Автор Тема: Kia Opirus  (Прочетена 118969 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Opirus
« Отговор #15 -: Септември 15, 2015, 08:55:01 pm »
Ще помоля горният пост да бъде коригиран според правилата!

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Kia Opirus
« Отговор #16 -: Октомври 03, 2015, 11:14:04 pm »
Ясене това за мен е  някакъв майтап.  Визирам сервиза в който си я обслужвал. Свещите ок смениха ги  ама ти имаш ли газово или си  само на бензин,  а проверка на запалителните кабели направиха ли? Какво показа диагностиката , каква грешка  , дебитомер ли е  след ,като така мени оборотите. Относно АИР принципно означава слаб акумулатор. Когато се сменят свещи се поглеждат и запалителните кабели, пиши ми на лични къде си в кой район за да ти препоръчам нещо,за мен лично ти имаш проблем с електрониката някой датчик си е заминал, не е нищо страшно. Наистина без да се засягаш този сервиз който си ползвал явно нямат истинската програма , или са  мн.. зле за диагностиката говоря. Аир  излиза редовно на брат ми ,защото акумулатора му е слаб и той отдавна не го е сменял . Просто го изчаква да свърши курса  за да купи нов качествен който да си заслужава. Пиши ми на лични ще  ти посоча  точните хора и няма да ти излезе дебело ,лично ще говоря.

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Kia Opirus
« Отговор #17 -: Октомври 04, 2015, 02:26:39 pm »
Аз също смених свещите , както и запалителните кабели, пълно обслужване  направих на колата и не съм давал една шапка пари . Смених още масло филтри въздушен, купе,горивен ( в резервоара се намира) накладки комплект предни ,задни, ксенон 2 броя, кормилни накрайници 2 броя , стенд пълна подготовка за зимата пастиране и отдолу защото зимата се ползват мн. химикали . Скъпи са единствено запалителните свещи ,нямат аналог и заместител ,купих си ги от Германия с доставката 140 евро . Това е към момента сега съм на тема зимни гуми след , което идва време на   масло и филтри в скоростите ,след  20 000км обаче. За момента съм мн. доволен от колата минал съм 40 000км за няколко години , като обслужване и цени на части съм доволен. Смятам ,че за този клас кола цените са нормални , важен е и сервиза който ти я поддържа.

Yasen

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Kia Opirus
« Отговор #18 -: Януари 01, 2016, 05:40:20 pm »
Честита Нова Година 2016 на всички Киа маниаци. Пожелавам Ви много здраве, здраве и безавариини приключения през новата година.
Обичайте се,не бийте децата си и бъдете по толерантни на пътя. Най хубавите дни от старата година да са ви най лосхите през тази.
Успех на всички,
Ясен


Rokobs

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Kia Opirus
« Отговор #19 -: Юли 21, 2016, 08:35:17 am »
Здравейте, нека и аз да споделя, че карам Опирус от година и малко, страхотен автомобил, някой сервизирал ли скоростната кутия и какъв е филтъра на скоростната кутия?

metalqgata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Opirus
« Отговор #20 -: Юли 21, 2016, 05:05:01 pm »
Аз се запознах с много добър диагностик във Варна, ако имаш нужда мога да ти пратя номера му. Иначе съм горд собственик на Опирус вече от 2 дни и се оказа че не и е сменено маслото или е сменено с грешно масло и повдигачите са се прецакали. Сега се надявам да се размина само с тях. Също днес установих че вентилатора за въздуха в купето не работи. Извън града е добре, че от скоростта вкарва въздух, но в града е ужас. Някой може ли да ми каже как да покарам тая навигация или само ще си свети?

Rokobs

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Kia Opirus
« Отговор #21 -: Юли 26, 2016, 06:39:29 pm »
Моята е без навигацията, а за вентилатора тествай го на място, като му сменяш степените ръчно, на маджентиса ми има едно управление, което е в корпуса на парното, то отговаря за степените. Маслото съм го сменял вече два пъти, за скоростната кутия става въпрос, там искам да го сменя.  Чакайте, че не се похвалих със снимка на двете ми корейчета...
« Последна редакция: Юли 26, 2016, 06:45:44 pm от Rokobs »

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Kia Opirus
« Отговор #22 -: Ноември 20, 2016, 10:57:47 pm »
Честито на новите собственици на Опирус много и безаварийни км им желая.
Гледам ,че темата е хванала паяжина и реших да я раздвижа малко  ,но явно и хората, които ползват тази машина в Бг не са много и това е основната причина да са толкова редки коментарите. Предполагам ,че и модела не е популярен в Европа и поради това е толкова слабо разпространен  в Европа и Бг. Аз лично не виждам по добър избор в класа си премиум сегмента където са Е класа , 5та серия ,607 ца от Пежо за мен и трите бледнеят пред корееца Опирус.

metalqgata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Opirus
« Отговор #23 -: Януари 12, 2017, 09:09:17 pm »
В общи линии, диагностйка се оказ не толкова добър и се наложи да правя козметичен ремонт на двигателя. Смяна на някой друг клапан, повдигач, после шлайф и затваряне. Звучи бързо и лесно, ама не. Реших да се доверя на едни познати, които имат сервиз, да я направят те, за да си вземат парите а и да съм сигурен че каквото са направили е точно. Обаче греда. От целия ремонт, който си платих напълно, научих че на V-образен двигател  никога не се шлайфа/ремонтира само едната глава. От цялата работа, новият ремонт на вече двете глави излезна с един радиатор и един оотяжен механизъм за ролк по-скъпо (защото почна да надува системата и пръсна радиатора, а механизма може и да не е по тяхна вина, но се съмнявам). Новият ремонт стартира с +450лв само за радиатора, ролката и антифриза. Другото беше нормално, за което благодаря на Виликар сервиз (изключвам това че я правиха 2 месеца и 4 дни, защото не намериха гарнитури, които накрая се ядосах и намерих за 3 дни с доставката). Вторият ремонт възлезе на стойност 1250лв. Ако пренебрегнем мъките по този ремонт, колата е уникална и на много приятна цена за поддръжка. Ако не се плашите от разход 20-25/100 няма причина да не си купите такава. Вече тествана в тежки зимни условия и резултата е - много проходима и устойчива. Вентилатора беше с изгорял бушон а навигацията все още не я ползвам.

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Kia Opirus
« Отговор #24 -: Януари 15, 2017, 01:53:01 am »
Здравей колега ! Радвам се , че машината ти е поправена , но аз лично не разбрах къде е проблема и каква точно е била повредата ти. Защо е шлайфана глава и какво е установил диагностика . Ако беше споделил за гарнитурите щях да ти помогна в ибей има всичко инямаше да чакаш толкова дълго . Просто аз специално не разбрах каква е повредата и какво е   правено на първия и на втория ремот, както така според мен разбира се разхода 20---25 на газ или на бензин е . Това не е нормално според мен разход на  газ най-много 20 на 100, а на бензин повече от 18-19л не ми е давала никога говоря зимата градско с цялата фамилия, иначе разхода е 16-18л на бензин при мен с  бензин супер плюс  възможно най-силния .

metalqgata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Opirus
« Отговор #25 -: Януари 15, 2017, 01:02:14 pm »
На всмукателния колектор има едни вихрояви турбини ( пластмасови въздуховоди, които завихрят въздуха по определен начин, преди да влезне в цилиндъра). Една от тях се е счупила и някак си парче от нея е влезнали при клапана и той се е изкривил. В следствие, единият цилиндър не работеше както трябва и тресеше цялата кола. След ремонта всичко е супер. Разхода е на газ. До сега най-нисък разход ми е дала 18, иначе 20/100. А гарнитурите ги чаках толкова, защото щяха да пристигнат оригинални от Корея, за първоначално вграждане, но оня дето трябваше да ги донесе, ги забравил. Единственото което ме притеснява към момента е че между 40-60 км/ч , колата тресе. Първо си мислех че го прави на трета, после забелязах че няма значение от предавката. Мисля си че е полуоска и в частност вътрешно каре.

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Kia Opirus
« Отговор #26 -: Януари 19, 2017, 01:25:49 am »
Провери си ходовата част ,ако усещаш там проблема тресеното може да идва и от др.места и от тампона на мотора няколко са при това. Друго важно е да не са амортисиори защото са адаптиви и там цената е ........  и се сменят задължително 2 по 2  сиреч, ако единия е счупен се подменят двата комплект , което си е цифра.

metalqgata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Opirus
« Отговор #27 -: Януари 21, 2017, 06:13:10 pm »
Окачването определено трябва да се подмени, но чакам на пролет, че сега малко неподходящо ( и като време и финансово). Аз също тайно се надявам като оправя окачването, да спре тресенето :)

metalqgata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Opirus
« Отговор #28 -: Май 29, 2017, 03:59:42 pm »
Сега в градски условия при загрял автомобил, ми загасна и на диагностиката показа грешка Р0123 или иначе казано TPS -датчика за позицията на дроселовата клапа. Да ама като изстине ди пали и вече няма никакви грешки. Предположението на сервиза в който я карам е датчик колянов вал. И сега се чудя какво да правя. ТПС е 250лв а датчик колянов вал е 160лв. Освен да започна да ги сменям един по един? Някой сблъсквал ли се е с това?

metalqgata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Opirus
« Отговор #29 -: Юни 25, 2017, 11:04:01 am »
Никой нищо не пише. Диагнозата е твърдо датчик колянов вал. 200лв е датчика а смяната му е обвързана със сваляне на ангренажа, т.е. и ремъци е хубаво да се сменят ако не са сменени или предстоят или иначе казано още 170 за труд. Ремъците вече зависи какви от къде и т.н. цените много варират.
  Някой може ли да каже какъв разход на газ му дава опируса? Аз мисля, че 20 в града е добре, ама 14-15 извънградско със 140-150 дали е добре?