Автор Тема: Мнение и съвет за нов Ceed SW дизел 1.6 90кс  (Прочетена 11810 пъти)

pooh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Здравейте,

Обмислям покупка на нов Ceed SW комби дизел. След тест драйв на 1.6 90кс бензин/газ не останах доволен от държанието на мотора. Това ме насочи към по-мощният бензинов  мотор, но като сложим цената за газова и тя става колкото дизеловия 90кс. За жалост вчера нямаха налична да тествам, но ще го направя тази седмица вероятно. 100% съм сигурен че ще върви много по-добре. Та въпросите са ми следните:
- новият фейслифт има ли познатите проблеми като биалетки, скърцания по тблото, скоростна кутия, ключалки и подобни както чета из форума? Търговецът каза, че са променили окачването и други неща.
- здрав ли е 1.6 CRDi 90кс? Какви проблеми сте имали с него и колко км сте го карали?
- разход на 1.6 CRDi 90кс при градско (зима/лято) и извънградско. Колата ще се кара 50/50 градско/извънградско средно 15 000км/година.
- в момента имало промоция - 10 години гаранция?!? Казаха ми че е пълна. Тъй като не им поисках писмено какво влиза в гаранцията може ли да кажете "слабите" места на тази гаранция. Турбината и дюзите влизат ли в гаранцията? Разбирам че с разправии в София все пак отстраняват проблемите. Желая да си ползвам колата дълги години, поради което желая малко ядове с нея.

Ако има подобна тема във форума, извинявайте за спама и моля дайте линк!
Благодаря предварително за отзивите!

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Мнение и съвет за нов Ceed SW дизел 1.6 90кс
« Отговор #1 -: Март 26, 2012, 02:29:56 am »
За 40к км да чукна на дърво нищо по двигателя и окачването.
Разход между 4 и 5/100 в зависимост от сезона, размера на джантите, и натоварването.
Досега съм сменил 2 х Н7 крушки на късите светлини и няколко дефектни датчика на TPMS-a на зимните джанти (това гаранционно).
Двигателят е с верига и е доволно тих, балансиран, и на "-30" пали само като покажа ключа;-)
Когато се появят поскръцвания значи е време да я измия и проблема се решава.
Когато я взимах избирах между Сийд, Меган, Октавия и Фокус, но както каза жена ми само след тест-а на Сийд-а съм се усмихвал:-)
Две години по-късно не съжалявам за избора си.
Успех!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Мнение и съвет за нов Ceed SW дизел 1.6 90кс
« Отговор #2 -: Март 26, 2012, 09:09:36 am »
Колега ,
избора ти на Сийд , комби , дизел е съвършен !!!
Карам такова чудо вече 4,5 години и му навъртях 114 500 км.
Перфектен автомобил !!!
Относно слабите страни , които си изброил мога да ти кажа следното :
 - биалетките са им слаби (и по-усилените) , но те са безопасни за движението  - само където дразни чукането от тях. При положение , че са гаранционни - не го смятай за проблем.
 - всичко останало изброено от теб е срещано само на отделни партиди автомобили , но няма нищо съществено - и за таблата , и за скоростните кутии , и за ключалките...
 - таблото се почиства само с мокра кърпичка или с влажна кърпа - материята (поне за мен) е много сполучлива.
 - аз съм със 115 кс, - разликата с 90 кс може би се усеща при изпреварване - в града вероятно няма разлика
 - тези двигатели са с верига , а не с ангренажен ремък - достатъчно са тихи , а веригата е вечна...
 - като вземеш колата през първите 1000 км я разработи правилно (не форсирай двигателя повече от 3000 об. , плавно я карай , променяй режимите на работа , но плавно и т.н.) и след 4-5000 км тя ще ти се отблагодари за тези грижи с осезаемо намаляване на разхода и с култивирана работа...
 - данъка за 90кс е много по-малък , отколкото при 115кс,
 - 10 години гаранция е нещо много хубаво , но ТО-тата са си цифрички...Но пък винаги можеш да се откажеш от нея...Но пък май не си заслужава много - това всеки си решава и смята сам...
 - повечето "детски болести" за модела са коригирани от/чрез нас , "пионерите" с тези коли и за теб ще остане да се наслаждаваш на добрата кола...
Няма да съжаляваш за избора си !!!!!
Успех !
p.s. Ела на срещата на форума на 01.04 , та да получиш информация за всичко , което те интересува - ориентирай се от темата за срещи на форума. 
« Последна редакция: Март 26, 2012, 09:14:42 am от jorko.b67 »

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Мнение и съвет за нов Ceed SW дизел 1.6 90кс
« Отговор #3 -: Март 26, 2012, 10:08:13 am »
И аз да споделя, че дизеловия двигател е перфектен.Вече 5-та година го карам и съм адски доволен от разхода.Миналата седмица сложих летните гуми и този уикенд пътувах до В.Търново.Разхода е 4.3 с нормално каране,без "ръчки".Разхода лятото в София е МАКСИМАЛНО- 6, а зимата 7.Няма да съжаляваш за избора на дизелов двигател.Никой до сега не е писал за проблеми с него, само добри отзиви.Според мен 90к.с.дизел е много по добрия избор от 1,4 на газ.

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Мнение и съвет за нов Ceed SW дизел 1.6 90кс
« Отговор #4 -: Март 26, 2012, 08:55:34 pm »
Колкото до скоростната кутия всички скорости ''влизат'' меко, леко и прецизно, но 2-ра отвреме-навреме изисква малко повече усилие (това за 6-скорстна кутия). Нямам идея защо се получава така.  :o

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Мнение и съвет за нов Ceed SW дизел 1.6 90кс
« Отговор #5 -: Март 28, 2012, 08:12:11 pm »
Още едно мнение за дизела, много по-добре ще се чувстваш, ако караш 1.6 дизел 90 или 115к.с.
както каза Жоро, разликата между двата е основно в данъка, друга разлика е във въртящият момент, на 90кс е маалко по-малък. Иначе откъм разход на гориво поне според книгите разлика няма.

Аз моята кола я имам от 4г и 97хил км, за това разстояние имам сменяни:
- биалетки (гаранционно)
- сменена "пеперудка" във волана (това си е сериен дефект на една партида сийдове и се оправя гаранционно)
- сменена помпа на предните пръскалки (гаранционно, поради много зор една зима изгоря)
- сменени задни амортесиори (гаранционно по сервизна акция на 70хил км)
- крушки
- подгревни свещи - консуматив
- консумативи на ТО
Общо взето изброените проблеми са отстранени в новите модели

Принципно преди всяка зима и след всяка зима влизам в сервиза профилактично да прегледат автомобила, ако има нещо да се подмени или смаже.
След тази зима не съм ходил, ще видим кога :)
Специално зимно време не съм имал проблем с паленето, дори в най-голямата зима пали без проблем.

Колата продължава да ми доставя изключително удоволствие при шофиране!  за разхода - всичко е според това, колко ти е тежък крака... на извън градско съм правил както 4.1, така и 6.5 среден разход crazy
« Последна редакция: Март 28, 2012, 09:19:59 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

pooh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Мнение и съвет за нов Ceed SW дизел 1.6 90кс
« Отговор #6 -: Март 28, 2012, 10:45:58 pm »
А за ръждата какво ще кажете? Имам двама познати със Ceed SW закупени 2007 и 2008. И двамата имат проблеми с нея около вратата на багажника, а тази от 2007 има и по пантите на вратите, както и като се повдигнат уплътненията на вратите също, там където се задържа вода (но тази кола не е в гаранция).

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Мнение и съвет за нов Ceed SW дизел 1.6 90кс
« Отговор #7 -: Март 28, 2012, 11:15:05 pm »
А за ръждата какво ще кажете? Имам двама познати със Ceed SW закупени 2007 и 2008. И двамата имат проблеми с нея около вратата на багажника, а тази от 2007 има и по пантите на вратите, както и като се повдигнат уплътненията на вратите също, там където се задържа вода (но тази кола не е в гаранция).
абе усещам, че може да има проблеми с ръждата по тези автомобили, но ще видим. аз имам ремонти по вратите (брутално надраскване с ключ), след което забелязвам леки точки по едната врата - това ще си бъде отразено в гаранционния сервиз ... иначе по други места не съм видял сериозно да има ръжда.

между другото в един автобилд, където бяха разкостили един сиид на 150хил км, бяха намерили ръжда на определени места, но в малък размер...

... и до колкото си спомням корозионната защита има гаранция повече от тези 5-7г. на механичните части
« Последна редакция: Март 28, 2012, 11:21:24 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

pooh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Мнение и съвет за нов Ceed SW дизел 1.6 90кс
« Отговор #8 -: Март 28, 2012, 11:49:58 pm »
Четох статията на Авто Билд и по време на теста от Киа са изпратили съобщение, че проблемът с ръждата бил решен при по-късните версии. Ама дали е така?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Мнение и съвет за нов Ceed SW дизел 1.6 90кс
« Отговор #9 -: Март 29, 2012, 12:06:57 am »
аз съм почти убеден ... при положение, че целят този сегмент, няма как да си позволят такива дефекти в последващите версии

Още повече, че всеки следващ модел Сийд е с по едно 2-3хил лв по скъп ;)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Мнение и съвет за нов Ceed SW дизел 1.6 90кс
« Отговор #10 -: Април 09, 2012, 09:42:45 am »
Аз забелязах , че има ръждиви ивици точно под уплътненията на задните врати още в края на втората година , но бях минал около 85 000 км.
Не съм ги пипал , но от тогава не са и мръднали (като развитие). Имам и една точица на петата врата (близо до стоп-а) , която не е от външна намеса , но си мисля , че за толкова малко предпочитам колата да си е при мен , отколкото да седи по сервизите....
За мен е важното да нямам проблеми с вървенето , пък за една - две точици...хайде сега , все едно на предишните ми коли без ръжда съм се возил...