Автор Тема: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия  (Прочетена 13555 пъти)

martokan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте,
от около година имам Magentis 2.5 EX V6, който скоро ще стане на 50 000 км и ще има нужда от смяна на маслото в автоматичната скоростна кутия.
До колкото знам операцията не е проста, така че ще помоля ако някой знае добър сервиз - да го сподели :)
Благодаря.

embak

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Никъде в България (само на 1 място-в Обеля и то отскоро) не сменят цялото масло в автоматичната скоростна кутия. Дори знам за 10 случая на блокирани кутии на таксита в представителството на КИА. Проблема е, че скоростната кутия по каталог събира 8 л. масло задължително минимум "Декстрон 3", а при източване от пробката на скоростната кутия изтичат около 4.8 л. Къде ли се губят останалите? В турбината естественно биха казали специалистите, но тъй като аз не бях от тях (вече се посветих в тайнството) доста изчетох по въпроса... Турбината е помпа която е пълна с останалите литри масло, използва се за смяна на скоростите чрез различното налягане на маслото, и куриоза е че НЯМА ИЗТОЧВАНЕ на маслото от нея, защото няма пробка (само Мерцедесите имали) ме светнаха моите майстори Иво и Стефан от сервиза в Обеля. А кутиите са блокирали, защото са източили маслото и са запалили колите на нулева предавка, за да се изхвърли и останалото масло в турбината, но не са знаели, че дори и на празна предавка скоростите не бива да остават без масло и са блокирали. Затова и до днес тази процедура се извършва само срещу подпис за отказ от отговорност в всички сервизи за автоматици. Всички играят на сигурно и подменят само това масло което изтече, като само го опресняват, и затова след опресняване трябва да се сменя по-честичко... Цялото масло на Корейските автоматици могат да сменят само Стефо и Иво от Обеля.
С уважение: Емо Манов

martokan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия
« Отговор #2 -: Октомври 28, 2008, 11:46:57 pm »
Благодаря много за отговора, вече си бях помислил че никой няма да се престраши.
Имате ли координати на момчетата?

pool

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 97
Re: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия
« Отговор #3 -: Септември 15, 2009, 09:33:18 pm »
Баси приказката, ще я разкажа довечера на сина ми за заспиване! Дори ще се постарая да запомни и имената на геройте, които единствено притежават силата и познанието да сменят едно масло!!! write