Автор Тема: Мнение-Киа Про сиид  (Прочетена 20310 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #15 -: Юли 25, 2008, 12:02:27 pm »
между другото повечето технически бюлетини от руския сийд форум ги премахнаха  %) безследно изчезнаха
добре че ги бях свалил на компа
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #16 -: Юли 25, 2008, 12:46:49 pm »
Първо в договора има много правописни грешки, които така и не оправят, но по-същественото в него, което ме притеснява е:
чл.2 Срок за изпълнение 4 месеца плюс още 30 дни, т.е 5 месеца.Много е голям.Трябва да бъде не повече от 2 до 3месеца.;
чл.5 и 6 До три дни след подписване плащаш 10%, след което започва да тече поръчката.
чл.7 В срок до 10 работни дни след уведомяване си длъжен да заплатиш остатъка от цената, т.е. трябва парите да са подсигурени на време иначе дължиш неустойка, а може и едностранно те да развалят договора и да задържат капарото от 10%;
Четвърто и пето няма равнопрвие в дължимата неустойка - те дължат не повече от 1,5% /чл.18/, а Аз 10%;

Доста прочетох за модела, и виждам че има доста характерни серийни дефекти. Ще се опитам да договоря допълнителна отстъпка и да променя това, което не ми харесва в договора, ако не се разбера с дилъра, тогава няма сделка.

lyubohar

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #17 -: Юли 25, 2008, 12:52:22 pm »
Благодаря. Има логика да се обсъдят повечето от изброените неща с фирмата...Лично мен чл.7 не ме вълнува, понеже ще съм на лизинг. Но за чл.5 и 6 се чудя какво е притеснителното. Защо да е проблем да платиш до 3 дни 10%? Нали си тръгнал да си купуваш кола, демек нормално е да ги имаш готови тия пари и да искаш по-бързо да стартират нещата...

Относно серийните дефекти - в момента избирам измежду 4 различни коли и съм преровил форумите на всички. Няма нито една без такива дефекти (макар и различни при различните марки/модели). Така че това е валидно за всички и едва ли ще ти направят отстъпка на база такъв аргумент. Което не значи, че няма да ти направят по принцип, особено след като явно ще плащаш в брой...


Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #18 -: Юли 25, 2008, 12:59:36 pm »


Относно серийните дефекти - в момента избирам измежду 4 различни коли и съм преровил форумите на всички. Няма нито една без такива дефекти (макар и различни при различните марки/модели). Така че това е валидно за всички и едва ли ще ти направят отстъпка на база такъв аргумент. Което не значи, че няма да ти направят по принцип, особено след като явно ще плащаш в брой...


дам,няма кола без проблен.То е така и с жените kissing

Отстъпка ще ти направят.Мисля че в предишната страница ти споменах кога ще е по-голямата .Ти си решаваш нататък какво ще правиш.

Аз до последно се праих на луд ,съответно дизела го взех на цената на бензиновия с високиа клас на оборудване(ЕХ) и още малко надолу от цената 5% че там се намесиха и тъмните сили yra и така колата излезна изгодно.

А имаше вариант и за още надолу,ама вече не ми се занимаваха и още хора,че щеше да изглежда доста нахално вече от моя страна yahoo

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #19 -: Юли 25, 2008, 02:44:45 pm »
Първо в договора има много правописни грешки, които така и не оправят, но по-същественото в него, което ме притеснява е:
чл.2 Срок за изпълнение 4 месеца плюс още 30 дни, т.е 5 месеца.Много е голям.Трябва да бъде не повече от 2 до 3месеца.;
чл.5 и 6 До три дни след подписване плащаш 10%, след което започва да тече поръчката.
чл.7 В срок до 10 работни дни след уведомяване си длъжен да заплатиш остатъка от цената, т.е. трябва парите да са подсигурени на време иначе дължиш неустойка, а може и едностранно те да развалят договора и да задържат капарото от 10%;
Четвърто и пето няма равнопрвие в дължимата неустойка - те дължат не повече от 1,5% /чл.18/, а Аз 10%;

Доста прочетох за модела, и виждам че има доста характерни серийни дефекти. Ще се опитам да договоря допълнителна отстъпка и да променя това, което не ми харесва в договора, ако не се разбера с дилъра, тогава няма сделка.

ми аз подписва с клиентите 3 месеца + 30 дни / до сега не се е налагало да ползвам + 30 дни/ , а колкото до остатъка при мен схемата е следната-/ ако е на лизинг/ клиента минава предварително одобрение за лизинга и като наближи време да си получи колата аз звънкам на лизингодателя и на клиента, те си подписват лизиговия договор  и си в норми , а за 10% аванс правим тристранно споразумение  yahoo

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Мнение-Киа Про сиид
« Отговор #20 -: Юли 26, 2008, 09:27:59 am »
аз капарирах при дилъра 1000 лв.и когато колата пристигна, лизинга и КИА са се разплатили за договорената цена.аз след това отидох до представителството на КИА и ми върнаха капарото.никакви договори не сме подписвали.може би това е въпрос на индивидуална договорка с дилъра.така или иначе всичко беше перфектно.