста грубо по нашите улици, но пък по завоите няма грешка
-труден достъп до задните седалки, а предните нямат механизъм за връщане в обратната си позиция, след като са били сгънати, за да влезе някой отзад.



Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #3 -: Юли 24, 2008, 03:51:46 pm »
все пак си купуваш кола с две врати .......има си го неудобството, а за колегата еи ся ще му кажа какво има налично в БГ  ,,,,, ok

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #4 -: Юли 24, 2008, 03:56:44 pm »
аз с този дизел 115кс направо ми се пълни душата като му настъпя газта и развърти турбината ... направо в багажника ще ме вкара и на 2-ра много върти гуми  crazy
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #5 -: Юли 24, 2008, 04:05:37 pm »
Здравейте,
реших да си поръчам Кия Про Сийд 1.6 ЕХ
В момента събирам информация за двигателите, пробвах мадела с 1.4 бензинов двигател и 1.6 дизел.
Сравнявайки данните по каталог се насочих към 1.6 бензин.
Моля ако някой има впечатления за бензиновия 1.6 да сподели впечатленията си.
Как стоят нещата с поръчката на автомобила, за колко време се доставя колата, по офиц.данни срока е от 30 до 90 дни, за сервиза и резервните части на Кия България досега не чух добра дума от никой.
Моля модераторите да преместят темата в друг раздел ако считат че не е за този!
Поздрави на всички, надавям скоро и аз да карам Кия: ;D





ето ти и наличноста в БГ........до края на месеца с подарък джипиесче    music,,,,,,,,, това е от мен....... засега  ok

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #6 -: Юли 24, 2008, 04:18:30 pm »
само невзимай с гпс-а.Ще береш повече ядове 8-) ,но пък си е безплатен
Баси,кво ще праиш %)

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #7 -: Юли 24, 2008, 04:42:24 pm »
Жена ми кара 1,6 ама не е про а 5 вратия сийд и е автоматик. Добре си се движи колицата. За момента да чукам на дърво няма проблеми с нищо, е сега е в бокса за боядисване ама бели кахъри. Иначе разход за момента на 8000км - градско около 9 и пада с разработването. За сравнение, като я взехме, първите 1000 км твърдо 12. Извънградско не съм я карал и не съм засичал, но жена ми ходи няколко пъти на обиколки из БГ и каза че била много икономична. Като гледам бележките от зарежданията, около 7. Имай предвид, че автоматика харчи с около литър повече, така че при теб ще е по-малко. Автоматичната кутия има да се желае още доста. На междинни обороти е мъка - все се чуди на коя да превключи. Вози твърдо за мойте изисквания, но жената каза че на нея и е супер. В крайна сметка важното е да хареса на този който ще я кара. Климатроника - слаба ракия (бтв много тъпо са го измислили да духа 50% насреща и по 25 % горе и долу). Не очаквай чудеса от него, а и като се пусне се усеща как колата дърпа назад. Иначе аз съм я карал много малко, но в общи линии ми хареса. На сфетофарите можеш да оставиш зад себе си доста състезатели с РК започващи номера и марки с Ф. Лично съм пробвал няколко такива и с РЕМУС тунинг по себе си.
Ние чакахме точно 90 дни, ама бяхме напоръчали една камара допълнителни работи. Сервиза - за сега е била само един път за боядисване на калник - перфектна работа +40 км навъртяни. Вчера влезе за брони и врати и казаха че края на другата седмица ще е готова и ще видим колко + км ще има още. Резервни части още не сме поръчвали и не знам там как е. Но се чака около месец и половина за ремонти.
Аудиото е куцо, защото на радио заглъхва и много дразни, но няма идеални работи.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #8 -: Юли 24, 2008, 08:42:01 pm »
eee който слуша радио така е  8-) аз на МР3 нямам ядове дори като пусна еквалайзера ми се ще да сляза от колата че ми бръмва главата от тия баси  rofl
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #9 -: Юли 24, 2008, 10:40:55 pm »
Благодаря на всички, които изказаха мнение от своите наблюдения по колата.
Като цяло прочетох доста за модела в нета, твърдото окачване и трудния достъп не ме притесняват, в момента карем Голф 3 ГТИ, сревнена с него Кията вози прилично.
Това което ми направи впечатление като тествах два модела онзи ден, бе че волана бие при преминаване през неравности и хлопане отпред в колелата, а все пак тествах коли на около 1000 км!
Днес се чух отново с хората и се разбрах в Понделник да поръчвам.
Поисках им предварително договора за поръчка, който бе прегледан от брат ми, който е адвокат, определно договора е изцяло в полза на Кия, но мисля че ще се разберем да променим това, което не ми харесва в него...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #10 -: Юли 24, 2008, 11:12:49 pm »
Благодаря на всички, които изказаха мнение от своите наблюдения по колата.
Като цяло прочетох доста за модела в нета, твърдото окачване и трудния достъп не ме притесняват, в момента карем Голф 3 ГТИ, сревнена с него Кията вози прилично.
Това което ми направи впечатление като тествах два модела онзи ден, бе че волана бие при преминаване през неравности и хлопане отпред в колелата, а все пак тествах коли на около 1000 км!
Днес се чух отново с хората и се разбрах в Понделник да поръчвам.
Поисках им предварително договора за поръчка, който бе прегледан от брат ми, който е адвокат, определно договора е изцяло в полза на Кия, но мисля че ще се разберем да променим това, което не ми харесва в него...
ах лелей,ама те тестовите коли не са си опраили с тоя дефект във волана ли бре silen

Баси,баси

Утре явно ще  write на германците своето разочарование от тестовите автомобили и най-вече за това тропане от кормилната уредба

п.п.

Смирноффчо,ти другата седмица каза че си в сервиза,нали?

А вземи ония сериен номер да им го плеснеш в лицата и да видим какво ще ти кажат за проблема.

И нека силата бъде с теб.Ако ли не,предлагам следващата сбирка да е пред шоурума на киа(па мое и пред сервиза) и ако няма резултат cowboy boi dog

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #11 -: Юли 25, 2008, 11:47:50 am »
бюлетина го имам разпечатан и ми е в багажника... на 30-ти в 9ч отивам да ремонтираме  :-[
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #12 -: Юли 25, 2008, 11:54:54 am »
бюлетина го имам разпечатан и ми е в багажника... на 30-ти в 9ч отивам да ремонтираме  :-[
директно да ремонтирате :-X

Брао ,незнаех че напроа си се разбрал за отремонтиране 8-)

Аз ще поизчакам,че ако им се тръсна в сервиза,сигурно ще кажат след 5 мин. опраихме го krivogled

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #13 -: Юли 25, 2008, 11:58:58 am »
няма да ми се измъкнат ...
ако трябва цял ден ще им вися на главите и искам да го оправят, а ако немогат веднага - да поръчват частите и да го оправяме.

дай един мейл да ти пусна бюлетина да видиш какъв е предполагаемия проблем.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

lyubohar

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #14 -: Юли 25, 2008, 12:00:08 pm »
Благодаря на всички, които изказаха мнение от своите наблюдения по колата.
Като цяло прочетох доста за модела в нета, твърдото окачване и трудния достъп не ме притесняват, в момента карем Голф 3 ГТИ, сревнена с него Кията вози прилично.
Това което ми направи впечатление като тествах два модела онзи ден, бе че волана бие при преминаване през неравности и хлопане отпред в колелата, а все пак тествах коли на около 1000 км!
Днес се чух отново с хората и се разбрах в Понделник да поръчвам.
Поисках им предварително договора за поръчка, който бе прегледан от брат ми, който е адвокат, определно договора е изцяло в полза на Кия, но мисля че ще се разберем да променим това, което не ми харесва в него...

Колега, свирни като се сдобиеш с про-то, че и аз ще се нареждам за такова скоро. Отдавна следя (тайно-тайно) този форум и също като теб съм изчел де що има за колата. Само че аз смятам да се метна на двулитровия дизел. Но така или иначе впечатленията от всичко останало ще са валидни и за мен.

Успех с покупката и би било чудесно ако споделиш какво в договора не ти е харесало и дали са се навили да го променят...