Автор Тема: бял пушек в изгорелите газове  (Прочетена 7107 пъти)

lakones

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
бял пушек в изгорелите газове
« -: Януари 04, 2012, 06:06:31 pm »
Привет на всички любители на Соренто.
И аз преди няколко месеца се сдобих с такъв автомобил 2.5 crdi. Та до преди седмица всичко беше наред, но след като паднаха температурите сутрин забелязах че колата изкарва бял пушек, което е признак че влиза антифриз в цилиндрите.
Без да губя време я вкарах в сервиз и ... опасенията ми се оказаха верни . Главата е пукната на 3 места , чист късмет е че не съм
смесил антифриза с маслото.
Та приятели, знае ли някой от къде да намеря по- ефтина глава, че новата не се пипа, малко над 5000лв. %)
 

lakones

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: бял пушек в изгорелите газове
« Отговор #1 -: Януари 06, 2012, 01:35:54 pm »
намерих глава, след като преключат с ремонта ще напиша подробно за цялата история на тази повреда.
Мисля , че е доста интересна , особеннно за хора с подобен проблем.

ogata

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: бял пушек в изгорелите газове
« Отговор #2 -: Януари 08, 2012, 10:57:00 pm »
пиши 4е ми стана интерсено и за колко намери главата?

lakones

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: бял пушек в изгорелите газове
« Отговор #3 -: Януари 09, 2012, 11:51:40 am »
Главата намерих от автоморга за 800лв. След като купих колата я карах месец без видими проблеми,
смених и маслото и всички филтри и проверихме състоянието на маслата в деференциалите и скоростната кутия.
И на другия ден започнаха проблемите, първо двигателя стана много шумен и се чуваха някакви потраквания, в казанчето на антифриза се появиха сажди(черни и мазни частици). Вкарах я в сервиз и след много огледи и диагностики остановиха че четирите свещи са излезли от строя (направо рекорд на Гинес излиза че съм палел без подгряване). Колата стана като нова
всички шумове изчезнаха . След 10тина дни като застудя сутрин като запаля и на студен двигател от ауспуха заизлизаха бели пушаци в несвяс притесненията започнаха отначало. И обратно в сервиза обясниха ми, че горивото(нафтата) е лоша, или имам
така наречената пикаеща дюза и после то не бяха добавки то не бяха какви ли не простотии и нищо. Един студен ден реших да пусна климатика(до сега работещ перфектно), да ама не, духа си студено и това е. Поглеждам в разшерителния съд, нама нищо
и това за 20тина дни. Долях 4л. антифриз и обратно в сервиза но този път ги помолих да сваляме главата защото поне според
мен става дума или за пукната глава или издухана гарнитура. Свалиха главата и ужас пукната на 4 места. На 1ви цилиндър пукнатините са м/у отворите на дюзата и свеща, а на 2ри, 3ти и 4ти м/у изпускателните клапани като и едната кобиличка
се е била катурнала и и гърбицата на разпределителния вал е опирала в нея и са се наранили взаимно затова взех и тях на старо 220лв вала и 25лв кобиличката. И до тук. Сега чакам да я съберат и дано вече всичко е наред. И пак ще пиша как се държи сега автомобила.

ogata

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: бял пушек в изгорелите газове
« Отговор #4 -: Януари 09, 2012, 09:00:51 pm »
Егати приключението колега.Дано като я саберат всичко да е  наред.Пиши пак какво е станало.

lakones

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: бял пушек в изгорелите газове
« Отговор #5 -: Януари 26, 2012, 09:01:48 am »
Колеги прибрах колата от сервиза, направо е истинско удоволствие да караш такъв автомобил. Дано всичко бъде ОК от тук нататък.  yahoo

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: бял пушек в изгорелите газове
« Отговор #6 -: Януари 26, 2012, 08:00:13 pm »
Колега , в началото не изпробвай двигателя по екстремен начин - първо "со кротце , со благо" , сутрин - внимателно и леко , пък след някоя и друга хилядарка му "смачкай фасона" - хей така , за разтуха...Ама до тогава , внимавай....
Мисля , че ти си ги знаеш тези неща , ама да напомниме , че после да няма пак "мани , мани" (да не чуе Господ)...
Успех !

bobo77

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: бял пушек в изгорелите газове
« Отговор #7 -: Януари 26, 2012, 09:58:52 pm »
Колега голям си късметлия дано всичко вече е ок.
Аз те съветвам да си прибереш всички стари части.
Главата се пробва с налягане в водната част, това че има пукнатини не е гаранция че е спукана.
Аз лично не съм виждал глава на дизел без да има пукнатини м/у клапаните .
KIA Sportage 2000 2.0 16v 128hp