Автор Тема: Светлини по таблото  (Прочетена 3999 пъти)

valeri979

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Светлини по таблото
« -: Септември 11, 2015, 05:21:48 pm »
Здравейте колеги,
от известно време ме мъчи въпроса с лампите, които трябва да светят по скоростното табло. Ако някой има информация, може ли да сподели за кои функции има светлинна индикация на скоростното табло. Знам, че при мен със сигурност е изгоряла лампата, която светва при ниско гориво, но преди да отворя искам да разбера и дали има други. Попаднах на темата за тези отдясно, но ако може някой от Вас да ми даде по-подобна информация с всичките светлини, които би трябвало да светят по таблото, защото да знам когато го смъкна, кое да сменя.
И втория ми въпрос е: когато се светнат късите светлини на 2003 Соренто, таблото за скоростта и оборотите светва по принцип в жълтеникава светлина, нали? Знаете ли ако искам да сменя цвета на светлината, дали е достатъчно само да подменя крушката или трябва и още нещо и като цяло дали си заслужава да го правя?
Благодаря Ви много предварително за отговора и се надявам да ми помогнете! :)  bye

maverick.bg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Светлини по таблото
« Отговор #1 -: Септември 12, 2015, 09:54:33 am »
При мен при включване на къси не светваше нищо и това беше причината да го сваля. Сваля се лесно и безпроблемно. След като го свалих установих че тези лампи за осветлението са зелени и ги смених със зелени светодиодни с идеята да не горят много често и да не греят. Извадих мултицета и проверих абсолютно всички лампи. Оказа се че трябва да сменя около 10 общо. Освен тези за осветлението. Не мога да кажа кои точно съм сменил защото е много трудно да прецениш като гледфаш отзад на кои отпред съответстват. Повечето лампи са една до друга плътно. Накрая се оказа че съм изпуснал тази за индикация на позицията за скоростния лост D (аз съм с автоматик). Цялата работа отне около 1 час с ходенето до пазара за крушки.

Препоръчвам ти да измериш всички крушки за да си сигурен че всичко по индикациите е както трябва. Мисля че в едно ръководство гледах описание кои индикации кога и как трябва да светят но не се сещам къде точно.

Поздрави и успех.

valeri979

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Светлини по таблото
« Отговор #2 -: Септември 12, 2015, 12:54:07 pm »
Благодаря за информацията, сега относно свалянето понеже аз ще го правя най-вероятно, може ли да ми обясниш, ако все още помниш, как ставаше свалянето. Някъде четох, че се държи на две видии и другото е щипки.

maverick.bg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Светлини по таблото
« Отговор #3 -: Септември 15, 2015, 09:20:49 am »
Благодаря за информацията, сега относно свалянето понеже аз ще го правя най-вероятно, може ли да ми обясниш, ако все още помниш, как ставаше свалянето. Някъде четох, че се държи на две видии и другото е щипки.
Кръстата ответна с къса дръжка само. В горния край на пластмасата която е около таблото има 2 винта. След като ги развие тази пластмаса излиза самостоятелно. В долния край е на щипки. Вътре има 2 други винта които държат таблото посредством платки. Таблото излиза лесно като внимателно го издържат към теб(волана трябва да е в подходяща позиция). Отдясно ще имаш достъп да разкачиш буксите(със щракалка в средата са и се измъкват относително лесно ако си натиснал щракалката). Добре е да свалиш и планките за да не дращят по волана.

Sent from my D6603 using Tapatalk