Автор Тема: Проблем с КИА 2.0 ТД 2000год  (Прочетена 7897 пъти)

mmotors

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Проблем с КИА 2.0 ТД 2000год
« -: Юни 12, 2012, 08:48:03 pm »
Здравейте. Баща ми си купи един Спортидж 2.0 Тд, 2000 год, в движение забива муцуна, понякога изгасва, като това е съпроводено със светване на чека...В Габрово в официалния сервиз на КИА не могат да диагностицират проблема. Къде може да се направи свястна диагностика, не само с лампичка, която мига Н на брой пъти, а да се разберат грешките какви са.
Също искам да попитам някой присаждал ли е обикновена нафтова помпа, ако се окаже проблема в нея?
Моля ако някой има обеснението на кодовете на грешките да сподели ;D

Благодаря предварително  bye

ivan kozev

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: Проблем с КИА 2.0 ТД 2000год
« Отговор #1 -: Юни 13, 2012, 06:59:28 pm »
Ами вече две години карам такава КИА.Нямам никакъв проблем .На твое място първо бих проверил филтъра за нафтата и даже бих поставил нов . При замърсен филтър ще пропуска по малко нафто и в движение с натиснат педал на газта може и да угасне. Второ бих проверил разните куплунзи на кабелите към компа и помпата  да не прекъсват при тръскане  . :(

mmotors

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Проблем с КИА 2.0 ТД 2000год
« Отговор #2 -: Юни 19, 2012, 09:35:23 am »
Филтъра е нов, куплунзите сме напръскали с конт. спрей Вюрт, много добре са си. Проблема ще се окаже най - вероятно с ГНП или ТиПиЕса, а защо не и с двете...
То не бяха имобилайзери, помпи и прочее, записани 9 грешки, които няма кой да разчете...изобщо...голям цирк се оказа КИА-та...

ivan kozev

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: Проблем с КИА 2.0 ТД 2000год
« Отговор #3 -: Юни 19, 2012, 10:14:50 am »
Всичко се свежда до късмет при покупката - След месец започвам трета година от както я имам и да не чуе дявола нямах никакви проблеми до сега . Даже си купих и четири метални джанти та си поставих летните гуми на тях. Разхода на нафта го сведох до максимум 7л смесено каране . Нов акумулатор закупих зимата в студа ,защото се оказа че двигателя си иска първоначално силно завъртване и пали още на първия оборот. Возия ,климатик  всичко и на шест. ;DСмених и маслото миналата седмица че минах 10 000 км и не съм доливал и капка  за тия 10 000 км.


jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Проблем с КИА 2.0 ТД 2000год
« Отговор #4 -: Юни 19, 2012, 10:50:26 am »
Браво Ванка ,
много хубава стойка вади колата...
Като минавам през Ловеч - задължително ще ти се обадя да се видим , да се запознаем и да поговорим , че и аз си мисля да взимам от този модел Спортидж.

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Проблем с КИА 2.0 ТД 2000год
« Отговор #5 -: Юни 19, 2012, 10:56:10 am »
Браво Ванка ,
много хубава стойка вади колата...
Като минавам през Ловеч - задължително ще ти се обадя да се видим , да се запознаем и да поговорим , че и аз си мисля да взимам от този модел Спортидж.

Я това е нещо ново. Уважаеми колеги имаме новина/ала Бареков/ Жорката се качва на Спортидж! yahoo
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

ivan kozev

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: Проблем с КИА 2.0 ТД 2000год
« Отговор #6 -: Юни 19, 2012, 12:06:18 pm »
Количката ми е без грешка , както и Стилото но от двете ще си оставя джипката  а продавам Стилото ,че зимата нямам проблем с пътуването  и със снега . ;D Телефончето ми е :0887 99 66 45 . Минеш ли през Ловеч звънни .

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Проблем с КИА 2.0 ТД 2000год
« Отговор #7 -: Юни 19, 2012, 02:50:23 pm »
Ееех Крис...
Пак нещо не си разбрал  :) - не аз , а Маринка искам да я кача на Спортидж. Ясно ти е , обаче защо аз се интересувам...
А аз мисля да се кача на нещо по-голямо и мноооого по-различно , но то е друга категория , друг клас , друга марка....
Ама така е като не идваш на срещите... :-\ ;D

mmotors

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Проблем с КИА 2.0 ТД 2000год
« Отговор #8 -: Юни 20, 2012, 07:58:35 am »
Е, това за късмета е ясно, но приказвайки с няколко човека оставам с впечатлението, че доста от дизеловите кии го правят този проблем >:(
Сега най - вероятно ще се сменя помпата с механична, като се шунтират еку, тпс и прочее.

christian

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Kia Sportage 2,0 CRDi AWD 6AT
Re: Проблем с КИА 2.0 ТД 2000год
« Отговор #9 -: Юни 20, 2012, 09:42:45 am »
Ееех Крис...
Пак нещо не си разбрал  :) - не аз , а Маринка искам да я кача на Спортидж. Ясно ти е , обаче защо аз се интересувам...
А аз мисля да се кача на нещо по-голямо и мноооого по-различно , но то е друга категория , друг клас , друга марка....
Ама така е като не идваш на срещите... :-\ ;D
Как Маринка в джипа, ами тя ще се загуби в него. Ще има да я търсиш къде е!  yahoo
А за срещата си прав, ама нещо бях болен /а и още съм/ - някаква лятна ангина.
2,0D 16V CRDi AWD 6AT

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Проблем с КИА 2.0 ТД 2000год
« Отговор #10 -: Юни 20, 2012, 01:15:42 pm »
Аз отварям само Sportage стаята и не съм разбрал за срещата, иначе щях да мина. На доста удобно за мен място е била. Предполагам ще дойда другия път.

Ivanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Проблем с КИА 2.0 ТД 2000год
« Отговор #11 -: Юни 30, 2019, 08:10:17 pm »
Колега как си реши проблема с Киата