Автор Тема: Мнение за Magentis  (Прочетена 113921 пъти)

kalkam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Мнение за Magentis
« -: Март 20, 2012, 01:05:02 pm »
  Здравейте. харесъл съм Magentis с дизелов двигател 2008 г. Колата е на 90 х км. Ще ходя да я огледам. Кажете, има ли характерни и проблемни неща? Проблемен ли е DPF филтърът? Има ли демпферен маховик както при други дизели? Проблемни ли са дюзите? И друго за колата?  Поздрави: К. Каменов

kalkam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Мнение за Magentis
« Отговор #1 -: Март 22, 2012, 06:21:09 pm »
 Никои ли няма мнение по въпроса?

pyrpyl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • KIA Magentis 2006 2.0 CRDI
Re: Мнение за Magentis
« Отговор #2 -: Март 22, 2012, 09:09:17 pm »
Колега, видях ти мнението и сядам да ти отговоря, въпреки че не зная до колко мога да ти бъде полезен.
От декември съм собственик на Magentis с дизелов двигател 2.0 CRDI, механична 6 степенна скоростна кутия - 09.2006 г.
Колата е на 93 х км. от тях 3 са мой. За сега съм доволен от автомобила, но не мога да ти дам технически подробности по въпросите които те интересуват, защото не съм имал такива проблеми. Единствените   разходи  са ми за гориво, смяна летни - зимни гуми и нов акумулатор Varta ULTRA BLUE - 95Ah за 270 лв. Другото са консумативи като за всяка нормална кола. Лично за мен като че ли малко мудно ми реагира дизела на крака(до сега съм карал само безинки и на газ). Иначе колата е "чипвана" от предишния собственик и от сервиза на КИА ми предложиха да махнат чипа за десетина минути и на символична цена, но за сега отказах. Колата е прилично оборудвана с екстри(няма само кожа, темпомат  и автоматични чистачки). И в общи линии за сега съм доволен, ако има нещо конкретно , което да те интересува - пиши тук или на лично. Поздрави.
KIA Magentis 2006 2.0 CRDI

kalkam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Мнение за Magentis
« Отговор #3 -: Март 23, 2012, 09:24:38 am »
 Благодаря за отговора. Пуснах ви на лични. За чипа има различни мнения. Доколкото знам той "лъже" помпата с налягането, като я кара да работи примерно на 1800 бара, вместо на нормалните 1500. От там вдига мощността и по-важното - въртящия момент.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Мнение за Magentis
« Отговор #4 -: Март 23, 2012, 03:34:28 pm »
Лични?
Следващият,пак ще пита!
Форума е за това. Хората да се информират 8-)

kalkam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Мнение за Magentis
« Отговор #5 -: Март 23, 2012, 03:40:31 pm »
 ОК. Понеже утре ще ходя до Студентски град да огледам колата и помолих колегата, на "лични", при възможност да отидем заедно, но той се намира доста далече от София. Два акъла винаги са повече от един.  ;D

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Мнение за Magentis
« Отговор #6 -: Март 23, 2012, 07:26:13 pm »
Колега , от Магентис/Маджентис не разбирам , но ако бях на твое място (с твоя "проблем") , бих постъпил по следния начин (преди да отида до сервиза на КМБ) - виждам някое спряло такси , такова което е на външен вид като твоята кола и питам шофьора - аз така съм правил (за предишните ми коли) и трябва да ти кажа , че доста неща казват шофьорите...
Влез в темата "Представяне на нашите автомобили" , на предпоследната страница има един колега (fenomena_90) с такси (има му и телефона) , свържи се с него и...така.
Успех и пак пиши !
« Последна редакция: Март 23, 2012, 07:29:30 pm от jorko.b67 »

kalkam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Мнение за Magentis
« Отговор #7 -: Март 23, 2012, 09:01:02 pm »
 Жорко, благодаря за жокера. С "феномена" се чухме и получих доста полезна информация.  drink

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Мнение за Magentis
« Отговор #8 -: Март 23, 2012, 09:13:37 pm »
На мен като дизайн Магентис-а ми харесва. Ако е в ред кандидатката, взимай я, благородно ти завиждам.  bye
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

pyrpyl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • KIA Magentis 2006 2.0 CRDI
Re: Мнение за Magentis
« Отговор #9 -: Март 27, 2012, 02:56:01 pm »
Колега, какво стана с огледа? Имаш ли повод да се похвалиш?
KIA Magentis 2006 2.0 CRDI

kalkam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Мнение за Magentis
« Отговор #10 -: Март 27, 2012, 03:32:43 pm »
 Огледах и пробвах колата. Чакам от Киа още малко инфо. Кофтито е, че колата не е тяхна собственост, а на лизингова компания.   

jorkata49

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Мнение за Magentis
« Отговор #11 -: Януари 17, 2017, 04:04:27 pm »
Здравейте нов съм в форума но реших да се впиша защото доста ми допадна въпросната кола.
Возих се на Кia magentis няколко пъти и ме грабна като комфорт пространство и удобства заради това доста се замислям за покупка.
Надявам се че колегата няма нищо против да ползвам темата но реших че няма смисъл да пускам такава тема и да станат 2.
Та на въпроса спрял съм се на 2006 -2008 2.7v6 двигател най вече за това че тази модификация си идва с всички екстри но има неща който ме притесняват и ще се радвам на мнения.
Първо как са като изпълнение и сглобка често срещани проблеми по окачване или електроника. Най-голямото ми притеснение е автоматичната скоростна кутия.
Не съм се занимавал с автомат карал съм малко но до там.Бих се радвал на повече информация колко масло побира как се сменя колко често се сменя има ли филтър
(и ако да и той кога се сменя) с двоен съединител ли е при проблем може ли да се ремонтира цялата ли се сменя. извинявам се въпросите може на някой да се сторят тъпи но наистина не съм имал взимане даване с автоматична скоростна кутия и ми е пълна мъгла и всяка информация ще ми е полезна.

« Последна редакция: Януари 17, 2017, 04:51:16 pm от jorkata49 »

pyrpyl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • KIA Magentis 2006 2.0 CRDI
Re: Мнение за Magentis
« Отговор #12 -: Януари 18, 2017, 08:28:53 pm »
Здравей колега, за съжаление не  мога да ти отговоря на нито един от въпросите, но ако си на "ти" с руския мога да ти предложа руския форум: http://forum.club-magentis.ru/index.php?board=23.0 . Има много и различна информация и може да ти е от полза.
KIA Magentis 2006 2.0 CRDI

jorkata49

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Мнение за Magentis
« Отговор #13 -: Януари 23, 2017, 05:09:04 pm »
Благодаря за препрадката към руснаците руския не ми е силен ма ако се наложи зора прави чудеса.
Вчера ходих да пробвам една и се зародиха нови въпроси на който ще се радвам за помощ. Значи колата която гледах визулно беше изключително запазена кожен салон всичко беше супер и уж е на малък пробег но не мoга да разбера аз ли не я напъвам както трябва или просто не е наред. Като тръгна да и стъпвам просто няма мощност а все пак е близо двеста коня. В момента карам 2.7 хюндай купе който уж е с същия двигател но е по малко коне но като стъпя до 3 та къса гуми и след това те залепя за седалката а на тази нищо да виждам че връща скорост но почти никакво ускорение. Да по тежка е съгласен съм но разликата е усезаема да не би да има някакъв начин на натискане на педала и прочие да се накара колата да върви.Ще сам благодарен на мнения и съвети благодаря.
« Последна редакция: Януари 23, 2017, 05:11:36 pm от jorkata49 »

pyrpyl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • KIA Magentis 2006 2.0 CRDI
Re: Мнение за Magentis
« Отговор #14 -: Януари 25, 2017, 12:53:52 pm »
Здравей колега, моята е 2,0 дизел 140 коня, чипвана на 170 механична скоростна кутия и като я настъпя - излита с осезаемо ускорение без значение от предавката. Мирише ми че тук има нещо нередовно. Препоръчам диагностика при добър диагностик. Не зная също как реагира автоматика на настъпване - да кажат колегите каращи такива коли. Моят личен опит с автоматик е от един пикап Шевролет 5000 кубика и 330 коня - там наистина залепваш на седалката, но това не е мерило за твоя случай. Успех.
KIA Magentis 2006 2.0 CRDI