Автор Тема: откраднат хъб ..... :(>:( >:(  (Прочетена 4714 пъти)

madh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
откраднат хъб ..... :(>:( >:(
« -: Октомври 01, 2012, 11:11:48 pm »
Здравейте да се похваля, че и аз вече съм от тази група хора на които са им откраднали хъбовете - в моя случай само единия, защото на другия са му толкова зле болтовете, че няма развиване замазали са главите на болтовете. Въпроса ми е следния може ли от някъде да се намерят или направят секретни болтове за защита на тези изглежда толкоз скъпоценни и вървежни хъбове? Разтърсих се из нета но още съм афектиран и нервен ... и има защо предполагам. Изглежда ще прибягвам до някакви странни и скъпи болтове дето ще са трудни за развиване ... и до нови хъбове разбирасе......   но..... както се казва "при всичкото немане сега и това"    :(    . Да пукне дано тоя дето ги е взел...... и да му блокират и счупят и.. по таван да се преобърне .... ама стига съм клел като дърта баба ..... иначе града в който живея е Перник......   мисля, че няма какво да коментирам повече(радвам се, че не съм кореняк перничанин поне това ме успокоява .... донякъде).

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: откраднат хъб ..... :(>:( >:(
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2012, 11:26:19 am »
Здрасти колега. Много съжалявам за случилото се. Дано си намериш нови. Защо ги крадат?
Карам Спортидж 2010г. ,би ли ми обяснил къде се намират тези хъбове, какво представляват и за какво служат?
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: откраднат хъб ..... :(>:( >:(
« Отговор #2 -: Октомври 02, 2012, 11:39:14 am »

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: откраднат хъб ..... :(>:( >:(
« Отговор #3 -: Октомври 02, 2012, 12:29:15 pm »
Мите, сори ама нищичко не разбрах. Освен, че видях как горе-долу изглежда.  sorry
какво прави? Променя задвиждането от 4х4 към само предно задвижване ли? Това нещо /хъба/ къде стой? Аз имам ли хъб? Ръчен или автоматичен е?
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: откраднат хъб ..... :(>:( >:(
« Отговор #4 -: Октомври 02, 2012, 02:47:36 pm »
Хъбовете зацепват полуоската към главината. Ако караш спортидж 3 (R) мисля не съм виждал да има.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: откраднат хъб ..... :(>:( >:(
« Отговор #5 -: Октомври 02, 2012, 03:29:15 pm »
Мите, сори ама нищичко не разбрах. Освен, че видях как горе-долу изглежда.  sorry
какво прави? Променя задвиждането от 4х4 към само предно задвижване ли? Това нещо /хъба/ къде стой? Аз имам ли хъб? Ръчен или автоматичен е?
имаш ли 4х4 rofl

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: откраднат хъб ..... :(>:( >:(
« Отговор #6 -: Октомври 02, 2012, 05:16:54 pm »
Все някакви хъбове трябва да има, ама не би трябвало да е много общо с тия ръчни и автоматични дето ги обсъждат по офроуд форумите. :) На новите коли режимите на 4Х4 се сменят с бутон от купето, а на Спортидж 3 само си натоварва всяка гума според нуждите.

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: откраднат хъб ..... :(>:( >:(
« Отговор #7 -: Октомври 03, 2012, 11:42:56 am »
ОК разбрах за хъбовете.
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

madh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
Re: откраднат хъб ..... :(>:( >:(
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2012, 05:54:41 pm »
Здравейте колеги. взех си нови хъбове 2 бр. остана ми един за всеки случай да си имам резервен. В нета намерих един пич който си е взел ръчни и автоматичните ги продаваше..... и така. Приложил съм снимки какво решение съм измислип против повторна кражба.... да се надяваме да не ми се случва отново, но мисля че няма как. Кажете си мнението.  Между другото този заварения болт е от ланча.... майстора ми ме снабди с 2 и аз му казах да им завари дупката....  :) така че......... сваляне на хъбовете сега е възможно само с много голям чук и секач.... което ако не го правя аз (ако някой се опита да ги краде отново) може да доведе само до престрелка  devil  . Иначе мисля, че с телоподаващото няма да е проблем :)