Автор Тема: Цени и обслужване на Sportage  (Прочетена 239792 пъти)

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #45 -: Октомври 07, 2013, 10:55:22 am »
Еми чудесно е че имате време да ходите често там. Като чета обаче горе писанията ми изглежда по-скоро като да сте изградили имидж само за себе си, а не за целия форум. Както писах, на номерата ми има едни плаки на които пише КИА КЛУБ БГ и не съм забелязал някакво специално отношение, дори напротив. Не ме разбирайте погрешно, не ви упреквам в нищо.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #46 -: Октомври 07, 2013, 11:03:03 am »
Не си ме разбрал правилно.
Като ти приемат кола,я взимат от паркинга-> хоп виждат плаките ,понякога.
Казвай си ,че си от форума,какво толкова. Не ни познават всички,а и не могат да ни запомнят всички music
Идеята е създадена за всички тук ! Не е само за мен,Пешо,Гошо,Тошо .......
Идеята не е да минеш пред всички,защото си плаки(стикер)
Идеята ще се разширява с времето,но никой не е на заплата тук. Там да  crazy Имахме идея за клубни карти за които не ти трябва плаки(стикери),но остана във времето,въпреки,че от киа бяха готови да съдействат.Познай защо music
Като не искаш,недей да споменаваш,че посещаваш форума  music
« Последна редакция: Октомври 07, 2013, 11:09:27 am от Митето »

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #47 -: Октомври 07, 2013, 11:54:56 pm »
Леле , лелее - ужас !!!
За 6 (шест) години и почти 140 000 км ,само 1 (ЕДИН) път може да се каже , че останах почти доволен от КМБ - София . И с плаки /стикери, и без плаки/стикери , като се ходи там все трябва човек да е нащрек , да си гледа колата , да си гледа сметката , да внимава как гледа , седи , диша или мига за да му свършат ЕВЕНТУАЛНО част от работата. За която се плаща като в Кувейт , ОАЕ , че и по-скъпо. Да , за единици като "...Тошо , Гошо (не съм аз) и Пешо.." понякога (или винаги) работата се върши добре (добре , че поне те са доволни) - а за останалите 200 , 500 , 3000 или 20 000 души (имам предвид и клиентите извън форума) - да се прави всичко "през пръсти" и то на левия крак ????
Е , Мите - не е нормална тая работа , брат !!! За цени ли да се говори , за КАЧЕСТВО ли да се спомене или за отношение към клиента ???

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #48 -: Октомври 08, 2013, 09:42:05 am »
Така де Жорка. Това и аз исках да драсна.
Явно неразбрано пиша. Аршина трябва да е един за всички.
За нас малко повече :)

Кичо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #49 -: Януари 17, 2014, 10:41:07 am »
Вчера бях на първо техническо обслужване - 1.6 бензин на една годинка и на 14 500 км. Приключиха за около два часа и цената е 194 лева - смениха филтри и масло ( Арал наливно ) и още нещо имаше...
Приятно съм изненадана, очаквах повече.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #50 -: Януари 19, 2014, 06:03:33 pm »
Има си официална ценова листа за техническото обслужване на сайта, която от 2 г. не са я променяли и на мен ми взеха колкото си пише там:

http://kia.bg/web/files/model_documents/11.pdf

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #51 -: Януари 19, 2014, 09:22:51 pm »
Кичо, какво точно разбираш под "наливно масло"? Аз лично го разбирам, че са те таксували точно за 3.5 литра (или колкото там събираше колата) и не са ти дали туба с остатъчно масло, така ли е станало? Питам, защото преди 6 месеца като минавах и си ме таксуваха за 4 литра и съответно и туба с остатъчно масло ми дадоха.

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #52 -: Януари 19, 2014, 09:32:20 pm »
Кичо, какво точно разбираш под "наливно масло"? Аз лично го разбирам, че са те таксували точно за 3.5 литра (или колкото там събираше колата) и не са ти дали туба с остатъчно масло, така ли е станало? Питам, защото преди 6 месеца като минавах и си ме таксуваха за 4 литра и съответно и туба с остатъчно масло ми дадоха.

Аз например на РИО-то имам остатъка в туба на която пише Арал. Друго ми е наум: ако маслото е наливно - от къде после ти дават ''маркова'' туба :)
« Последна редакция: Януари 19, 2014, 09:36:58 pm от kiario2012 »
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #53 -: Януари 20, 2014, 09:20:28 am »
Да де, на мен и на теб са ни дали туби, но може вече да не дават и да го сипват от варел, но съответно и трябва да таксуват за колкото събира колата (така поне си мисля).
Да видим какво точно е станало при Кичо...

Кичо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #54 -: Януари 21, 2014, 09:41:48 am »
Кичо беше много заета и изпрати на обслужване татко си :) Разпитах го - туба не са му дали със сигурност, не е гледал какво наливат, но във фактурата ми ясно си пише - наливно масло Арал. Та предполагам, че действително са го сипали от по - голяма разфасовка - сега дали е варел или друго мога само да гадая  :o

nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #55 -: Март 20, 2014, 04:51:45 pm »
Хайде малко прясна информация и от мен!
Днес минах първо техническо обслужване във Варна на 15 000 и.. километра:
Всичко ми излезе 290 лева с ДДС.
14.40 труд;
21.00 маслен филтър;
31.66 въздушен филтър;
48.33 филтър купе;
126.6 масло Eneos Sustina 5W30
След проверка се оказа ,че са ми за смяна въздушния филтър и този на климатика та за това ги смених.
Това масло не бях го чувал до сега,но ме увериха ,че е добро....ще си покаже.

vladodikov

  • Гост
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #56 -: Април 23, 2014, 02:14:51 pm »
Я да взема да се включа по темата write...Скоро ще трябва да сменям предни накладки на спортиджа 2.0 бензин, на 21000км съм, основно карам градско и няма и година ще сменям предните. И познайте каква е цената за предните комплект - 285лв и 36лв за смяна %). Няма да пиша как се почувствах  devil, викам си да си питал овреме...та да попитам дали някой е сменял предни накладки на спортидж и нормално ли е да се износят толкова бързо, има ли по-разумни варианти за смяна или губим гаранция, ако сменим на друго място.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #57 -: Април 23, 2014, 03:16:18 pm »
Накладките са консуматив , така , че би трябвало да можеш да си ги смениш и да си запазиш гаранцията... без златното участие на КМБ...

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #58 -: Април 23, 2014, 10:17:03 pm »
Аз така правя вече. Взех си оригинални джанти от Англия и оригинални капачки за тях от Корея. Всичко излиза значително по-евтино. Като стигна до накладки пак ще си вкарам оригинални от Корея.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #59 -: Април 29, 2014, 06:11:10 pm »
Чак пък от Корея. В БГ си има достатъчно добри и на добри цени. Само проблема е дали ще ти се запази гаранцията. И мен това ме интерисува. Според мен ще се заядат в КИА, най малкото защото при тях излиза цялата сервизна история на колата. Трябва да се пита!