Автор Тема: Цени и обслужване на Sportage  (Прочетена 239640 пъти)

vladodikov

  • Гост
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #75 -: Май 08, 2014, 09:42:15 am »
Това с тропането е трудно да се хване, ако не караш много, може пък само при мен да го има crazy, времето ще покаже дали има технически проблем, а що се отнася до накладките ще съм наясно като ги свалим, но на десния преден има черти по средата, ръбове има и на двата, интересно ми е да видя състоянието на накладките....а това за 6к и 16к сериозно ми го казаха, шефа на сервиза звучеше много убедително :)

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #76 -: Май 08, 2014, 09:44:21 am »
Само за сравнение ще кажа че на Сиид-а смених предни на 80 хил.след 5 год.почти ежедневно каране градско.Задните бяха износени на 60%.Баща ми на Кашкай+2,DCI,автомат смени предни и задни на 90хил.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #77 -: Май 08, 2014, 05:53:24 pm »
Мен ме записаха за другата седмица - 2 г. и 26 000 км. И на мен ми е интересно какво ще кажат за накладките. При такива абсурдни цени не бих се съгласил, евентуално бих си ги вкарал от Корея и ще им платя само труда.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #78 -: Май 08, 2014, 06:25:48 pm »
Във фирмения - 285лв и 36лв за смяна.
Бърза проверка показва, че 4 бр. оригинални, като за предните гуми, излизат към 120 лв. с доставката от ЮК.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #79 -: Май 08, 2014, 08:17:15 pm »
Мен ме записаха за другата седмица - 2 г. и 26 000 км. И на мен ми е интересно какво ще кажат за накладките. При такива абсурдни цени не бих се съгласил, евентуално бих си ги вкарал от Корея и ще им платя само труда.
За смяната на накладките са ви нужни:
1.Крик(има го в резервното отделение!
2.Ключ за гайките на джантите!И той се намира в резервното отделение!
3.Гаечни ключове(според спирачният апарат на джипката),примерно от 8 до 13
4.Евентуално чук,с малко по-сериозна дръжка,ако се наложи да връщате буталото.
5.Желание,бира и някой добър френд за компания crazy
« Последна редакция: Май 08, 2014, 08:18:53 pm от Митето »

vladodikov

  • Гост
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #80 -: Май 08, 2014, 08:34:42 pm »
Знаете ли, че на накладките не пише нищо, поръчвали ги били от одобрени от кия производители, но на самите накладки не пишело нищо...е как да сме сигурни, че не са от Илиянци или битака та да е още по-голям маржа ;D....пък и от сервиза казват, че било загуба за тях да не ти обслужват колата...и ако е така защо ти извиват ръцете с безумно високи цени та да се шмекерува...ние колите да не сме ги купили от Горубляне...това е до direct-и от Корея да ги вкараш пак няма да ги уважат....ще кажат, че само кутийката си сменил rofl щом не са от тях...абе толкова е размито това, че сме се увъртели и нищо не е ясно..., ще взема да се поровя по-основно, защото взе да ми писва...трябва всички да спрем да обслужваме колите там и да фалират :)...да не би тази гаранция те да я дават...между другото колега direct можеш да попиташ, ако ти си донесеш накладките, дали ще ти запазят гаранцията...просто от любопитство, аз не се сетих да питам, но 99 съм сигурен какво ще ти отговорят.... bye
« Последна редакция: Май 08, 2014, 11:39:00 pm от vladodikov »

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #81 -: Май 09, 2014, 10:43:50 am »
Ще ти я запазят със сигурност ако си платиш пълната цена(накладки+смяна)... :)....всичко се прави за пари.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #82 -: Май 09, 2014, 12:37:58 pm »
Ако продължат с извращенията, скоро май ще мина на отсрещния бряг - Всичко сам ще си правя. Ако ще да се чупи, в крайна сметка всеки сам си решава  8-).

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #83 -: Май 10, 2014, 03:24:53 pm »
Един бакшиш ме вози наскоро с Хюндай и това разправяше, че от първата година им заплюл гаранцията и сам си я обслужва. Явно трябва да има супер фабричен дефект колата, за да си струва скъпата поддръжка.

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #84 -: Май 10, 2014, 04:06:03 pm »
Всичко по спирачната система е консуматив, така че няма никакъв проблем да си купите и да си смените било дискове, било накладки. Да, великите в сервиза ще кажат, че нямате гаранция на спирачната система, но какво от това. И да смените при тях, пак няма да имате гаранця.
Едно време на Сийда точно след първото обслужване като се опитаха да ми се направят на интересни, че съм закъснял с месец за смяна на масло им теглих една наум и толкова.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #85 -: Май 11, 2014, 11:42:16 am »
Аз съм говорил с много "бакшиши" и всички които карат корейските марки (Хюндай, Киа, Шевролет) не ползват гаранцията. До сега не съм попадал на такъв който да я ползва. То предполагам и щом колата се ползва за такси гаранцията от самите представители е по-различна (разбирайте направо я няма).

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #86 -: Май 14, 2014, 05:41:28 pm »
предполагам и щом колата се ползва за такси гаранцията от самите представители е по-различна (разбирайте направо я няма).
Затова е 100 хил. километра на повечето. Има си я гаранцията, но за една година дава фира. :) Не се бях сетил за това. А след гаранция няма никакъв смисъл да ходят.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #87 -: Май 14, 2014, 05:47:39 pm »
Хах да се похваля: Днес КИА се направиха на любезни и ми звъннаха да ми напмнят, че съм за обслужване, понеже прескочих дата. Миналата седмица звънях и се молех да ме запишат за началото на юни: Не можело, нямали график за Юни. Да съм се обадил седмица преди датата дето искам. Бях решил чак тогава да звънна. Е днес ме изненадоха, явно им излиза в базата като напомнянка, че колата не е минала обслужване  8-)

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #88 -: Май 16, 2014, 08:01:43 pm »
Днес минах и аз в новия сервиз в София. Бях записал час в началото на месеца. Откъм пари излезе според публикуваните тарифи + смяна на въздушен филтър, което явно се прави всяка година (460 лв.). Оправиха ми проблема със задната пръскачка, като смениха безплатно нещо. За проблема с темпомата казаха да си запиша час друг ден, че отнемало много време диагностиката. Казаха и за счупена кора под двигателя, но да мина първо през застраховател, за да ми е безплатно.

Та като цяло съм доволен, но защото се бях настроил за голямо чакане и бях заредил до горе батерията на лаптопа. За първите три часа и половина по колата се работи само около 30 минути (смяна на масло и спирачна течност). За следващия час нямах нерви и не гледах, но предполагам са направили и останалите неща. Хубаво е и, че връщат всички стари чаркове, защото нали сме в България, все ще има доза съмнение.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Цени и обслужване на Sportage
« Отговор #89 -: Май 31, 2014, 08:45:44 am »
И аз минах на обслужване. Като цяло доволен и държа да отбележа, че има напредък в сервиза. Бяха ми поставили брошура за следващо обслужване и фирмен ароматизатор подарък. Единственото, което малко не ми хареса, при едно и също количество масло, което все ми слагат от две туби Арал - миналата година показваше малко преди макса, а тази посредата. Маслото го засичам на едно и също място и то сутрин като слегнало. Странно ми е !