Автор Тема: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)  (Прочетена 7203 пъти)

madh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« -: Май 04, 2012, 04:55:48 pm »
Здравейте имам малко нужда от помощ. Преди 3 седмици си взех спортиджа и всичко беше наред но след едно по дълго пътуване софия-пловдив-софия ми изкара водата и сега съм я оставил при майстор. Установих, че ми е прецакано уплътнението на капачката на радиатора, но твърде късно.... установи се, че и главата е пукната. Дайте ми идея от къде да търся глава, нова, втора употреба. Съжалявам ако съм объркал някое от правилата на форума но съм нов потребител както казах по рано. Благодаря предварително. 

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« Отговор #1 -: Май 04, 2012, 07:43:11 pm »
Колега , виж тук...
http://www.kia-bg.com/smf/index.php?topic=1980.msg22979;boardseen#new
Друг вариант е различните авто сайтове...
Трети вариант - различни морги...
Четвърти вариант (не знам какъв е ефекта) - лепене при специалист..
Успех и пиши какво се случва !

madh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
Re: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« Отговор #2 -: Май 04, 2012, 08:07:59 pm »
Ами утре ще ходя в сухудол да я надуят и да я погледнат, но все пак ще гледам и за алтернативи ... бях се замислил да купувам нова глава от магазина .... обаче няма да мога да се оправя с бюджета.

madh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
Re: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« Отговор #3 -: Май 04, 2012, 08:24:06 pm »
какво ви е мнението за лепенето на главата?

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« Отговор #4 -: Май 04, 2012, 08:49:35 pm »
Много зависи къде е спукана , колко е спукана , как е повредена , кой ще я лепи.....
Ако е в разумни граници (нещо не много голямо и дълбоко) - не е толкова страшно , но можеш ли да я смениш със здрава - по-добре си е здравата...
Това е нещо подобно като със счупен крак или ръка - цял живот трябва да си имаш едно "на ум" , че е слабо място...
Дано да не се стига до там , де...

madh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
Re: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« Отговор #5 -: Май 04, 2012, 09:15:22 pm »
ами ... аз съм се замислил за новата, надявам се че поне старите клапани и пружини и другите там неща ще мога да ползвам, но съм на мнението, че тъй като ще си я ползвам аз ... по добре да ми е ок всичко така че ще е нова глава. но май ще правя напълно основни подмени защтото видях че има и следи по вътрешната част на леглата на буталата, така че май няма да е лошо и сегменти да сменя. какво ще кажете?!

Delane

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« Отговор #6 -: Май 05, 2012, 02:30:16 am »
Колега,така или иначе мотора е отворен.Лично аз бих подменил всичко необходимо или износено по преценка на този който ще извършва манипулацията.Когато си правих основен ремонт на предишната кола(Ауди 100 2.4Д) подмених:сегменти,бутала и клапани.Не че бяха много износени.Просто за разлика от 200-300лв не си заслужаваше да се скъпя.Незная как са цените при Спортидж-а.
Относно главата - съвета ми е дапотърсиш 2-ра ръка.Ако имаш възможността за нова - още по добре.Ще погледна какво мога да намеря и ще разпитам за цени.Въпроса е оборудвана или не търсиш главата?
Kia Clarus 1.8 16v SX 116hp 1997

worker

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« Отговор #7 -: Май 05, 2012, 10:50:47 am »

Здравейте имам малко нужда от помощ. Преди 3 седмици си взех спортиджа и всичко беше наред но след едно по дълго пътуване софия-пловдив-софия ми изкара водата и сега съм я оставил при майстор. Установих, че ми е прецакано уплътнението на капачката на радиатора, но твърде късно.... установи се, че и главата е пукната. Дайте ми идея от къде да търся глава, нова, втора употреба. Съжалявам ако съм объркал някое от правилата на форума но съм нов потребител както казах по рано. Благодаря предварително. 

Имаш ЛС

madh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
Re: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« Отговор #8 -: Май 05, 2012, 04:12:52 pm »
Колега,така или иначе мотора е отворен.Лично аз бих подменил всичко необходимо или износено по преценка на този който ще извършва манипулацията.Когато си правих основен ремонт на предишната кола(Ауди 100 2.4Д) подмених:сегменти,бутала и клапани.Не че бяха много износени.Просто за разлика от 200-300лв не си заслужаваше да се скъпя.Незная как са цените при Спортидж-а.
Относно главата - съвета ми е дапотърсиш 2-ра ръка.Ако имаш възможността за нова - още по добре.Ще погледна какво мога да намеря и ще разпитам за цени.Въпроса е оборудвана или не търсиш главата?


ами решил съм всичко ново да взимам главата в магазините е не оборудване само с легла за клапани и бренери е ... но решил съм всичко ново да правя. биелни лагери сегменти нова глава ... така и така е отворена да си оправя всичко сега пък после .. :) да си се возя.  :) като е готова ще се похваля  yahoo

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« Отговор #9 -: Май 05, 2012, 05:33:38 pm »
Е това е сериозна приказка - така се прави !!!
Сега остава само да си намериш качествен майстор да ти я направи , че да не о..ре нещата...
Звънни до Стоян - шефа на сервиза на КИА в Пазарджик - хем е в КИА , хем си разбира от работата , пък ако и успееш да му я закараш да ти я направи - гарантирано ще останеш доволен и от обслужване , и от работа , и от цени.
Ако пък в София си намерил печен майстор , който разбира от КИА (а не да се учи на твоята) - пусни му координатите тук във форум - ще е от полза на всички.
Успех с ремонта и развивай темата - нужна е !

madh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
Re: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« Отговор #10 -: Май 05, 2012, 05:49:12 pm »
ами аз съм от перник и имам майстор който ползвам от много време и си разбира от нещата. благодаря ви все пак :) вече съм сметнал и тотала на частите и сега около 1200-1300 само за части ще дам но мисля че ще си заслужава

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« Отговор #11 -: Май 05, 2012, 06:07:48 pm »
Ето - полезна информация....
Купуваш Спортидж в прилично състояние за около 2 500 - 3 500 лв , евентуално още 1500лв и си с нов двигател.
Още (евентуално) около 1500лв за тенекии и боя - и караш дет' се казва нова кола....
За 6000 - 6500 лв такъв "нов" джип - мисля , че си заслужава...
Браво !
Дай малко снимки на звяра , де...

madh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
Re: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« Отговор #12 -: Май 05, 2012, 06:14:15 pm »
ще покажа скоро
« Последна редакция: Май 05, 2012, 06:33:37 pm от madh »

madh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
Re: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« Отговор #13 -: Май 06, 2012, 07:33:31 pm »
ето най после и снимката. точно преди колата да роди  :(

madh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
Re: Търся глава за Sportage 2.0 td (mazda)
« Отговор #14 -: Май 07, 2012, 09:49:59 pm »
Здравейте отново колеги по марка :) днес майстора който ми прави колата ми ме викна при него и ми каза, че ще ям пердах преди да проверя сегашната пукната глава при специалист (за лепене), защото му били лепили какви ли не глави на всякакви други дизелови коли (особено дизелови BMW) и всички били много по трагични от мен. Това много ме обнадежди, но ще видим утре. :) стискайте ми палци ако стане по този начин ще е много добре. Другото което ми казаха е че специалистите които се занимавали с това давали и гаранция, което пък ме радва, но ще видим, всичко зависи от цената на услугата. Стискайте палци    ok